Урок 8
Тема. Лічба
предметів. Поняття довгий, короткий. Число
і цифра 1. Написання цифри 1
Мета: продовжувати формувати навички лічби;
познайомити з числом і цифрою 1; вчити писати цифру 1, зіставляти кількість
предметів з цифрою; розвивати логіку мислення, спостережливість, увагу.
Обладнання: картки для роботи учнів, таблиці, предметні
малюнки.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Повторення
вивченого
Робота з картками
На картці записані числа, над ними накреслені прямокутники, які
розбиті на 10 частин. Діти повинні зафарбувати стільки частин, скільки вказує
число під прямокутниками. У кожного учня на картці — по 2–3 прямокутники.
2. Порахувати
від 1 до 10, від 10 до 1.
3. Робота з
картками чисел і малюнками у вчителя
Учитель показує малюнок, де намальовано декілька однакових
предметів, а діти показують відповідну картку з числом.
4. Гра
«Кмітливе око»
Учитель вивішує на аркуші паперу запис, пропонує розставити букви
за висотою та прочитати слово.
II. Вивчення нового матеріалу
1. Розповідь
учителя
— Ви вже знаєте, що звуки на письмі позначаються буквами, а числа
позначаються цифрами. Числа ми називаємо та чуємо, а цифри бачимо й пишемо.
Цифра — «портрет» числа. 1 — це перша цифра. Скільки предметів вона позначає?
Так, один. Один у вас рот, один ніс, одна голова. Усім нам світить одне
сонечко.
2. Розгляд
цифри 1
Ось один чи одиниця —
І
тоненька, і пряменька, наче спиця.
На що схожа цифра 1?
3. Робота з
табличкою.
Знайти предмети, яких на малюнку по одному.
4. Фізкультхвилинка
5. Письмо
цифри 1 в зошитах
Учитель пояснює, як пишеться цифра.
— Перший елемент, коротку похилу лінію, починаємо писати трохи вище
середини клітинки і ведемо коротку похилу лінію до верхнього правого кута. Не
відриваючи руки, пишемо вниз довгу похилу лінію до середини нижньої клітинки.
III. Закріплення матеріалу
1. Робота з
підручником
Поняття довгий, короткий.
— Скільки глечиків на довгій серветці? Скільки їх на коротшій? Де
стоїть найбільший глечик? Де стоїть найменший глечик? Яка смужка довша? Яка
ширша?
2. Вправа
на вироблення графічних навичок
• Намалювати в зошиті стільки кружечків, скільки кубиків у найбільш
високому стовпчику (С. 10, № 3).
• Знайти для кожної кульки пару за формою. Розфарбувати кульки, які
не мають пару (яких по одній).
3. Веселі
вірші
ЛІЧИЛКА
В мене родичів багато: баба
Настя, дід Вадим,
Дядько,
тітка, мама, тато, а от я у них — один.
IV. Підсумки уроку
Наочності для проведення уроку. Для перегляду наочності натисніть на посилання.
Знайдіть предмети яких на малюнку по одному.Хто з звірят пробіг найдовший шлях?
Малюнок лічилка з цифрою один.
Малюнок замки.
Малюнок скільки квадратів зафарбовано.
Малюнок зафарбуйте необхідну кількість квадратів.
Малюнок зафарбувати повітряні кульки.
Малюнок каструлі.
Малюнок скільки повітряних кульок зафарбовано.
Малюнок складіть слово математика.
Малюнок ніс, губи, хлопчик, сонечко.
Малюнок пишемо цифру 1.
Малюнок праски.
Малюнок санчата, гиря, відро, ключі, барабани, молоток.
Малюнок стільці.
Малюнок цифра 1.
Малюнок цифри від 1 до 10.
Немає коментарів:
Дописати коментар