Урок 220 (письмо)
Тема. Виконання творчих завдань
Мета: удосконалювати графічні навички; вчити працювати в парах,
групах; формувати вміння міркувати, аналізувати; розвивати увагу, зв’язне
мовлення; виховувати у дітей охайність, старанність, дисциплінованість, інтерес
до навчання, ввічливе ставлення до людей.
Обладнання: картки для роботи в парах, в групах; малюнок сонечка,
хлопчика Знайка; бліц-картки із записаними складами.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Встали, діти, підтягнулись,
Одне одному всміхнулись.
На урок старання не забудьте взяти.
Сіли всі рівненько, починаєм працювати.
II. Повідомлення теми та завдань уроку
— Сьогодні до нас на урок завітав гість. А хто саме, ви
дізнаєтесь, коли розшифруєте слово.
10 18
1 14 15 19
— Як звати нашого гостя? (Знайко)
— Як ви гадаєте, чому його так називають?
— Знайко дуже полюбляє мандрувати. Різні
країни він побачив, багато цікавого дізнався. І сьогодні він запрошує вас до однієї з країн.
Назва її... (на дошці вчитель відкриває запис) — Дивослово.
— Які два слова утворюють цю назву?
— Що таке диво? Як інакше можна назвати
щось неймовірне, надзвичайне?
— Хто, на вашу думку, мешкає у країні
Дивослово?
— Якими можуть бути слова?
Учні, які підготувалися заздалегідь, розповідають вірш.
Бог дав людині слово
Чи є цінніше що?
Немов весна чудове
І радісне воно.
Коли те слово щире,—
Тремтить, горить душа.
Коли ж воно фальшиве,—
Засмучена вона.
|
Підняти може слово
І звеселити всіх.
А як же це чудово,
Коли лунає сміх!
Отож, цінуймо слово,
Що душу оживля,
Що мовлене з любов’ю,
З любов’ю вироста!
|
—
Отже, помандруємо країною Дивослово, дивуватимемось і навчатимемось.
Фізкультхвилинка (музична)
III. Виконання творчих вправ
1 Розминка «Добери кінцівку»
— Будьте уважними: по закінченні розминки
вам потрібно буде вказати кількість дібраних слів.
Йде цапок — зійди з дороги,
бо у цапа гострі —... (роги).
• Я по мед до вулика пішла,
Там мене ужалила... (бджола).
• По дорозі жук повзе,
на спині листок... (везе).
Ходить лісом їжачок,
В нього шубка з... (колючок).
• Вночі їй завжди півник сниться,
Вона не курка, а... (лисиця).
• Великі очі й голова —
Це не Колобок, а... (сова).
2
Каліграфічна хвилинка
—
Скажіть, скільки слів-відгадок ви дібрали? Пригадайте їх. (Учитель на дошці
виставляє картки зі словами.)
—
Назвіть перший звук у кожному слові. Запишіть рядкову букву, якою позначається
цей звук на письмі.
Повторення
правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку й розміщувати зошит
під час письма.
3 Гра
«Слово
в слові»
Миколайчик,
доля, колеги, васильки.
— У
кожному слові «сховалось» ім’я. Знайдіть його. Запишіть. З якої букви
писатимете імена?
— Якому імені відповідає подана звукова
модель?
4 Самостійна робота «Утвори і запиши слово»
На бліц-картках учитель показує склади.
Учні додають ще один, утворене слово записують у зошит.
Ма-, ру-, у-, при-, жи-.
— Зачитайте утворені слова.
Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика)
Милі жабки-скрекотушки
Начепили капелюшки.
Жабки весело стрибають.
Тільки бризкітки злітають.
Діти
стискають ручки в кулачки і кладуть їх на парту пальцями вниз. Різко
розпрямляють пальці і кладуть долоні на парту.
5
Робота в парах
—
Прочитайте речення. Поясніть його зміст.
Безтруданемаплода.
6 Робота в групах
1) Об’єднання у групи
2) Виконання завдання
—
Розмістіть і запишіть речення таким чином, щоб вийшов текст.
1-ша
картка
Зайшла
в автобус бабуся. Бабуся подякувала Ігореві й сіла.
Ігор схопився з місця. Їхав Ігор з мамою трамваєм.
2-га
картка
Все
тіло їжака вкрите голками. Тато подарував Юркові їжака.
Котик
хотів погратися їжаком. Мурчик поколов свої лапки.
3-тя
картка
Однокласники
принесли домашнє завдання. Захворів Максим. Друзі допомогли розв’язати задачу.
До хворого прийшли Андрій і Володя.
3) Презентація роботи груп
IV. Розвиток
мовлення
—
Розшифруйте словосполучення.
вніріЧа васло
— Як
ви розумієте вислів чарівні слова?
— Наведіть приклади чарівних слів, поясніть
їх вживання.
Пам’ятай, дитино, чарівні слова.
Бо без них людина — без дощу трава,
Квіточка без сонця,
Тіло без душі,
Хатка без віконця
На своїй землі.
V. Підсумок
уроку
— Хто
завітав до нас на урок?
— До
якої країни ми здійснили подорож?
Гра «Домалюй
промінчик»
На дошці — малюнок усміхненого сонечка без промінчиків.
Учитель запитує, учні відповідають і прикладають промінчик до сонечка.
Слова-відповіді записані на промінчиках.
• Уранці, прийшовши до школи, ви говорите... (доброго
ранку).
• Вам допомогли щось зробити, ви говорите... (дякую).
• Якщо звертаєтесь з проханням, не забувайте слова...
(будь ласка).
• Коли йдете додому, потрібно сказати... (до побачення).
• Якщо когось випадково штовхнули, ви говорите...
(вибачте).
Немає коментарів:
Дописати коментар