Урок 10
Тема. Лічба
предметів. Поняття довгий, короткий,
найдовший, найкоротший, однакові за довжиною
Мета: на основі розгляду малюнків і порівняння предметів
розкрити властивості предметів, які різняться за розміром; вдосконалювати
навички лічби; розвивати спостережливість, увагу.
Обладнання: предметні малюнки, смужки різного кольору й
довжини у кожного учня, геометричний матеріал, картка для лічби у кожного учня.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Повторення
вивченого матеріалу
• Порахувати від 1 до 10; порахувати від 10 до 1; порахувати від
того числа, яке показує вчитель на картці.
• Розфарбувати кожний другий кружечок (робота кожного учня на
картках).
• Порахувати овочі, поєднати їх з відповідною цифрою.
2. Лічба
предметів
Розв’язання веселих задач.
• Сидів хлопчик біля річки, він
спіймав аж три плотвички,
Кошенятко
одну вкрало. Скільки рибок в нього стало? (3 – 1 = 2)
• Три веселі киці грались на
травиці.
Враз
одна сховалась. Скільки киць зосталось? (3 – 1 = 2)
II. Вивчення нового матеріалу
1. Відгадування
загадок
• Така велика, довгошия і вища за
найбільшу шафу.
Така
розумна і красива у зоопарку є... (жирафа).
• У воді сидить охоче, та не риба
і не рак.
Вистромля
булькаті очі і співає: «Кум-квак!» (Жаба)
— Розгляньте малюнки, порівняйте цих тварин за висотою.
— Жирафа довша за жабу. Жаба коротша за жирафу.
2. Робота
зі смужками різного кольору й різної довжини
Порівняння смужок, використання слів довший, коротший,
найдовший, найкоротший.
Аналогічна робота проводиться з предметами різної довжини:
олівцями, паличками, ручками, стрічками, пеналами. Порівняння довжин риб на
малюнках, вушок у кота й зайця.
3. Фізкультхвилинка
1, 2, 3, 4, 5! Час прийшов відпочивать.
Тож піднімем руки вгору, ніби глянемо на зорі.
А тепер всі руки в боки, як коник — скоки-скоки!
10, 9, 8, 7! Час за парти нам усім.
4. Робота з
підручником
Розгляд малюнків.
Завдання: порахувати,
скільки на малюнках гарбузів, помідорів. Скільки у півня крил, очей, гребінців,
дзьобиків? Показати відповідну цифру.
5. Вправа
на розвиток графічних навичок
• Обвести в зошиті дві клітинки, продовжити рядок.
• Повторення: написати цифри, які уже вивчили (1 2 1 2).
III. Підсумки уроку
Наочності для проведення уроку. Для перегляду наочності натисніть на посилання.
Порахувати скільки на малюнку кавунів? Скільки динь?
Порівняти предмети за висотою.
Загадка про рибку.
Загадка про киць.
Загадка про жирафу.
Загадка про жабку.
Малюнок жираф, жабка.
Малюнок кола для розфарбування.
Малюнок поняття довгий, короткий, найдовший, найкоротший, одинакові за довжиною.
Малюнок стрічки.
Малюнок фізкультхвилинка з дітками.
Малюнок цифри 4, 7, 3.
Порахувати скільки на малюнку кавунів? Скільки динь?
Порівняти предмети за висотою.
Загадка про рибку.
Загадка про киць.
Загадка про жирафу.
Загадка про жабку.
Малюнок жираф, жабка.
Малюнок кола для розфарбування.
Малюнок поняття довгий, короткий, найдовший, найкоротший, одинакові за довжиною.
Малюнок стрічки.
Малюнок фізкультхвилинка з дітками.
Малюнок цифри 4, 7, 3.
Немає коментарів:
Дописати коментар