пʼятниця, 7 вересня 2012 р.

Урок № 50 Складання таблиць додавання й віднімання числа 2. Розв’язання прикладів виду 6 + 2 + 2, 8 – 2 – 2. Віднімання за допомогою числового відрізка. Складання й розв’язання задач


Урок 50
Тема. Складання таблиць додавання й віднімання числа 2. Розв’язання прикладів виду 6 + 2 + 2, 8 – 2 – 2. Віднімання за допомогою числового відрізка. Складання й розв’язання задач
Мета:  познайомити з таблицею додавання й віднімання числа 2; вдосконалювати навички розв’язання задач на знаходження суми й остачі; вчити віднімати число, користуючись числовим відрізком; розвивати мислення учнів.
Обладнання:  предметні малюнки, таблиця «Віднімання та додавання числа 2», таблиці умов задач, картки для усної лічби.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Усна лічба
Поєднати відповідь і приклад.
9 – 2     5 + 3     4 + 1     6 – 3     5 – 2      7 – 4
9     3     5     8     7
8 – 1 1  0 – 5     9 – 6     4 + 4    10 – 1     5 + 4
2. Повторення таблиці на додавання та віднімання 1
Учитель диктує приклад — діти показують картку з відповідною цифрою.
4 + 1     7 + 1     9 + 1      2 + 1     3 + 1     5 – 1
2 – 1    10 – 1    5 + 1       8 + 1     8 – 1     6 – 1
9 – 1      4 – 1    3 – 1
3. Повторення складу чисел
На дошці — число й один його компонент. Діти повинні показати число — другий компонент даного.
4. Фізкультхвилинка
II. Вивчення нового матеріалу
1. Складання таблиці на додавання й віднімання числа 2 за малюнком № 1 (С. 52).
2. Читання й розв’язання прикладів
— Щоб додати 2, потрібно спочатку додати 1, потім ще 1. Діти розв’язують приклад і пояснюють розв’язок прикладу.
6 + 1 + 2       7 – 2 + 1      7 + 1 – 2
3. Робота з числовим відрізком
Головне правило: крок уперед — додати 1, крок назад — відняти 1.
4. Складання та запис прикладів за числовими відрізками з коментуванням
5. Фізкультхвилинка
III. Закріплення вивченого
1. Розв’язання задач
• За таблицею на дошці.
• За малюнками в підручнику (№ 4).
2. Задача-загадка
В клас зайшов Мишко, а за ним — Петько,
А за ним — Маринка, за нею — Галинка,
А за нею — Гнат. Скільки всіх хлоп’ят?
— Як треба змінити питання, щоб відповіддю стало число 5?
IV. Підсумки уроку

Немає коментарів:

Дописати коментар