Урок 216 (письмо)
Тема. Списування тексту з Букваря. Безвідривне письмо букв.
Коментоване письмо
Мета: закріплювати вміння і навички написання літер, поєднання
їх у словах; вміння списувати з друкованого тексту; розвивати увагу, зв’язне
мовлення; виховувати у дітей охайність, старанність, інтерес до навчання.
Обладнання: зошити; плакат «Правильно сиди під час письма».
Хід уроку
I. Організаційний момент
Учитель перевіряє наявність у дітей на партах необхідного
приладдя, готовність учнів до уроку.
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Відгадування загадки
Є чимало «штучок» цих,
Їх точніше — тридцять три.
Стали в ряд один вони,
Розмістились за порядком,
Мовби вийшли на зарядку.
— Про які «штучки» йдеться у вірші?
— Де вони розмістились по порядку?
2 Гра «Впізнай
літеру»
— Надрукуйте на дошці букву, про яку йдеться у вірші.
Стали букви у рядок
І побігли в дитсадок.
Хто у них за ватажка?
Ну, звичайно, буква... (А).
• Комиші шумлять: шу-шу,
Букву я нову пишу:
Три стовпці, внизу межа —
От і вийшла буква... («ша»).
• — Скажи, горобчику, чому
Ти так боїшся букву цю?
— Тобі зізнаюся я, татко,
Ця буква схожа на рогатку. (У)
• Буква незвичайна ця:
Звук вона не познача.
«Як
це так? — питають діти —
Може букву цю не вчити?
Бо навіщо нам вона,
Якщо звук не назива?» (ь)
Буква ця така от кругла.
Хто не бачив, подивись:
Наче сонце, наче бублик,
Мов обручка,— хоч котись. (О)
• Буква ця така цікава.
Розмісти собі її
На початку, чи в кінці.
Чи посередині слова —
І вона — така чудова! —
Подивує враз тебе:
Скрізь два звуки назове. (Ї, Щ)
• Буква ця — яка ж вона?
Ніби скибка кавуна.
Кавуна маля просило —
Двічі скибку надкусило. (Є)
• Буква ця — мов кочерга.
Ще — як шия в гусака. (Г)
— Назвіть відгадані літери.
— Напишіть у зошиті великі рукописні
літери.
— Які з цих букв позначають голосні звуки?
— Що можете сказати про останню букву?
Фізкультхвилинка
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться
За щасливий день вчорашній
Ідо сонця потягніться.
III.
Повідомлення теми і завдань уроку
—
Сьогодні на уроці ми пригадаємо, з чого утворюються слова, повторимо написання
букв, їх поєднання. Також ви списуватимете текст, поданий друкованим шрифтом,
та виконуватимете різні цікаві завдання. А для цього вам потрібно бути
уважними та старанними.
IV. Вивчення нового матеріалу
1 Слухання вірша з подальшим обговоренням
Щоб науки всі пізнати,
Букви всі потрібно знати.
З букв народжується слово,
А зі слів — кохана мова.
— Для чого потрібно знати букви?
— Що народжується із букв?
2 Читання колонок слів
дерево
віл
молодь
сніг
ріка
|
тин
м’ята
дід
вранці
яєчня
|
село
стіл
шосе
баран
морквина
|
— Прочитайте односкладові, трискладові
слова; слова, у яких кількість звуків і букв не співпадає.
3 Списування поєднань букв
— Назвіть підкреслені поєднання. Запишіть
їх.
— Наведіть приклади безвідривного написання
букв.
4 Коментоване письмо
— З останніх букв слів у кожному стовпчику
складіть слова. Зачитайте їх.
— Як одним словом можна назвати ці слова?
— Запишіть ці слова в зошит, коментуючи їх написання. Допишіть
своє ім’я.
5 Звуко-буквений аналіз слів
Перша група — слово Ольга, друга — Надія, третя — Олена.
—
Складіть речення з цими словами. (Одне речення записується в зошит з
коментуванням.)
Фізкультхвилинка
Працювали ви старанно,
І писали ви охайно.
Стомились очі і рученята.
Спочиньте трохи, мої малята!
Сонце спить, небо спить,
Навіть вітер не шумить.
Рано-вранці сонце встало
І проміння всім послало.
6 Списування тексту з Букваря
1) Гра «Впізнай
з першого погляду»
б..кв..р
—
Прочитайте слово.
— Що таке Буквар?
Починається світ з Букваря,
Перші букви і перші слова,
І найперша дорога в життя
Починається теж з «Букваря».
2) Розвиток
мовлення. Бесіда
за Букварем
(с. 138)
— Чий
портрет ви бачите на сторінці?
— Хто
така Леся
Українка?
—
Назвіть її справжнє ім’я.
— Як
називається її збірка творів, з якою ви ознайомилися на уроках читання?
—
Який вірш Лесі
Українки ви вивчали напам’ять? Розкажіть його.
3) Списування
тексту «Леся Українка»
4) Перевірка написаного
V. Підсумок
уроку
— З
чого ж народжуються слова?
— А
що утворюється зі слів?
Гра «Мікрофон по колу»
— Що вам сподобалось на уроці?
Немає коментарів:
Дописати коментар