Урок 6
Тема. Один і багато. Числа і цифри.
Назви цифр: одиниця, двійка,
трійка… Підготовка до написання цифр
Мета: на основі практичних дій з предметами формувати
в учнів вміння лічити предмети; ознайомити з цифрами; показати співвідношення
числа й цифри; продовжити роботу над формуванням навички лічби предметів;
розвивати логічне мислення, спостережливість, увагу.
Обладнання: предметні малюнки, картки груп предметів,
набори геометричних фігур у кожного учня.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Повторення
вивченого
Порахувати від одного до десяти. Порахувати від 5 до 9, від 2 до 6,
від 8 до 1. Порахувати кількість предметів на дошці (на дошці виставлені
предметні малюнки фруктів, грибочків, ляльок, м’ячів).
2. Порівняння
груп предметів
— Скільки білочок?
Скільки яблучок? Скільки грибочків? Скільки їжачків? Чого більше — грибочків чи
яблук? Чого менше — білочок чи
їжачків? Скільки білочок і
їжачків?
II. Вивчення нового матеріалу
1. Розповідь
вчителя у поєднанні з бесідою
На дошці виставлені однакові групи предметних малюнків (від одного
до дев’яти).
— Подивіться на перший малюнок. Скільки тут предметів? (Один)
Скільки предметів на другому малюнку? (Два) (Аналогічно рахуються
останні групи предметів.) Уявіть собі, що ви пишете листа родичам і
розповідаєте, скільки у вас, наприклад, ляльок. Як ви передасте кількість цих
ляльок? (Запишу цифру.)
— Отже, кожна кількість предметів позначається на письмі відповідним
числом, а число позначається цифрою. Спробуємо позначити кількість кожної групи
предметів числом.
(Під кожним малюнком вчитель ставить відповідне число.)
— Число 1 позначається цифрою 1, число 2 — цифрою 2, число 3 —
цифрою 3, число 4 — цифрою 4,…
Тепер давайте назвемо ці числа.
2. Гра «Не
помились»
Учитель показує картку з числом, діти називають це число.
III. Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота з
геометричним матеріалом
Учитель показує картку з цифрою, діти відкладають відповідну
кількість геометричних фігур.
2. Фізкультхвилинка
Вітер дмухає в лице,
захиталось деревце.
Вітерець все тихше, тихше,
деревце все вище, вище.
3. Робота з
підручником
Рахування предметів — парасольок, порівняння їх, називання
предметів по одному; предметів, яких багато.
4. Вправи
на вироблення графічних навичок
• Робота в зошиті: обвести квадратики відповідно до цифри, яку
показує вчитель.
• Намалювати 4 кружечки, домалювати стільки, щоб вийшла кількість,
що відповідає тому числу, яке показує вчитель.
IV. Підсумки уроку
Наочності для проведення уроку. Для перегляду наочності натисніть на посилання.
Порівняння груп предметів.
Порівняння груп предметів.
Малюнок білочки, грибочки, їжачок, яблучка.
Малюнок вишеньки, банан, лимон, клубна, слива.
Малюнок грибочки.
Малюнок м'ячі.
Малюнок Один і багато. Числа і цифри.
Малюнок сонечка і цифри.
Малюнок фізкультхвилинка з дітками.
Малюнок цифри 1, 6, 9.
Малюнок цифри 3, 7, 5, 4, 8.
Порівняння груп предметів.
Порівняння груп предметів.
Малюнок білочки, грибочки, їжачок, яблучка.
Малюнок вишеньки, банан, лимон, клубна, слива.
Малюнок грибочки.
Малюнок м'ячі.
Малюнок Один і багато. Числа і цифри.
Малюнок сонечка і цифри.
Малюнок фізкультхвилинка з дітками.
Малюнок цифри 1, 6, 9.
Малюнок цифри 3, 7, 5, 4, 8.
Немає коментарів:
Дописати коментар