Урок 33 (читання)
Тема. Звук [о]. Позначення його буквами О, о
Мета: ознайомити дітей зі звуком [о] і буквами О, о, що його
позначають; вчити правильно артикулювати цей звук, виділяти його у словах;
вправляти в читанні складів та слів з буквою о; удосконалювати навички
складання речень за схемами, звукового аналізу слів; розвивати вміння слухати;
збагачувати активний словник учнів; виховувати у дітей почуття дружби й
товариськості.
Обладнання: малюнок зоряного неба, зірки з буквами, картки, малюнок ракети, картка з
друкованими маленькою і великою буквами Оо, кросворд, схеми речень,
малюнок кубка.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Всі почули ви дзвінок?
Він покликав на урок.
Кожен з вас вже постарався,
До уроку приготувався.
Тож девіз тепер згадаємо,
І урок вже починаємо.
Учні повторюють за вчителем девіз,
написаний на зоряному небі.
— Давайте
пригадаємо як правильно сидіти за партою. Сидіти треба зручно, ноги тримати на
підлозі повною ступнею, спину тримати прямо, голову нахилити трошки вліво і
вниз так, щоб бачити написане в зошиті, лікті покласти на парту. Між партою і
грудьми повинна бути відстань на ширину долоні. (Розгляд плаката.)
II. Актуалізація опорних знань учнів
— Погляньте, діти, на дошку. Хтось розсипав зірочки з буквами! Давайте
складемо з цих букв слова.
— Які ви
молодці! А зараз складіть з цих слів речення за схемами.
Фізкультхвилинка
Хто там, хто там вже втомився
|
(Оплески)
|
І наліво похилився?
|
(Нахили)
|
Треба всім нам разом встати,
|
(Встають)
|
Фізкультпаузу почати.
Руки вгору, руки в боки.
І зроби чотири кроки.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
І тихесенько сідай,
Працювати починай.
|
(Оплески)
|
III. Повідомлення теми і завдань уроку
— Урок сьогодні в нас буде незвичайний. Нам
потрібно допомогти потрапити додому жителеві планети Океанія. А хто це, ви
зараз дізнаєтесь.
Загадка
Ох,— зітхнула Оля тихо.
Не виходить буква, лихо.
Наче бублик, ось яка.
Що за літера така? (Літера о)
Читання теми уроку з дошки «Космічна
подорож з буквою о».
IV. Вивчення нового матеріалу
— А на чому ми зможемо полетіти? Ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.
Засвистіла, полетіла —
Хвіст вогненний залишила. (Ракета)
— Ось ми вже
біля ракети. (Учитель демонструє малюнок ракети.) А тепер познайомимось з
нашим гостем.
1
Ознайомлення з буквою о
— Звук [о]
позначається на письмі буквою о. Розгляньте друковані велику та малу букви. Чи
подібні вони за формою? Подивіться, де «живе» ця буква в касі.
— Послухайте вірш І. Січовика.
Сонце, наче буква О,
Над землею попливло.
І до нього, як до мами,
Діти тягнуться руками.
—
Пофантазуйте: на що схожа літера О?
— Мешканці
планети Океанія розмовляють дуже швидко. Щоб з ними спілкуватися, нам потрібно
потренуватися.
2 Мовленнєва
розминка
Скоромовки
Оленя одне блукало.
Оленя когось шукало.
Ой, був собі коточок,
Украв собі клубочок.
Чистомовка
Ок-ок-ок —
ось колючий їжачок,
Ми-ми-ми —
приготувався до зими.
Чок-чок-чок
— повна хата грушечок.
Ок-ок-ок — частуватиме діток.
— І нарешті
ми прилетіли на планету Океанія.
Мешканці
цієї планети приготували для вас завдання. Якщо ви його правильно виконаєте, то
отримаєте винагороду. Перше завдання — в Букварику.
Фізкультхвилинка
Ми на Місяць прилетіли,
На зручній площадці сіли,
У скафандри одяглись
І гуляти
подались.
Як незручно нам ходити,
Так і хочеться злетіти,
Тут, на Місяці, в 6 раз
Стали легше ми ураз.
Гарно по планетах мандрувати,
Бачити усе, багато знати,
Але слід додому повертати,
Гарно на читанні працювати.
3 Робота з Букварем (с. 24)
— Розгляньте букву о.
— Вам треба до поданих схем підібрати відповідний малюнок.
4 Робота з картками
стоїть звук
[о], та підніміть картку з відповідною схемою.
Яблуко, орел, історія, олівець, європа, скло,океан, черговий, дерево.
V. Узагальнення
вивченого матеріалу
1 Робота з Букварем (с. 25). Бесіда за малюнком
— Кого бачите на малюнку? (Хлопчика) Дайте хлопчикові ім’я, яке б
починалося літерою о. (Олег) Куди Олег потрапив? (У підводне царство) Який
вираз обличчя хлопчика? (Здивований) Як ви гадаєте, що здивувало Олега? Що
вигукнув Олег? Прочитайте. (Учитель пояснює, що в підводному царстві Олег
побачив корали, восьминога, молюсків, краба.) А тепер зіставимо звукові схеми
та малюнки. (Учні аналізують слова корали, восьминіг.)
2 Розгадування кросворда
1)
Сірий, та не вовк,Довговухий, та не заєць,З копитами, та
не кінь. (Осел)
2)
Вудки лиш позакидали,Щось одразу упіймали.Рибонька
нівроку,Ну, а зветься… (окунь).
3)
Всяк школяр його шанує,Бо він пише і малює.Хто ж цей
славний молодець?Це, звичайно,… (олівець).
4)
Довкола пеньочківВмостились грибочки.Більші та маленькі,А
звуться… (опеньки).
VI. Підсумок
уроку
— З якою буквою ви сьогодні ознайомились?
— Який звук вона позначає на письмі? Доведіть, що він
голосний.
— Які ви молодці! Працювали дуже добре, і
за це отримуєте винагороду — «Зоряний кубок».
Наочності для проведення уроку. Для перегляду наочності натисніть на посилання.
Малюнок дівчинка, бублик
Малюнок дітки, сонечко.
Малюнок зірочки.
Малюнок зірочки з буквами.
Малюнок їжачок, груші, дітки.
Малюнок Звук о. Позначення його буквами О,о.
Малюнок окуляри, око, яблуко, вікно.
Малюнок оленятко, котик, клубок.
Малюнок ослик, рибка, олівець, грибочки.
Малюнок ракета.
Малюнок учень, урок.
Малюнок фізкультхвилинка з мишкою.
Малюнок дівчинка, бублик
Малюнок дітки, сонечко.
Малюнок зірочки.
Малюнок зірочки з буквами.
Малюнок їжачок, груші, дітки.
Малюнок Звук о. Позначення його буквами О,о.
Малюнок окуляри, око, яблуко, вікно.
Малюнок оленятко, котик, клубок.
Малюнок ослик, рибка, олівець, грибочки.
Малюнок ракета.
Малюнок учень, урок.
Малюнок фізкультхвилинка з мишкою.
Немає коментарів:
Дописати коментар