Урок 49
Тема. Вправи й задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання числа
1. Складання та розв’язання задач на знаходження суми й остачі. Повторення складу чисел 9 і 10. Вимірювання
довжини відрізків
Мета: продовжити роботу над
формуванням в учнів вміння розв’язувати задачі на знаходження суми й остачі;
вдосконалювати навички усної лічби; розвивати мислення учнів.
Обладнання: картки цифр,
таблиці «Додати й відняти 1», таблиці умов задач, предметні малюнки.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Усна лічба
З’єднати приклад з числом-відповіддю.
9 4 + 4 3 + 7 10 – 1 2 + 8
5 3 + 1 10 – 5 8 – 6 4 + 3
7 2 + 7 8 – 3 6 + 1 8 – 4
8 10 – 2 5 + 2 8 – 5 1 + 4
2. Повторення складу числа 9 і 10. Робота з цифрами
Дописати число. Вчитель вказує на приклад, а діти
показують відповідну цифру.
9 = 3 +
9 = 4 +
9 = 5 +
9 = 8 +
9 = 7 +
9 = 6 +
10 = 9 +
10 = 8 +
10 = 7 +
3. Креслення відрізків заданої довжини, порівняння відрізків
— Два горобчики знайшли крихту хліба. Один горобчик
зробив 5 стрибків до крихти, а другий — 4 стрибки. Приймемо 1 стрибок за 1 см.
Накресліть відрізки, що співвідносяться зі стрибками горобчиків. Назвіть, який
горобчик першим схопить крихту хліба.
II. Закріплення вивченого матеріалу
1. Аналіз та розв’язання задачі на знаходження суми
2. Розвиток каліграфічних навичок
Диктант вивчених цифр за вибором вчителя.
3. Розв’язання прикладів (№ 3)
— Яку казку читає кожна тваринка?
4. Самостійна робота
Розв’язати приклади (С. 51, № 4).
5. Завдання на розвиток уваги й мислення
Які твердження правильні?
• Тиждень має 7 днів.
• У квадрата 4 кути.
• Автомобіль довший за потяг.
• Наступне число більше за попереднє.
III. Підсумки
уроку
Немає коментарів:
Дописати коментар