четвер, 26 травня 2016 р.

Чим краще вгамовувати спрагу в спеку

Чим краще вгамовувати спрагу в спеку

Не обов'язково багато пити води, щоб вгамовувати спрагу. І потім, не тільки вода втамовує спрагу, а ще й мінеральні солі, різні органічні кислоти. Традиційний квас, різні газовані води не зовсім підходять для пиття в спеку. Набагато ефективніше на цей рахунок овочеві і фруктові відвари, що містять велику кількість солей калію, кальцію, вітаміни (особливо вітамін С). Добре зарекомендував себе не солодкий вишневий відвар, 0,1% розчин аскорбінової кислоти без цукру, бо цукор сам по собі збільшує спрагу.


Не піддавайте зайвому водному навантаженню організм своїх дітей.

Скоро лето, жара!!!

На улице уже май месяц хоть пока еще и не жарко, но уже скоро, то время когда жара будет невыносимой. И в связи с этим высказываю свое полное непонимание тех людей, которые сидят в душных, жарких квартирах. Так-как, Купить кондиционер нынче не составляет большой трудности. Пускай он будет самый дешевый, но все же будет, и Вы будете чувствовать себя человеком. Квартира или дом без кондиционера сейчас это как каменный век. Ты приходишь домой и вместо того что бы отдохнуть, ты реально паришься в своей жаркой квартире. И после всего этого я думаю что каждый задается одним простым вопросом, и зачем я тогда пашу на роботе, если даже попав домой я не могу отдохнуть по человечески.

Скажем так мой Вам совет сделайте максимально все для своего нормального отдыха дома, ведь человек который отдохнул и набрался сил на работе сможет отдаваться по полной и приходить домой ему будет не каторга, а удовольствие. Ведь дома его будет ждать прохлада а не парилка. А вот париться Вы будете как и положено зимой и естественно в парилке. Желаю Вам всем удачно провести лето и не париться.

Як правильно надавати відповіді на запитання дітей?

«Як правильно надавати відповіді на запитання дітей?»


Відносьтеся до запитань дітей з максимальною повагою, ні в якому разі не відмахуючись від них. В дитяче питання необхідно уважно вслухатись, намагайтеся зрозуміти, що саме зацікавило дитину в тому чи іншому явищі,предметі, про який він Вас питає.
Відповідь необхідно дати коротку і доступну розумінню дитини, при цьому необхідно уникати складних або незрозумілих слів, книжкових мовних зворотів, щоб не заплутати її ще більше.
Відповіді мають не просто збагачувати дитину новими знаннями, але і спонукати його до подальшого вивчення, роздумів, спостережень.

Завжди необхідно заохочувати самостійну розумову діяльність дітей, даючи відповідь на його запитання зустрічним: «А як думаєш ти?»
У відповідь на запитання дитини намагайтеся залучати її в спостереження за навколишнім світом, почитайте їй книгу, розгляньте разом ілюстративний матеріал.
Даючи відповідь на запитання дитини, впливайте на його почуття, виховуйте чуйність, гуманність, тактовність до оточуючих людей.
Якщо відповідь на запитання дитини потребують повідомлення складних або недоступних розумінню дитини знань, не бійтеся сказати їй: «Ти поки-що надто малий і не зможеш багато чого зрозуміти. Будеш навчатися в школі, багато цікавого дізнаєшся і тоді зможеш самостійно дати відповідь на власне запитання ».

середа, 25 травня 2016 р.

У чому полягає шкода комп'ютера для дітей

Багато батьків не без підстави турбуються про вплив комп'ютера на дитину. Комп'ютер став невід'ємною частиною нашого життя, але навіть простого здорового глузду вистачає, щоб зрозуміти, що бездумне використання комп'ютера може завдати непоправної шкоди здоров'ю дитини.

Про що ж необхідно пам'ятати в першу чергу?

Негативний вплив комп'ютера на дитину

У дитячому і підлітковому віці організм тільки розвивається, всі системи ще пластичні і нестійкі.

З одного боку, така гнучкість і сприйнятливість організму - це позитивний фактор. Відомо, що в дитячому віці тренування і заняття з розвитку будь-яких здібностей набагато ефективніше, ніж у дорослих. Спортсмени і музиканти, вчені та художники зазвичай рано починають свій шлях до вершин саме тому, що в юному віці швидше і легше формуються необхідні навички, розвиваються потрібні групи м'язів, реакція і так далі.

Але, з іншого боку, організм дитини виявляється беззахисним перед тривалими негативними впливами, наприклад, перед перенапруженням різних органів і систем під час тривалих занять за комп'ютером.

1. Напруга органів зору

Робота на комп'ютері вимагає значного напруження зору. Це веде не тільки до стійкого стомлення м'язів очей, але і негативно позначається на сітківці і внутрішньоочних судинах.

2. Вплив комп'ютера на центральну нервову систему дитини

Дослідження, проведені вітчизняними вченими, показали, що у дітей середнього віку (5-7 класи), які користуються комп'ютером 5-6 годин в тиждень кількість скарг на запаморочення і втомлюваність зростає на 15-25% в порівнянні з дітьми, які комп'ютером не користуються.

Чим молодша дитина, тим вище ризик виникнення порушень з боку вегето-судинної системи, пов'язаних з негативним впливом комп'ютера на дитину. У частини дітей вегето-судинні порушення можуть виражатися в підвищеній втомлюваності, слабкості, труднощі засипання і денної сонливості, апатії і лякливості. У інших у надмірній темпераментності, запальності, швидкого відволікання, неуважності.

3. Негативні наслідки для м'язів рук

Під час занять за комп'ютером виникає значне статичне і динамічне напруження кистей рук. Однотипні руху і тривале перебування рук в одній позиції призводять до стійкого стомлення м'язів рук, порушення кровообігу, погіршення нервової провідності. В результаті, крім болю в суглобах рук, можуть виникати порушення координації пальців, судоми кисті та передпліччя. Дуже неприємні наслідки, чи не так?

4. Перенапруження шийного відділу хребта

Тривале напруження м'язів шиї, особливо при неправильній позі під час роботи за комп'ютером, призводить до погіршення кровопостачання. У свою чергу, це призводить до кисневого голодування мозку. У дитини можуть розвинутися стійкі головні болі, мігрені.

5. Інші шкоди комп'ютера для дітей

Крім фізичного перенапруження органів зору, м'язів рук і шиї, відзначають також і шкоду, пов'язану зі зміною способу життя дітей, багато годин проводять за комп'ютером.
Фанатично захоплений комп'ютером дитина, мало, в порівнянні з однолітками, рухається, погано розвивається фізично. Як наслідок, виникають проблеми з апетитом і вагою. Одні діти часто забувають поїсти вчасно, чого страждають недоліком ваги і зростання. Апетит у інших стає неконтрольованим, виникають проблеми надлишкової маси тіла, і пов'язані із зайвою вагою проблеми зі здоров'ям.

Окремої розмови заслуговує питання впливу комп'ютера на психіку дитини. Особливо вплив комп'ютерних ігор.

Крім того, у дітей які надмірно занурилися в комп'ютерний світ, можуть виникнути проблеми в спілкуванні з однолітками, а також труднощі особистісного становлення та соціалізації.

Безумовно, необхідно знати і розуміти, якої шкоди може завдати дітям спілкування з комп'ютером. Але це зовсім не означає, що комп'ютер - це такий небачений монстр, який з життя дитини потрібно виключити повністю. Навряд чи це розумно в наш комп'ютеризований час. Однак знати правила безпечного поводження дітей з комп'ютером і своєчасно проводити профілактику шкідливого впливу комп'ютера на дитину необхідно.


Если вдруг у Вас проблемы с обслуживанием компютера то Вы всегда можете обратится к людям которые могут это сделать на профессиональном уровне. Данная компания произодит качественную заправку картриджей, ремонт любой компютерной техники, а также установка windows Винница . Вы останетесь довольны.

Розвиток мовлення за допомогою скоромовок.

Розвиток мовлення за допомогою скоромовок.
       Хто хоче розмовляти,
       Той повинен вимовляти
       Все правильно і виразно,
       Щоб було всім зрозуміло ...
     Життя невблаганно нарощує темп. Прискорюється все: машини, інтернет і, природно, людська мова. Люди поспішають висловитися, як можна швидше. А що з цього виходить? Ніхто їх не розуміє!
     Хочете, щоб вас розуміли? Розвивайте дикцію! Ні, не просто чітке вимовляння букви "р". А саме чітку, розмірену мову, сенс якої не втрачається в "проковтнулих" закінченнях і подібних вадах.
        Багато дітей в шкільному віці мають різні порушення дикції, тобто їх мова невиразна і вони не можуть вимовляти деякі звуки. Є один дуже простий і дещо кумедний спосіб для того щоб вдосконалити дикцію дитини - це скоромовки.
        Історія скоромовок починається з дуже давніх часів, але при цьому вони до сих пір популярні як в Україні, так і в багатьох країнах Європи і Азії, які мають багатющий фольклор.
       Ще за старих часів були придумані скоромовки.
      Скоромовка-рід злагодженої мови, жартівливий, невеликий текст, в якому є спеціальний склад слів, що володіють складним поєднанням звуків, якщо вимовити фразу повністю. Для опрацювання різних звуків, наприклад щ, ш, з, ж і т.д., існують і різні скоромовки. Скоромовка - це найкращий спосіб для того щоб навчити дитину красивої мови без заїкання і вимовляти довгі промови. Ті діти, які без праці можуть вимовляти скоромовки, перемагають на конкурсах читців, а їх мова не збивається і чітка. Лікар-логопед на проведених ним заняттях з дітьми, у яких є порушення дикції, також дуже часто застосовує скоромовки. Для таких дітей, у яких проблема з вимовою літери «р», є спеціальні скоромовки які сприятимуть поліпшенню вимови цього звуку, наприклад, така: Варвара варення варила, та не виварила.
       Зараз легко можна знайти скоромовки англійською, французькою, арабською, польською мовами не тільки в книгах, але і на інтернет-сайтах, які спеціалізовані на цю тему. Дитячі скоромовки є відмінним помічником у розвитку почуття рими і сили голосу, вони зроблять темп мови ідеальним, а мовне дихання досконалим.
        Діти дуже люблять скоромовки, так як дитячі скоромовки наділені своїм казковим, забавним змістом.
     З раннього дитинства нам запам'яталися веселі скоромовки:
На дворі трава, на траві дрова.
Карл у Клари вкрав корали.
       Чим же вони вразили нашу уяву, що залишилися в пам'яті на все життя? Маленька людина в своєму мовному розвитку проходить кілька етапів, але вже на першому, у віці 6 місяців, він починає вловлювати, переймати і пізнавати всі елементи усної мови. І це не тільки звуки (фонеми), але і темп, ритм і мелодика.
          А хіба всього цього немає в соромовці? Вся принадність цих чудових фраз в тому, що відразу їх нізащо не повториш. Весела різноманітна гра звуків, які міняються місцями, плутаються, пропадають, підмінюють один одного, дзеркально повторюються. Вони ніби дражняться і пропонують помірятися з ними силами, відчувати свою мову, пам'ять і слух. Адже скоромовки майже завжди сприймаються на слух, а не читаються по книжці, і від того, як почуєш, що запам'ятаєш і зрозумієш, буде залежати результат. А вже темп, з яким можна впоратися, обумовлений лише рухливістю мови, губ і нижньої щелепи, тобто апарату артикуляції кожного.
       Скоромовка майже завжди використовує знайомі поняття і слова, але з'єднує їх у веселі оригінальні коротенькі історії, які можуть бути заримовані і записані. Скоромовки короткі, лаконічні, динамічні і ритмічні. Вони містять влучні зауваження, комічні випадки, анекдотичні нісенітниці, а завершуються завжди несподівано, непередбачувано і оригінально.
    Скоромовка будить фантазію дитини, допомагає проявити інтерес до різноманіття звуків, до пізнання і творення слів, до цікавості і багатства мови і, звичайно, розвивати артикуляційний апарат, освоїти і відчути красу чистої мови.
     Але проходить час, дитина підростає і встає перед вибором майбутньої професії. І виявляється, що чиста і виразна мова потрібна в багатьох спеціальностях: це актори і вчителі, диктори та коментатори, диспетчери і журналісти і так далі, і так далі. Значить з скоромовки можна витягти величезну користь.
   Як уже згадувалося вище, скоромовка сприймається на слух. Від уваги, зосередженості, розвитку фонематичного слуху залежить швидкість сприйняття і освоєння складних звукосполучень. До тих пір, поки в мозку не створиться точний звуковий образ заданого слова і мови його дана вірна команда, боротьба зі скоромовкою безглузда, лобовий штурм, спроба вимовляти з нальоту майже завжди закінчується невдачею.
       Напрацювавши чистоту проголошення фонем в звукосполученнях, переходять до їх освоєння в скоромовках.
     Отже, в роботі над дикцією та орфоепією використовується скоромовка, і
щоб звичайні скоромовки змінилися в скоромовки для розвитку дикції досить слідувати простим правилам.
    Крок за кроком відпрацьовуючи скоромовки і важкі слова можна добитися прекрасної чіткості мови. А список кроків дуже простий:
Крок 1
    Для початку варто проговорити текст повільно. Те, що скоромовки потрібно говорити відразу дуже швидко - критична омана!
 Спочатку треба проговорити скоромовку або складне слово повільно, ніби по складах. Головне завдання на цьому етапі - правильно вивчити скоромовку.
      Для прикладу візьмемо скоромовку: «На дворі трава, на траві дрова». Очевидні складні літери тут - це Р, Д і Т. Відповідно розбиваємо скоромовку на склади і повільно вимовляємо, чітко вимовляючи літери Р, Д і Т: «На Дво-Рі тра-ва, на тра-ві дро-ва». Але часто, забуваючи про голосні звуки, починають вимовляти з помилками. Наша мета навчитися правильно і красиво говорити, щоб люди розуміли кожне слово. І відпрацьовуючи кожен звук в скоромовках, ви досягнете легкості в вимові слів в повсякденному житті.
крок 2
   Коли дитина зможе вимовити скоромовку повільно, чітко і ясно, карбуючи кожен звук, беззвучно опрацювати артикуляцію. (Читання по губах).
крок 3
   Відпрацювавши рухи губ, скажіть текст пошепки. Не шипінням а пошепки! Звуки, які вимовляє дитина, повинні бути тихими, але чіткими! Нехай дитина представить себе суфлером в театрі, його шепіт повинен бути чутний і зрозумілий на іншому кінці сцени.
крок 4
   Після того, як дитина чітко прошепотіла скоромовку, настав час проговорити її вголос. Вимовляти треба повільно і чітко. Пам'ятайте: щоб навчитися говорити швидко - потрібно навчитися говорити повільно!
крок 5
   Тепер, коли дитина повністю вивчила і пропрацювала текст, можна текст вимовити з різною інтонацією, в різних "стилях". Промовляти скоромовки як вірш: плавно і напевно. Потім продемонструвати швидкість мовлення. Потім можна спробувати заспівати фразу.
   Для того щоб розвинути правильну дикцію у дитини необхідно проводити з нею заняття всього лише раз в два-три дні по п'ятнадцять-двадцять хвилин. Важливо, щоб це заняття їй не набридло. Вчитися вимовляти скоромовки треба по одній, поки не навчитеся вимовляти одну, не починайте вивчати іншу. А коли дитина зможе вимовляти скоромовку швидко, то навчання можна перетворити в гру. Наприклад, коли дитина підкидає м'яч, то під час того, поки м'ячик буде знаходитися в повітрі, дитині потрібно встигнути вимовити невелику скоромовку.
      Загалом, це і є весь секрет розвитку мови за допомогою скоромовок, а ви вже вдосконалюйте метод. Тренуйте дітей, тренуйтеся разом з дітьми. Нехай всі ваші діти говорять чітко і ясно.
Сподіваюся, що ця стаття буде цікава всім, хто бажає поліпшити дикцію свою і своєї дитини.

пʼятниця, 20 травня 2016 р.

Загадка про сонечко комаху

Червона спинка,

Чорні краплинки. (Сонечко-комаха)

четвер, 19 травня 2016 р.

Загадка про буряк

 Хоч недобрий він сирий,
Та у борщику смачний,
Цей червоний круглячок
Називають... (бурячок).