Урок 218 (письмо)
Тема. Списування прислів’їв із Букваря. Складання і записування
слів зі складів: ґу-, -нок, -дзик, ґа-, -ка,
ду-, біл-, -бок
Мета: формувати навички письма в зошиті без друкованої основи;
вчити списувати з друкованого тексту, складати слова зі складів, записувати
їх, виконувати звуко-буквений аналіз, складати речення за поданою схемою;
розвивати увагу, зв’язне мовлення; виховувати у дітей охайність, старанність,
інтерес до навчання.
Обладнання: малюнок будиночка; конверти зі словами; малюнки кульок зі
складами.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Учитель перевіряє наявність у дітей на партах необхідного
приладдя, готовність учнів до уроку.
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Фронтальне опитування
— Про що ми говорили на попередньому уроці
письма?
— Пригадайте, що таке загадка?
— Наведіть приклади загадок.
2 Гра «Хто в будиночку живе?»
— Назвіть мешканців будиночка.
—
Складіть про них загадки. (Хлопчики складають загадки про зайчика, дівчатка —
про білочку.)
III. Актуалізація опорних знань учнів
1 Вправа
«Доповніть
речення»
• Книга вчить, як на світі...
• Не кажи не вмію, а кажи...
• Більше слухай, а менше...
(Говори, навчусь, жить)
— Назвіть одним словом записані речення.
2
«Словничок-сундучок»
Прислів’я
— влучний образний вислів, часто ритмічний за будовою, який у стислій формі
узагальнює різні явища життя.
IV. Повідомлення теми та завдань уроку
—
Сьогодні на уроці, працюючи в парі, ви будете складати прислів’я, пояснювати їх
зміст, знаходити прислів’я у підручнику та правильно і каліграфічно їх
списувати.
V. Вивчення нового матеріалу
1
Робота в парах
Кожна
пара отримує конверт зі словами.
1)
Праця, годує, людину, лінь, а, марнує.
2)
багато, читає, Хто, багато, той, знає.
3)
словечко, Гостре, сердечко, коле.
—
Зачитайте складені прислів’я і поясніть їх зміст.
—
Запишіть своє прислів’я в зошит.
2 Робота за Букварем
—
Пригадайте, яким кольором надруковані прислів’я в підручнику?
—
Знайдіть їх у Букварі та зачитайте.
—
Запишіть прислів’я, що вам найбільше сподобалось.
3 Складання слів зі складів
— З’єднайте частини слів на кульках.
—
Прочитайте і запишіть слова, що утворилися.
4 Слухання вірша з подальшим обговоренням
Що за ґвалт зчинився
На подвір’ї зранку?
Загубила ґудзик
Ґава біля ґанку.
І. Січовик
— Як ви розумієте значення слова ґвалт?
— Чому він учинився на подвір’ї?
5 Звуко-буквений аналіз слова ґудзик
6 Складання речення за поданою схемою
VI. Підсумок уроку
— Прочитайте слово в «чарівному» колі.
— Яке прислів’я ви запам’ятали?
Немає коментарів:
Дописати коментар