Урок 11
Тема. Лічба і
порівняння предметів. Знаки «більше»,
«менше», «дорівнює». Написання цифр 1 і 2
Мета: вчити учнів порівнювати групи предметів, встановлювати
між ними
відношення, використовувати слова більше, менше; вчити читати
нерівності; продовжувати формувати вміння писати цифри 1 і 2, знаки «>», «<», вміння користуватись цими знаками;
розвивати спостережливість, увагу,
вдосконалювати навички усної лічби
Обладнання: предметні малюнки, набори геометричного
матеріалу у
кожного учня, набори цифр.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Повторення
вивченого
• Лічба предметів на малюнках.
• Вправи на співвідношення кількості предметів і числа.
У дітей — набори геометричного матеріалу. Вчитель показує картку з
цифрою, а учні відкладають відповідну кількість однакових геометричних фігур.
Далі робота проходить в іншому порядку: вчитель показує картку з певною кількістю предметів, а діти
показують картку з цифрою, яка
відповідає цій кількості.
2. Порівнювання
груп предметів. Робота з малюнком
Порахувати кількість дівчаток.
Порахувати кількість ляльок.
Утворити пару: дівчинка — лялька. Чи вистачить ляльок усім дівчаткам? Що треба
зробити, щоб ляльок вистачило всім дівчаткам?
3. Розв’язування
веселих задач
• На лужку серед лози заховались
дві кози,
А отут
стоять ще дві у густій рясній траві.
Підрахуємо
гуртом, скільки всіх тих кіз разом? (2 + 2 = 4)
• Горобець і три синиці он летять
до годівниці.
Скільки
птахів, підкажіть, будуть вдячні за обід? (1 + 3 = 4)
II. Вивчення нового матеріалу
1. Ознайомлення
з математичними знаками
Діти викладають на партах ліворуч 1 геометричну фігуру, а праворуч
— дві. Скільки фігур ліворуч? Скільки фігур праворуч? Яких фігур більше? Яких фігур менше? Показати кількість
фігур ліворуч відповідною цифрою. Аналогічно — з правої сторони. Якщо ліворуч
1, а праворуч — 2, що можна сказати про ці кількості фігур? (Ліворуч фігур
менше, ніж
праворуч.)
— Якщо кількість фігур ми замінили числами, то як тепер можна
сказати? (1 менше 2.) У такому випадку використовують знак «<». Аналогічно проводиться знайомство зі знаком
«>»: викладається наступна кількість інших фігур. Висновок: 2 більше
1. Або 2 >1.
Наступним кроком вчитель пропонує дітям зробити так, щоб ліворуч і праворуч була однакова кількість фігур. Що
можна сказати про ці кількості? (Їх однаково.)
— У такому випадку використовують слово порівну й
математичний знак
«=». Читаємо так:
1 = 1, 2 = 2.
2. Читання
записів
1 < 2 2 > 1
3. Фізкультхвилинка
(за вибором вчителя)
4. Робота з
підручником
Лічба предметів, порівняння їх кількостей.
5. Написання
знаків: «>», «<», «=»
6. Робота
за таблицею
Завдання: записати
вираз, використовуючи знаки, з якими познайомились щойно.
7. Вправа з
логічним навантаженням
— Мене звуть Сашко. У моєї сестри є тільки один брат. Як звати
брата моєї сестри? (Сашко)
III. Підсумки уроку.
Немає коментарів:
Дописати коментар