Урок 9
Тема. Число і цифра 2. Написання цифри два. Лічба предметів. Монети
1 к., 2 к.
Мета: продовжувати роботу над формуванням вміння
співвідносити групи предметів із числом; показати, як утворюється число 2,
вчити писати число 2; розвивати спостережливість, увагу.
Обладнання: картки з цифрами, таблички з набором
предметів, набори геометричного матеріалу в кожного учня.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Повторення
вивченого
Робота з картками
Учитель показує картку з декількома предметами — учні показують
відповідну картку з цифрою.
2. Порахувати
кількість цифр.
Продовжити рахунок після цифри, що написана на картці вчителя.
— Що ви бачили на картці? (Цифри) Що вони позначають? (Числа)
3. Знайти
картку з кількістю предметів, що позначається цифрою 1.
II. Вивчення нового матеріалу
1. Робота з
геометричним матеріалом. Склад числа 2
— Викласти 1 жовтий квадратик, потім 1 зелений. Скільки всього
кружечків? Викласти 1 жовтий трикутничок, потім 1 синій. Скільки всього
трикутничків? Як же отримати число 2?
Висновок: щоб
отримати число 2, треба до 1 додати 1.
2. Утворення
числа 2 з 1
На дошці — предметні малюнки (по одному). Завдання: як
зробити, щоб кожного предмета стало по два?
3. Робота з
підручником
— Розглянути намистинки. Скільки намистинок ліворуч? Скільки
намистинок праворуч? Як вийшло 2 намистинки?
— Число 2 позначається цифрою 2.
— Визначте, яких предметів на малюнках по одному, яких — по двоє.
4. Фізкультхвилинка
5. Розгляд
цифри 2
А оце ось цифра 2,
В неї
кругла голова,
Довгий
хвіст, зігнута шийка,
Отака,
як бачиш, двійка.
— На що схожа двійка? Цю цифру легко запам’ятати, адже у неї є
красивий хвіст. Число 2 зустрічається нам на кожному кроці. Наприклад, у вас
дві руки, дві ноги, два вуха.
6. Письмо
цифри 2
— Цифра 2 складається з трьох елементів: верхнього правого
заокруглення, довгої прямої похилої лінії та горизонтальної хвилястої лінії.
Починаємо писати вище середини клітинки, ведемо заокруглення до верхньої
сторони квадрата, заокруглюючи праворуч до правого кута клітинки, а потім
описуємо малий правий півовал, що переходить у довгу пряму похилу лінію, яку
ведемо вниз, не відриваючи руки, до середини нижньої сторони квадрата. Від неї
ведемо горизонтальну хвилясту лінію праворуч до нижнього кута квадрата.
Написання цифри 2
7. Знайомство
з монетами
— Для того, щоб купити в магазині якусь річ, треба заплатити гроші.
Є гривні, а є менші гроші — копійки. Є 1 копійка (вчитель показує малюнок),
2 копійки, 5 копійок, 10 копійок, 25 та 50 копійок. Розгляньте малюнок (С. 11,
№ 3). які монети ви бачите? Скільки треба взяти монет по 1 копійці, щоб вийшло
2 копійки?
8. Вправи
на вироблення графічних навичок
Намалювати стільки кружечків, скільки цукерок без обгорток. (С. 11,
№ 4).
9. Завдання
логічного характеру
Знайти на малюнку зайвий предмет, пояснити, чому він зайвий.
III. Підсумки уроку
Наочності для проведення уроку. Для перегляду наочності натисніть на посилання.
Назвіть предмети з кількістю, що позначається цифрою 2.
Назвіть кого по одному, а кого по два.
Малюнок додавання копійок.
Малюнок 1+1=2
Малюнок гроші.
Малюнок квадрати.
Малюнок копійки.
Малюнок ляльки.
Малюнок метелики, пташка, сонечка, рибки.
Малюнок написання цифри 2.
Малюнок пташки.
Малюнок праски, відра, шапки.
Малюнок сливи.
Малюнок трикутники.
Малюнок цифра 2.
Малюнок цифри 7, 6, 2.
Малюнок число і цифра 2.
Наочності для проведення уроку. Для перегляду наочності натисніть на посилання.
Назвіть предмети з кількістю, що позначається цифрою 2.
Назвіть кого по одному, а кого по два.
Малюнок додавання копійок.
Малюнок 1+1=2
Малюнок гроші.
Малюнок квадрати.
Малюнок копійки.
Малюнок ляльки.
Малюнок метелики, пташка, сонечка, рибки.
Малюнок написання цифри 2.
Малюнок пташки.
Малюнок праски, відра, шапки.
Малюнок сливи.
Малюнок трикутники.
Малюнок цифра 2.
Малюнок цифри 7, 6, 2.
Малюнок число і цифра 2.
Немає коментарів:
Дописати коментар