Урок 123 (читання)
Тема. Закріплення знань про вивчені звуки і букви
Мета: закріплювати знання про вивчені звуки і букви; удосконалювати вміння читати
склади та слова, речення, тексти з вивченими літерами; збагачувати словниковий
запас; розвивати зв’язне мовлення, мислення; виховувати бережливе ставлення до
тварин.
Обладнання: предметні малюнки (голуб, горобець, гуска), індивідуальні картки для
розширення кута зору, картки для роботи в парах, фішки для звукових моделей,
макети квітів із записаними словами (аґрус, поріг, гречка, пиріг, гай, гриб).
Хід уроку
I. Організаційний момент
Знову день почався, діти!
Всі зібрались на урок.
Тож пора нам поспішати —
Кличе в подорож дзвінок.
II. Артикуляційна зарядка
1 Зарядка для язика
Де ж
наш пустун-язичок?
Заховався
за біленький тиночок.
Ліг
на бочок і мовчок.
А ми
зараз його розбудимо!
Поплямкали
губками.
Поклацали
зубками.
Посичали
гускою: с-с-с.
Подзижчали
комариком: з-з-з.
Подирчали
трактором: др-р-р.
Пошуміли вітерцем: ш-ш-ш.
— Які звуки ви вимовляли?
— Що спільного є для цих звуків? (Вони приголосні.)
— Який зі звуків ми ще не вивчили?
— А вітерець нам віршик прислав.
2 Слухання вірша
Гуси
гучно ґелґотали,
Горобці
зерно клювали.
Гуси
гонять горобців,
Голубок
на ґанок сів.
О. Кононенко
— Про кого вірш? Хто такі горобці, гуси, голубок?
— Який перший звук у цих словах?
— Ще раз послухайте вірш. Покажіть картку із цифрою, що позначає кількість
слів зі звуком [г] у цьому вірші. (6)
— Якою буквою позначається звук [г] на письмі? Покажіть її у абетці.
— Покажіть букву, яка стоїть у абетці після «ге». Назвіть її.
— Який звук вона позначає на письмі?
— Чи були у вірші слова з таким звуком?
— Якому з цих слів підходить подана звукова модель?
— Назвіть усі голосні звуки в цьому слові. Який зі звуків наголошений?
III. Повідомлення теми і завдань уроку
— На вашу думку, чому саме зі звуками [г] і [ґ] я дібрала віршик для
прослуховування? (Бо ці звуки вивчалися останніми.) Сьогодні на уроці ми ще
раз повторимо ці звуки та букви, що їх позначають, а також пригадаємо інші вивчені
звуки та букви. Тож на вас чекають цікаві завдання, різноманітні види та форми
роботи. До роботи і бажаю вам успіхів!
IV. Закріплення знань про вивчені букви
1 Розчитування
1) Гра «Гірка»
— Утворіть із букв слово: ргкіа. (Гірка)
— Назвіть букви, що позначають приголосні звуки. Який звук позначає буква
«ге»? Дайте йому характеристику.
— Скільки у слові складів? Чому?
— Назвіть букви, що позначають голосні звуки.
— «Піднімаємось» — читаємо склади відкриті, а «опускаємось» — читаємо
закриті склади.
2)
Гра «Гора»
—
Прочитайте слово, написане на картці. (Гора) Яка різниця між словами гірка і
гора? (Робота за індивідуальними картками для розширення кута зору.)
—
Спустимося із «гори» слів. Очима «тримайтесь» за першу букву і намагайтесь
прочитати усе слово.
ґава
голуб
огірок
Галинка
городина
ґелґотали
—
Зачитайте слово:
• що
починається на голосний звук;
• що
закінчується на приголосний;
• у
якому наголошений третій склад;
• яке
пишеться з великої літери.
—
Чому слово Галинка пишеться з великої літери?
Фізкультхвилинка
для очей
2
Розвиток зв’язного мовлення
Робота
в парах
Кожна пара отримує білу або синю картинку. За стрілками
потрібно прочитати слова.
— Які слова утворилися? (Сильніші учні
працюють із «сундучком» і мають знайти пояснення значення цих слів:
•
Газон — ділянка землі в саду, парку, засіяна травою чи засаджена квітами.
•
Ґрунт — верхній шар землі, на якому ростуть рослини і живуть живі організми.)
—
Викладіть звукові моделі «відшуканих» слів.
— У
якому слові один склад? Чому?
—
Скільки складів у слові газон? Доведіть.
— Який зв’язок між газоном і ґрунтом?
3
Розвиток читацьких навичок
1) Гра «Найкращий фотограф»
Ґрунт
родючий на газоні,
Квіти
виросли червоні,
Жовті,
білі, голубі
Ще й до того чарівні.
—
Зірвіть квітки зі словами, в яких усі букви вам знайомі.
На дошці — малюнки квітів із записаними словами: аґрус,
поріг, гречка, пиріг, гай, гриб.
— Які
слова схожі між собою?
— Чим
вони різняться?
2) Читання і заучування скоромовки
Ніс
Гри..ь пиріг через поріг.
Став на горі.., упав на поріг.
V. Підсумок
уроку
Час
урок кінчати нам.
Що
запам’яталось вам?
«Мікрофон»
пустім по колу:
Вдома, що розкажете про школу?
Немає коментарів:
Дописати коментар