субота, 3 листопада 2012 р.

БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ - ДІАЛОГ «НАШІ ПОМИЛКИ У ВИХОВАННІ ДІТЕЙ»



БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ - ДІАЛОГ
«НАШІ ПОМИЛКИ У ВИХОВАННІ ДІТЕЙ»
 

ХІД ЗБОРІВ
1.Вступ.
Усі батьки виховують дітей з огляду свого вміння і розуміння життя й рідко замислюються про те, чому в певних ситуаціях поводяться так, а не інакше. Однак у кожного з батьків бувають у житті моменти, коли поведінка дитини ставить їх у глухий кут.
Усі батьки час від часу припускаються помилок У вихованні. Та все ж краще вчитися на чужих помилках!
Думка батьків. Чому діти так часто сперечаються з приводу будь-якого нашого прохання чи настанови? Може, вони це роблять навмисне? Як із цим бути? Закликати до здорового глузду, погрожувати, застерегти, що більше не будемо їх любити?
Порада батькам. Обіцянка більше не любити свою дитину - один із найсильніших засобів виховання. Однак, ця погроза, як правило, не здійснюється. А діти чудово відчувають нещирість, фальш. Повівшись таким чином одного разу, Ви можете на тривалий час втратити довіру тини - дитина-буде сприймати Вас як людей брехливих. Краще сказати: Я тебе люблю і завжди буду любити, але твоя поведінка мене за­учує, і я її не схвалюю.
Думка батьків. Для чого напружуватися, щось доводити дитині, відшукувати аргументи, сперечатися, нервуватися? Дитина сама навчиться розв'язувати свої проблеми. І взагалі дитину потрібно готувати до дорослого життя, нехай скоріше дорослішає.
Порада батькам. Ніколи не потрібно демонструвати дитині свою бай­дужість, демонструвати, що Вам байдуже, чим вона займається. Вона, від­чувши байдужість, одразу почне перевіряти, наскільки вона «справжня». Перевірка буде полягати у здійснені поганих вчинків. Дитина чекатиме, будуть спричиняти її погані вчинки критику або покарання. Тому замість показної байдужості краще спробувати налагодити з дитиною дружні стосунки, навіть якщо її поведінка Вас зовсім не влаштовує. Можна, наприклад, сказати: «у цьому питанні Я з тобою не згоден (не згодна). Але Я хочу допомогти тобі, бо дуже тебе люблю. У будь-який мо­мент, коли тобі це знадобиться, можеш запитати у мене поради».

Думка батьків. Діти мають слухати батьків беззаперечно - це найважливіший принцип виховання.

Порада батькам. Діти обов'язково повинні розуміти, чому і для чого вони роблять будь-що. Занадто суворе виховання, що ґрунтується на незрозумілих дитині принципах, нагадує дресуру. Дитина може беззапе­речно виконати все, Ви поряд, і порушити усі заборони, коли Вас поряд немає. Переконання є кращим за суворість. Можна сказати: «Ти, будь ласка, зараз зроби так, як Я тобі раджу, а згодом (наприклад, увечері) ми все спокійно обговоримо - чому й для чого »,

Думка батьків. Готові все зробити заради нашої дитини, адже діти завжди мають отримувати найкраще. Дитинство - найкоротша пора, тому воно має бути прекрасним. Так приємно вгадувати і виконувати будь-яке бажання дитини!

Порада батькам. Розбещеним дітям дуже складно буває в житті. Не можна тримати єдине дитя під ковпаком батьківської любові, бо в по­дальшому це може призвести до багатьох проблем. Коли батьки забігають дорогу дитині, вона не відчуває себе щасливішою. Навпаки - вона від­чуває себе безпорадною й одинокою. Можна діяти відповідно до фрази: «Спробуй-но зробити це сам (сама), а якщо не вийде, Я із задоволенням тобі допоможу».           

Думка батьків. Дитина - найголовніше у нашому житті, вона така дотепна, з нею про вс.е можна говорити. Вона розуміє нас, як доросла людина.

Порада батькам. Діти ладні зробити все, щоб сподобатися своїм батькам, адже батьки - найголовніші для них люди у світі. Діти навіть готові зануритися у складний світ дорослих проблем, замість того, щоб обговорювати свої інтереси з однолітками. Але при цьому їхні власні проблеми так і лишаються нерозв'язаними.

Думка батьків. У нас обмежений статок, тому не можемо дозволити собі навіть балувати дитину, постійно доводиться їй у всьому відмо­вляти. Якби у нас було більше грошей, ми були б найкращими у світі батьками. о

Порада батькам. Любов не купите за гроші. Часто трапляється, що у сім'ях із невисоким статком дорослі роблять все, щоб дитина ні в чому не знала потреби. Але Ви не повинні відчувати докорів сумління від того, що не можете виконати усі бажання дитини. Насправді ж любов, пещення, спільні ігри і проведення разом дозвілля для дитини є важливі­шими від Вашого гаманця. Не гроші роблять дитину найщасливішою, а відчуття того, що вона для Вас – найголовніше у житті.
Думка батьків. Багато хто з дорослих у житті мріяв займатися спортом, музикою, відвідувати той чи інший гурток, але не мав змоги. І ось тепер їх головна мета - дати дітям найкращу освіту, і неважливо, що дітям цього не дуже хочеться. Мине час, і вони оцінять старанність дорослих.
Порада батькам. На жаль, діти не завжди оцінюють зусилля батьків. І часто чудове майбутнє, змальоване дорослими в їхній уяві, розбивається об небажання дитини займатися, скажімо, музикою. Доки дитина ще мала, вона слухається дорослих, але згодом ... Бажаючи вилетіти з клітки бать­ківської любові, вона починає висловлювати протест усіма доступними їй  засобами - це, у тому числі, може бути вживання наркотиків, алкоголю тощо. Тому, заповнюючи день дитини потрібними й корисними занят­тями, не забувайте лишити їй небагато часу і для особистих справ.

Думка батьків. Неприємності на роботі, погані взаємини в сім'ї та інше призводять до того, що дорослі «виміщають» свій настрій на дитині. Багато хто з них упевнені, що в цьому немає о нічого страшного.

Достатньо потім купити дитині обіцяну іграшку або повести до парку  відпочинку розважитися на атракціонах, і все буде в порядку!
Порада батькам. Батьки мають демонструвати дитині, ЩО вони радіють її добрим вчинкам, а негативні вчинки їх засмучують. Це створює у дітей відчуття непохитності цінностей. Коли дорослі на догоду своєму егоїзму і настрою сьогодні дозволяють дещо, а завтра це ж саме заборо­няють, дитина розуміє лише одне: не має значення що я роблю, головне ­який зараз настрій у батьків. Однак якщо Ви відчуваєте, що себе Вам не перебороти, краще заздалегідь домовитися з дитиною: «Знай, навіть коли у мене добрий настрій, тобі не потрібно (не буде дозволено) робити, ЩО заманеться. А ЯКЩО поганий - спробуй бути до мене поблажливим (поблажливою)».
Думка батьків. Більшість дорослих завантажені роботою, але кожну вільну хвилинку намагаються проводити з дітьми: вони готують для них, перуть, купують усе, що їм потрібно. Діти повинні самі розуміти, що у батьків просто не має часу гратися з ними, читати їм і таке інше.
Порада батькам. Дорослі часто забувають просту істину - якщо Ви народили дитину, необхідно й час для неї знайти. Дитина, яка увесь час чує, що у дорослих на неї немає часу, буде шукати споріднені душі серед чужих людей. Навіть якщо Ваш день розписаний щохвилинно, знайдіть увечері півгодини (у цьому питанні якість є важливішою за кількість), поговоріть із дитиною, почитайте книжку, обговоріть події шкільного дня ... Дитині це необхідно.

Завершуючи батьківські збори, зачитайте та обговоріть із батьками проект рішення до якого вмістіть пропозиції: відвідати шкільний пед­лекторій, висунути проблемні запитання для наступних зборів та індиві­дуальних бесід тощо. 

Немає коментарів:

Дописати коментар