четвер, 23 червня 2016 р.

Продукти для зміцнення пам'яті

«Продукти для зміцнення пам'яті»


Незважаючи на рівень розвитку мови, психічні процеси, в тій чи іншій мірі, вимагають свого розвитку і вдосконалення. Процеси запам'ятовування і відтворення нового матеріалу у мовних дітей протікають повільніше. У них знижена вербальна пам'ять, страждає продуктивність запам'ятовування. Діти забувають складні інструкції, елементи і послідовність завдань. У слабших дітей низька активність пригадування може поєднуватися з обмеженими можливостями розвитку пізнавальної діяльності.

Тому фахівці, що працюють на корекційних групах, сприяють розвитку всіх психічних процесів і пам'яті, зокрема.

З боку батьків теж хотілося б знайти підтримку в цьому питанні. І не тільки в плані закріплення пройденого матеріалу. Продукти харчування дітей теж можуть сприяти зміцненню процесів запам'ятовування.

Тож на Ваш розгляд перелік продуктів для поліпшення пам'яті.

Тверді сири

У сирах багато кальцію і особливої амінокислоти триптофану. Кальцій підтримує активний стан нервових закінчень, що підвищує швидкість мислення. Ця амінокислота допомагає мозку розслабитися, коли потрібно. Триптофан допомагає виробленню гормону сну - мелатоніну. Тому бутерброд з сиром або овочевий салат з пармезаном допоможуть краще заснути і добре виспатися.

Жирна риба і морепродукти

У рибі жирних сортів (оселедець, скумбрія, сьомга) міститься багато омега -3 поліненасичених жирних кислот. Вони допомагають розчинити «поганий» холестерин і дозволяють судинах мозку довше перебувати в активному стані. У будь-якій рибі багато фосфору, який важливий для пам'яті. Морепродукти (устриці, мідії, креветки) багаті цинком, а він, у свою чергу, покращує процеси обміну в центральній нервовій системі.

Гречка

У гречці багато заліза в легкозасвоюваному вигляді. Воно необхідне мозку для концентрації уваги. Залізом багаті чорний хліб, зелені яблука, стиглі гранати. Ще гречка багата глюциди - повільними вуглеводами, які допомагають оновленню нервових клітин.

Мед

Натуральний бджолиний мед здатний активізувати в мозку процеси засвоєння інформації та збереження отриманих знань. Це відбувається завдяки високому вмісту повільних вуглеводів, які є їжею для клітин головного мозку. Ще один приємний момент - завдяки активним ферментам мед знімає відчуття тривожності. Так що, пийте чай з медом!

Імбир

Імбир містить речовину - капсаїцин, яке стимулює мозковий кровообіг навіть в дрібних судинах і знімає спазми. Для стимуляції мозкового кровообігу бажано з'їдати в день дрібку чорного перцю (додавати в різні страви) або чайну ложку гірчиці. У них теж є капсаїцин і пекучі речовини, які активізують нейрони мозку.

Як правильно розбудити вашу дитину, щоб не слухати її капризи

Як правильно розбудити вашу дитину, щоб не слухати її  капризи

Гадаю, що усім батькам знайоме дійство розігрується  кожного ранку і майже в кожному будинку, де тільки є діти – це пробудження вранці. Інколи такі так би мовити «концерти» батькам доводиться слухати роками – кожного ранку на протязі 5-7 років - рівно стільки, скільки їхні діти ходять до дитячого садка та школи.

Ті, хто можуть самостійно рано прокидатися, з вечора вчасно лягли відпочивати. Також діти, які привчені лягати спати та вставати приблизно об одній і тій же годині зазвичай набагато легше переходить від стану сну до стану бадьорості. Також необхідним елементом є постійне дотримання розпорядку дня дитини. Слід звертати увагу не тільки на те, скільки дитині відводиться часу на відпочинок, але і на те чим дитина зайнята протягом дня. Скільки часу дитина проводить на подвірї на свіжому повітрі, наскільки повноцінне харчування вона отримує, також спокійні ігри перед сном позитивно впливають на процес засинання і пробудження дітей. Великій кількості дітей для того, щоб перейти до активного дня, не буде достатнім просто прокинутися - їм необхідна розкачка, тоді таких дітей необхідно будити на 20-30 хвилин раніше. Ніщо так не може зіпсувати увесь день, як поганий ранок, який був проведений в нервах, сварках і поспіху. З тією ж метою необхідно збирати все, що Вам необхідне з ранку  - іграшки, одяг ввечері. Якщо хочете, щоб Ваша дитина добре спала в ночі - не потрібно її перегодовувати ні їжею важкою для травлення, ні електронними іграшками, ні телевізором. Перед тим, як вона йде спати, прочитайте їй казку яка полегшить перехід дитини до сну.

Під час пробудження вранці, Вам необхідно бути ласкавим до своєї дитини, ні в якому разі не стягуйте ковдри та не кричіть на дитину, якщо він відмовляється вставати. Це сформує ще більше проблем з пробудженням і зіпсує ваші стосунки. Дуже допомагає відволікаючий розмова про те, що хорошого очікується сьогодні, куди ви плануєте сходити разом, що смачного збираєтеся купити. Підключіть дитини до розмови, де б він хотів побувати, що побачити. Поки дитина відволікся, акуратно допоможіть йому встати. Запропонуйте почати одягатися, поки ви йому розповідаєте. Не можна забувати про роль батьківського прикладу. Якщо хтось із батьків щоранку до останнього валяються в ліжку, а потім з роздратуванням носяться по квартирі, погодьтеся марно вимагати чогось від дитини. Найголовніше, щоб дитина не відчував суєти, а навпаки щоденне розмірене ранок допомогло йому налаштуватися на майбутній день.

Зробити пробудження приємним допоможе гра-головне зрозуміти, що саме подобається вашому малюкові. Хтось в захваті від того, що по його ще сонному бичка повзає їжачок (мамині пальці) і, лоскочучи примовляє: «Вставай палець правої ноги, вставай вушко, вставай животик!»

Прекрасний засіб пробудження - ритуал. Наприклад, щоранку потягуватися за певною схемою - разом тягнете праву ногу, потім ліву, дві руки вгору і т. Д. Тілесні гри-прокидання-один з найкращих варіантів почати день малюка. Вони і забезпечують йому необхідний тілесний контакт з мамою, татом, бабусею, допомагають згадати тіло, і служать своєрідною ранковою зарядкою. У гру можна включити масаж, що сприяє бадьорості духу і тіла, зміцнює імунітет. Адже наше завдання - не тільки розбудити малюка, але і зробити його активним, веселим, готовим жити і творити.

вівторок, 21 червня 2016 р.

Чим зайняти дитину вдома?

Чим зайняти дитину вдома?


Будні дитини в сім'ї насичені справами не менше значними, ніж у дорослих. Малюк постійно чимось зайнятий, робить якісь відкриття. Він за своєю природою допитливий, активний. Однак якщо не направити його енергію і прагнення до новизни на правильний шлях, то позитивний заряд буде витрачатися не тільки в корисній діяльності, а й витівки, бешкетництві, а то і в порожньому проводженні часу.

Наше завдання, як батьків, створити для зростаючою людини повноцінні, які виховують умови в сім'ї, правильно організувати його ігри, заняття, працю, дозвілля. І головне - робити їм потрібний напрямок, бо дитина виховується в діяльності.

На жаль, організація дитячого життя нерідко обмежується вказівкою батьків: «Що ти без діла ходиш? Зайнявся б чим - небудь .... »Або« Скільки іграшок, книг, а тебе нічого не цікавить, одні витівки на умі! Краще сядь та подивися картинки в книзі ». Для дорослих головне, щоб дитина була хоч чимось зайнята і не заважав їм, вони не завжди замислюються над тим, чи буде така діяльність благотворно впливати на його виховання. Нерідко, прийшовши ввечері з дитячого садка, дитина проводить залишок дня в байдикуванні. Дорослі зайняті своїми справами, а йому вмикають телевізор, і він сам годинами дивиться всі передачі. Часто результат дитячого неробства, а то і пустощів - наші заборони: «Навіщо тобі потрібен був папір і клей? Хіба в дитячому садку не награвся? »,« Тут не можна грати, будеш заважати »,« Сюди не клади іграшки », тощо на догоду горезвісного порядку в квартирі у дитини глушиться тяга до зайнятості.

Перш за все, діяльність дитини вимагає від дорослих цілеспрямованого і тактовного керівництва. Для того щоб дитина завжди була розумно діяльною, необхідно підказувати йому, чим він може зайняти себе, і, звичайно, створити для цього відповідні умови. Головним змістом дитячого життя є гра. Це основна діяльність дитини. Ви не вважайте її забавою. Її виховна цінність невичерпна. При правильному керівництві гра стає одним з ефективних засобів всебічного виховання. В іграх діти задовольняють природне прагнення до руху, до дії, до переосмислення навколишнього.

У грі, більш ніж у будь-якій іншій діяльності, розвивається у дітей активність, самостійність, ініціатива. Вони самі визначають, у що і як будуть грати, обмірковують ігровий сюжет і як втілити його, шукають партнерів, розподіляють ролі. Через гру можна впливати на поведінку дитини, на його відносини з однолітками.

Гра як найважливіша діяльність дітей дошкільного віку - чудова форма організації їх життя. Там, де діти багато і з захопленням грають, вони ростуть більш організованими і дисциплінованими.

Найменші і старші діти грають по-різному. Отже, і прийоми керівництва іграми різні. Чим менша дитина, тим активніша роль дорослого. Малюки ще не вміють діяти з предметами і самостійно грати. Ось чому дорослий є організатором і керівником ігор. Поки ваша задача полягає в тому, щоб навчити малюка грати самостійно, відображаючи нескладні сюжети, користуватися іграшками дбайливо, по призначенню і прибирати їх на місце.

Обов'язкова приналежність для ігор малюків - предмети, які вони можуть катати, рухати, перекладати і накладати один на одного (наприклад, кубики, цеглинки), відкривати і закривати (наприклад, матрьошки), нанизувати і збирати (наприклад, пірамідки, кільця). І звичайно такі, які спонукали б дитину до сюжетно - рольових ігор (вони особливо необхідні 2-3 річного віку). Це ляльки, лялькові меблі, господарське начиння, ведмедики, конячки, машини і т.п. настільні ігри - лото, парні картинки, шашки, більярд - також необхідні дітям. Дитина повинна знати, що гаражу з машинами не місце в лялькової кімнаті, а м'ячі і скакалки не можуть лежати на полиці з книгами. Учіть дитину самому стежити за порядком. Якщо він знає що де лежить, сам прибирає іграшки та посібники, це привчає його до самостійності, сприяє формуванню дбайливого ставлення до них.

Для 6-7 річного хлопчика дуже важливо, щоб він міг зайнятися конструкторськими справами - щось сколотити, розпиляти, змайструвати. А для цього йому необхідні цвяхи, молоток, клей, дощечки, коробки, та інше. І все це дитина може зберігати десь поруч з батьківськими інструментами.

Дитина, роблячи іграшку, довгий час буває зосередженим, посидючим. Іграшка, зроблена ним самим, нехай і нехитра, часом дорожче йому, ніж та, що куплена в магазині. Адже це результат його фантазії і зусиль. Ось чому робота по саморобці іграшок особливо цінна для дітей непосидющих, які не вміють берегти свої речі.

Життя дитини-дошкільника повинна бути насичена не лише іграми. Він набуває корисні знання і вміння, а також морально-вольові якості не тільки в грі, але і в освітній діяльності.

Розглянемо освітню діяльність, яка найбільш доступна в домашніх умовах. Маленькі діти люблять розглядати картинки в книгах. Постежите, щоб дитина не поспішала гортати сторінку за сторінкою. Навчіть його вдивлятися в зміст зображення. Постарайтеся затримати його увагу на зображенні. Малюк 3-4 років здатний дати чіткі, виразні відповіді. Розповідаючи зміст картинки, діти вчаться логічно мислити, помічати головне, висловлювати в слові свою думку.

Діти люблять, коли старші читають їм книжки, переказують казки. У цій ситуації важливо, щоб дитина сиділа спокійно, слухав уважно, не відволікаючись. А це залежить від обстановки - посадіть його зручніше так, щоб він міг добре бачити обличчя читця і навіть зазирнути в книгу з ілюстраціями, і від виразності слова читця, від його вміння донести до слухача зміст твору. Дитина повинна зрозуміти, що слухання - серйозне заняття, а не забава.

Діти люблять малювати. У домашніх умовах найчастіше вони малюють що хочуть. І тоді трапляється, що в їхніх малюнках протягає одноманітність, вони бідні за змістом - будиночок і дівчинка, дівчинка і будиночок, машини і квіти і так далі. Дитина часто коментує свій задум вголос: «Це тигр. А це я. Я - дресирувальник. Я його не боюся. »Цим самим він виражає не тільки емоційне ставлення до зображуваного, а й невміння щось намалювати - адже далеко не кожен задум малюк вміє або може втілити в малюнку. Ось чому, якщо він намалював щось несусвітнє і намагається запевнити вас, що це паровоз або машина, не насміхайтеся над ним. Краще запитайте: «А поруч з машиною хто? Куди їде машина? Хто керує нею? »Це, безсумнівно, захопить малюка.

Чимало задоволення і користі отримують діти від занять з глиною і пластиліном. Зображуючи знайомі предмети, вони фантазують, конструюють, тренують окомір. Попутно розвиваються дрібні м'язи рук, які згодом будуть брати участь в механізмі листи. На жаль, дорослі ставляться до таких занять насторожено: бояться, як би дитина не забруднив себе, або плаття, або меблі.

Не можна забувати і про організацію дитячого дозвілля, розвазі в колі сім'ї. Турнір в шашки, з шахів, парні картинки, різні словесні ігри, що розвивають кмітливість, гумор, все це джерело радості, сприяє зближенню дорослого з маленьким.

Однак корисно надавати і самій дитині організувати своє дозвілля, самому наповнити змістом вільний час. Це особливо важливо для дітей старшого дошкільного віку: з цього починається здатність самоорганізації, яка так необхідна при навчанні в школі. Придивіться, чи вміє ваша дитина бути зайнятим. Чи вміє організувати своє дозвілля?

Неділя - день особливий! Вся сім'я в зборі, і дитині радісно від того, що він піде гуляти з татом і мамою, що в цей день він зможе, нарешті, докладно обговорити всі накопичені за тиждень події в колі сім'ї. А скільки нових вражень від цих прогулянок за місто, в музей, в кіно. Так, дійсно, день особливий, коли дитина переконується, що всі обіцянки тата і мами виконуються. Однак життя дитини не можна вважати повноцінною, якщо він мало спілкується з однолітками. Будь-яка гра, будь-який задум набуває широту і різноманітність, якщо є партнер.

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ ЗА ПРАВИЛАМИ ПОВЕДІНКИ ТА ОХОРОНИ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ НА ВОДНИХ ОБ'ЄКТАХ

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ
ЗА ПРАВИЛАМИ ПОВЕДІНКИ ТА ОХОРОНИ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ НА ВОДНИХ ОБ'ЄКТАХ

1. Не залишайте дітей без нагляду поблизу водойм - це небезпечно!
2. Ніколи не купайтеся в незнайомих місцях!
3. Не купайтеся в забруднених водоймах!
4. Не купайтеся у водоймах, в яких є ями і б'ють ключі!
5. Не дозволяйте дітям і не влаштовуйте самі під час купання гучні ігри на воді - це небезпечно!
6. Якщо під час відпочинку або купання Ви побачили, що людина тоне чи йому потрібно Ваша допомога, допоможіть йому, використовуючи рятувальний круг!
7. Перебуваючи на сонці, застосовуйте запобіжні заходи від перегріву і теплового удару!

середа, 8 червня 2016 р.

ПРАВИЛА ПЕРЕХОДУ ВУЛИЦІ

ПРАВИЛА ПЕРЕХОДУ ВУЛИЦІ

Навчаючи дитину грамотному переходу вулиці, поясніть йому, що необхідно строго, поетапно дотримуватися таких правил.
Знайдіть безпечне місце.
Не завжди поруч є пішохідний перехід. Головне, щоб місце переходу відрізнялося хорошим оглядом: поруч не було поворотів, сто машин та інших перешкод для огляду.
Зупиніться на тротуарі біля узбіччя.
Завжди потрібно робити зупинку, паузу для спостереження і оцінки ситуації; Ніколи не виходьте, а тим більше не вибігайте на дорогу з ходу.
Прислухайтеся і озирніться.
Прислухатися - значить викинути з голови сторонні думки. Пам'ятайте що транспорт, який представляє небезпеку, може бути прихований. Озирніться, поверніть голову вліво і вправо.
Якщо бачите, що наближається транспорт, дайте йому проїхать. Завжди пропускайте автомобіль, що рухається.
Якщо немає транспорту, переходите дорогу під прямим кутом.
Продовжуйте уважно дивитися і прислухатися, поки не перейдете дорогу.
Дивитися по сторонам при переході треба неодноразово, адже обстановка на дорозі може змінитися: раптово з'явиться автомобіль, транспорт, що їхав прямо, раптово поверне.


Будьте уважні бджоли та оси

Будьте уважні бджоли та оси

Укус таких комах як бджола або оса, зазвичай, не є небезпечним, однак якщо Вас вжалили кілька десятків бджіл чи ос то така процедура може загрожувати вашому житті. У цьому випадку без відвідування лікаря та приймання ліків і не обійтися. Тому ніколи не лізьте в гнізда диких ос або в вулики на пасіці.

Бджола зазвичай жалить людину, тільки в тому випадку коли людина представляє для неї загрозу. Також бджола може вжалити, тільки тому, що випадково наткнулась на людину в польоті. Якщо ви потрапили в ситуацію коли бджола кружляє навколо вас, то, ймовірніше за все, їй не подобається ваш запах, і вона має намір Вас вжалити. Краще за все в такому випадку – не робити різких рухів,завмерти на місці та присісти. Ні в якому разі не можна махати руками і бігти.

Коли бджола кусає, її жало залишається в тілі людини, та після цього сама вона гине. Жало бджоли треба акуратно витягнути, після чого змастити місце укусу йодом або зеленкою.

Як правило осу можна відігнати від себе як муху. Але інколи і оса може вжалить. Оса, на відміну від бджоли, як правило, не залишає своє жало в тілі людини, але  укуси оси не менш болючі для людей. Оси роблять гнізда в самих різних місцях. Там, де їх не будуть турбувати а ні люди, а ні тварини. Наприклад, ви можете виявити осине гніздо на балконі. Ні в якому разі гніздо можна чіпати. Потрібно викликати рятувальників.

А от джміль може Вас вжалити, тільки тільки тоді коли Ви його візьмете в руки.

Как помочь ребенку развиваться

Думаю, что каждый родитель задумывается над тем, чтобы его ребенок развивался всесторонне. В этом вопросе самое главное не упустить самое начало развития вашего чада. С каждым годом темпы развития все быстрее и быстрее. И если взять то что необходимо было нам для нормального развития в дальнейшем и теперь, то это две совсем разные базы. Наверняка Вы замечали что ребенок без каких либо объяснений самостоятельно может разобраться в вашем телефоне и не просто разобраться, а намного быстрее чем Вы и при всем этом он еще не умеет ни писать, ни читать. Восприятие у детей очень отличается от нашего (взрослого) да и мотивы всех их действий отличаются от мотивов взрослых. Они во всем ищут игру, забаву, а у взрослых в своем большинстве на это нет времени. Смартфоны, ноутбуки, планшеты и другие блага нашей цивилизации накрепко вошли в нашу жизнь и мы уже не представляем себе жизнь без них. А дети, которые практически с рождения знакомы с данными благами даже вообразить не могут, что когда-то было время, когда всего этого не было. И когда Вы запрещаете им всем этим пользоваться, у них этот запрет вызывает бурю, как так?
Вместо запрета пользоваться данными благами хочу предложить Вам, воспользоваться стремлением детей ко всем этим благам. В интернете есть ресурсы, на которых размещено огромное количество красочных логических задач. Я  же предлагаю Вам воспользоваться заинтересованностью Вашего ребенка и предложить ему попробовать решить несколько логических задач. Вы спросите зачем? Ведь мой ребенок уже ходит в школу и там ему дадут все, что ему необходимо. Если вы так думаете, то Вы глубоко ошибаетесь, ведь развитие ребенка это в основном Ваша задача и в Ваших интересах заинтересовать его в обучении и помочь ему в развитии. И помимо всего программа нынешних учебных заведений настолько сложна, что ребенок без Вашей помощи просто не справится.
Если у Вас есть ребенок, который ходит в первый класс, Вы можете предложить ему несколько логических задач для первого класса и посмотреть, как он с ними справляется. При необходимости помочь ему в решении. В данном случае Вы проведете время вместе со своим ребенком, при этом ребенок, будет заниматься за компьютером, планшетом или другим устройством, что ему очень близко. И будет достигнута, я думаю, одна из важнейших целей развития Вашего ребенка, и что немаловажно данное развитие будет интересно для Вашего ребенка.

Напоследок хотелось бы попросить Вас не сторониться новых технологий, ведь они облегчат Вашу жизнь, а жизнь ребенка сделают более насыщенной и красочной. 

субота, 4 червня 2016 р.

ПАМ'ЯТКА для батьків з техніки безпеки при знаходженні на залізничних коліях

ПАМ'ЯТКА 
для батьків з техніки безпеки при знаходженні на залізничних коліях

1. Переходити залізничні колії в невстановлених місцях НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЖИТТЯ.
2. Переходити дорогу дозволяється тільки там, де є пішохідний настил. Перш ніж перейти шлях, треба переконатися, чи немає поблизу поїзда з однієї або з іншого сторони.
3. Якщо Ви опинилися між двома рухомими по сусідніх коліях поїздами, потрібно негайно сісти або лягти на землю і дочекатися, поки не пройде один з поїздів, потім відійти в безпечне місце.
4. Класти на рейки хоча б самі дрібні предмети вважається злочином.
5. Не дозволяється ходити по шляхах або гратися поблизу залізничного полотна, залазити за металеві ферми мостів і опор контактної мережі, що перебувають під напругою - НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЖИТТЯ.
6. Завчасно заходьте в вагон, забороняється виходити з вагона до повної зупинки поїзда. Виходьте з вагона тільки на платформу.
7. Стояти близько до краю платформи - НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЖИТТЯ можете бути зачепленим самим поїздом.
8. При русі потяга не відкривайте двері вагонів, від несподіваного поштовху можна впасти під потяг.
9. Перебігати шлях перед самим поїздом - НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЖИТТЯ.
10. Порушення правил тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність.
Пам'ятайте про свою безпеку. Захистіть себе самі та своїх дітей.

Не порушуйте встановлених правил!

пʼятниця, 3 червня 2016 р.

Памятка батькам «Увага! Гриби!»

Памятка батькам «Увага! Гриби!»

Шановні батьки! Почастішали випадки отруєння грибами.
Пам'ятайте! Збираючи гриби, звертайте увагу на їх вигляд і придатність до вживання в їжу! Під час прогулянок з дітьми стежте, щоб в траві не було грибів. Дитина може взяти в рот і проковтнути неїстівний гриб. Необхідно пам'ятати, що дія отрути на організм дуже небезпечно і може привести до смерті.
Ознаки отруєння грибами: слинотеча, рясне потовиділення, блювота і рідкий стілець з домішками крові. При великій дозі отрути спостерігається порушення зору, судоми, марення, розлад дихання.
Якщо отруєння сталося, необхідно надати першу допомогу, спрямовану на виведення отрути із організма:
1. Промивання шлунка.
2. Прийом всередину активованого вугілля.
3. Негайно транспортувати в найближчий лікувальний захід в положенні на боці.