Урок 14 (письмо)
Тема. Письмо малих дугоподібних ліній
Мета: вчити писати дугоподібні лінії, графічний диктант; закріплювати вміння та
навички орієнтуватися на сторінці зошита, правила правильної посадки під час
письма, розташування зошита та тримання ручки; розвивати вміння учнів
аналізувати елементи літер, увагу, уяву, мовлення, дрібну моторику; формувати
позитивне ставлення до навчання; виховувати бережливе ставлення до письмового
приладдя; любов до школи.
Обладнання: плакат «Сиди рівно під час письма»; аудіозапис класичної музики для
пальчикової гімнастики; магнітофон; ілюстрація для письмової підготовчої
вправи.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
1 Закріплення правил письма
Посадка за партою; розташування зошита; тримання ручки.
2 Повторення назв ліній сітки робочого зошита
Завдання 1. Учитель показує лінії, учні їх називають.
Завдання 2. З’ясування кількості робочих рядків на
сторінці «Прописів».
Завдання 3. З’ясування кількості міжрядкових ліній на
сторінці «Прописів».
III. Повторення вивченого на попередніх уроках
— Які елементи ви вже навчилися писати?
— Розгляньте рукописні літери та знайдіть у них елементи, які ви вивчили.
IV. Повідомлення
теми і завдань уроку
— Сьогодні на уроці продовжимо навчатися писати елементи рукописних літер.
Нам слід докласти багатьох зусиль, щоб навчитися писати правильно та красиво,
бо ці елементи зустрічаються у багатьох буквах.
V. Вивчення
нового матеріалу
1 Вправи з ручкою
2 Підготовка до безвідривного письма
1) Робота з цікавим завданням (с. 12)
— Допоможіть мишенятам дістатися додому. Проведіть лінії посередині стежок,
не відриваючи олівця від паперу і не торкаючись країв стежок.
2) Письмова підготовча вправа
Рух кисті руки згори донизу, знизу вгору.
Вниз, вгору, вгору, вниз
Гойдалка гойдається.
То злітає, то знов
Додолу опускається.
3 Робота у прописах (с. 12)
1) Аналіз завдання першого рядка
— На першому рядку ви бачите малу
дугоподібну лінію.
— Звідкіля починається ця лінія? (З нижньої
рядкової лінії)
— Де вона закінчується? (На нижній лінії робочого рядка)
Алгоритм написання малої дугоподібної лінії
(Перший рядок, с. 12)
Пишемо на рахунок і-раз.
2) Аналіз
завдання другого рядка
— Зверніть
увагу на другий рядок.
— Чим він
відрізняється від першого? (Починається з короткої прямої лінії)
Алгоритм написання елемента (Другий рядок, с. 12)
— Пишемо під рахунок раз, і-два.
3) Самостійна робота на третьому рядку
4) Фізкультхвилинка
Ми капусту покришили,
Морквочки потерли,
Зверху сіллю потрусили
І у бочку положили,
Кулачками потовкли,
Склали все рівненько.
Обручик ось так набили,
Щоб було гарненько.
Ми трудились, ми трудились,
Наші ручки вже втомились.
Ручки гарно обтрусили,
Гарно, гарно їх помили,
Наші ручки відпочили.
5) Аналіз завдання четвертого рядка
— Роздивіться, будь ласка, що написано на
четвертому рядку вашого зошита? (Елемент, що складається з двох дугоподібних
ліній)
— Зі скількох складових складається цей
елемент? (З трьох)
— Дайте характеристику кожному елементові
(1 — пряма коротка лінія, 2 — мала дугоподібна лінія, 3 — мала дугоподібна
лінія).
Алгоритм написання елемента (Четвертий рядок, с. 12)
— Пишемо під
рахунок раз, і-два, і-три.
6) Аналіз завдання п’ятого рядка
— Зверніть увагу на елемент, що написаний на п’ятому рядку. Цей елемент
пишеться так само, як і рядкова буква л.
— Рядкова буква л («ел») складається з двох елементів: прямої короткої
похилої лінії, що починається з заокруглення, і короткої лінії, з заокругленням
унизу праворуч.
Алгоритм написання (П’ятий рядок, с. 12))
— Працюємо під рахунок і-раз, два-і.
7)
Пальчикова гімнастика
Приготуйте
ваші руки, чарівні хай линуть звуки.
Звуки Баха,
звуки Листа... Уявіть: ви — піаністи.
Ваші пальці,
мов спішать, бо по клавішах біжать.
Раз і два, і
три підряд,— тільки з музикою в лад.
8)
Самостійна робота учнів на останньому рядку
9) Диктант
Написати
елементи, які називає вчитель:
• коротка
пряма лінія;
• коротка
пряма лінія з заокругленням унизу праворуч;
• коротка
пряма горизонтальна лінія, що пишеться на верхньому робочому рядку;
• довга
пряма лінія, що починається від верхньої міжрядкової;
• мала
дугоподібна лінія.
VI. Підсумок
уроку
— Які елементи писемних букв ви вже
навчилися писати? (Учні показують на дошці.)
— Які з цих
елементів вам писати найскладніше?
— Що подобається писати, що виходить у вас найкраще?
Немає коментарів:
Дописати коментар