субота, 8 вересня 2012 р.

Урок № 124 Письмо рядкових і великих букв Г, г («ге») та Ґ, ґ («ґе»), складів та слів із ними. Списування з друкованого тексту


Урок 124 (письмо)
Тема. Письмо рядкових і великих букв Г, г («ге») та Ґ, ґ («ґе»), складів та слів із ними. Списування з друкованого тексту
Мета: закріплювати навички написання рядкових і великих букв Г, г («ге») та Ґ, ґ («ґе»); формувати вміння диференційованого написання великих і малих букв; розвивати мовлення, вміння передавати свої спостереження й почуття засобами слова, дрібну моторику; виховувати у дітей охайність, старанність.
Обладнання: предметні малюнки (ґава, гуска), сюжетний малюнок «До нас прийшли гості», різно­кольорові літери.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Любі діти!
Всі за парти ми сідаємо,
Працювати починаємо.
II. Актуалізація опорних знань учнів
1 Гра «Впіймай слово на гачок»
— Яке слово відрізняється від інших?
Кора — гора — кора — кора
Калина — калина — Галина — калина
Грай — край — край — край
Кава — кава — кава — ґава
(Гора, Галина, грай, ґава)
— Яке слово означає назву птаха? Назвіть звук, який ми чуємо на початку цього слова.
— Яке ще слово відповідає на питання хто? Назвіть звук, який ми чуємо на початку цього слова.
— Яке слово відповідає на питання що робить?
— Які слова починаються одним звуком? Назвіть їх.
— Якою буквою позначається звук [г] на письмі?
— Яке слово пишеться з великої літери Г («ге»)? Чому?
— Назвіть перший звук у слові, що залишилося. Якою буквою він позначається на письмі?
III. Повідомлення теми і завдань уроку
— Як ви думаєте, які букви ми будемо писати сьогодні на уроці?
Гарний буде в нас урок —
Слів напишемо рядок,
У яких є буква «ге», (показує літеру «ге»)
А можливо — не «ге», а «ґе», (показує літеру «ґе»)
Їх не сплутає ніхто!
Знають в класі всі давно:
Буква «ґе» — з ріжком вгорі,
Буква «ге» — гачок собі.
Ґава й гуска — ось вони, (показує малюнки птахів)
Кажуть: ручки беріть всі.
— Сьогодні ми пригадаємо написання букв «ге», «ґе», поєднан­ня їх з іншими буквами, а також будемо складати і записувати прислів’я, списувати з друкованого шрифту. Ви дізнаєтесь, що ж треба робити, щоб гостям у вашому домі було затишно і приємно.
IV. Вивчення нового матеріалу
1 Написання рядкових і великих букв Г, г («ге»), Ґґ («ґе»)
— Які букви схожі між собою? Чим вони відрізняються?
— Коли ми вживаємо велику літеру?
2 Утворення і написання складів
На дошці — різнокольорові літери.
ґ е ґ а и у ґ г о г в н
— За кольором утворіть склади. Назвіть їх і запишіть на дошці та в зошитах.
3 Гра «Назвіть слово, в якому є записаний склад»
Ґудзик упав і скотився під ґанок.
Ґава подумала: з’їм на сніданок.
І гонорово ґава ходила,
Ґудзик шукала — ґулю набила.
Фізкультхвилинка для пальчиків
— Мамо, мамо!
— Що, дитино?
— До нас гості йдуть із ринку.
— Двері швидше відчиняй та родину зустрічай.
V. Розвиток зв’язного мовлення
1 Бесіда
— Чому люди ходять у гості? (В основі цього звичаю лежить прагнення людей до спілкування.)
— Що означає бути гостинним господарем? (Гостинність — уміння прийняти гостя, щоб йому було добре, приємно, цікаво.)
— Чи доводилось комусь із вас почуватися незручно, перебува­ючи в гостях?
— Чим це можна пояснити?
— Що слід робити, щоб перебування у вашому домі приносило гостям задоволення? (Заздалегідь дізнатися про інтереси гостей, подумати, чим їх зайняти, пригостити.)
2 Творча робота
— Ідучи за стрілками, прочитайте прислів’я і запишіть його.
— Як ви розумієте це прислів’я?
Фізкультхвилинка
VI. Списування з друкованого шрифту
— Чи любите ви гратися?
— Які ігри вам найбільше подобаються?
— Спишіть із тексту «Весела гра» останні два речення.
VII. Підсумок уроку
— Написання яких літер ми повторили на уроці?
— Які звуки вони позначають на письмі?
— У яких словах з написаних речень є названі звуки? Вкажіть їх позицію в слові.
— Яке з цих слів ви написали з великої літери? Чому?
— Пригадайте, яке прислів’я ви записали на уроці?
— Розкажіть, як ви будете приймати вдома своїх гостей.

Немає коментарів:

Дописати коментар