неділя, 6 жовтня 2024 р.

Дії при знаходженні невідомих компонентів







 

Звуки в схемі


 

правило "Мавпи Буф"


 

Мої вже дорослі учні поїздка до м.Львів 2024 р











 

Ранкове коло





 



Світлофор

 Мета:ознайомити дітей із правилами дорожнього руху; вчити користуватися світлофором; повторити правила переходу вулиць; розвивати пам'ять, увагу, мислення; вміння орієнтуватись на вулицях міста. Виховувати дбайливе ставлення до свого життя, культуру поводження на дорозі.

Обладнання: ілюстрація  світлофора, знак пішохідного переходу, зебра, 3 кольорові картонки (червоного,жовтого,зеленого) кольору, комп’ютер, проектор, кольорові олівці.

Хід заняття

3.1. Еврестична бесіда

- Діти, ви любите казки?

- Добре! Зараз, я вам почну читати казку, а ви спробуйте відгадати, яка це казка.

- Домовились?

3.2. Читання вчителем казки «Колобок»

 

Були собі дід та баба та дожились уже до того, що й хліба нема. Дід і просить:

— Бабусю! Спекла б ти колобок!

— Та з чого ж я спечу, як і борошна нема?

— От, бабусю, піди в хижку та назмітай борошенця, то й буде колобок.

Послухалась баба, пішла в хижку, назмітала в засіку борошенця, витопила в печі, замісила гарненько борошно, спекла колобок та й поклала на вікні, щоб простигав.

А він лежав, лежав на вікні, а тоді з вікна на призьбу, а з призьби на землю в двір, а з двору за ворота та й побіг покотився дорогою.

 

3.3. Продовження бесіди

- Діти, то яку казку ми сьогодні з вами будемо слухати? (Колобок)

- Ви хочете дізнатися, що було далі?

- Але, я вам хочу сказати, що ця казка про колобка трохи не така, яку ви знаєте! Насправді, наш колобок завітав до нас, щоб ви йому допомогли вивчити правила дорожнього руху! Він їх зовсім не знає!

- А, ми з вами сьогодні якраз  будемо вивчати правила дорожнього руху!

- Допоможемо нашому колобкові?

- Отже, слухайте далі.

 

Біжить та й біжить дорогою, коли це назустріч йому зайчик.

— Колобок, колобок, я тебе з'їм!

— Не їж мене, зайчику, я тобі пісеньки заспіваю:

— Пісню мені не треба співати, ти кращи загадку відгадай:

 

В мене є три кольори,

Всі для діла, не для гри.

Пішоходи й водії

 Знають правила мої.

Коли колір я міняю

–  Тих чи інших зупиняю.

(світлофор)

-         Діти, допоможемо нашому колобкові?

-         - Молодці! Як ви думаєте, з’їсть зайчик колобка чи відпустить?

 

Та й побіг знову наш колобок. Біжить та й біжить... Перестріває його вовк:

— Колобок, колобок, я тебе з'їм!

— Не їж мене, вовчику-братику, я тобі пісеньки заспіваю.

— Не треба мені пісеньки співати, ти краще на питання мої відповіді дай!

-         Скільки кольорів має світлофор?

-         Що означає червоний колір?

-         Для чого потрібен жовтий колір?

-         Що  означає зелений?

-         Для чого нам потрібен світлофор?

-         Ви бачили світлофор? (ознайомлення учнів із видами світлофорів)

-         Ми б могли жити без нього? Чому?

-         Що ще нам допомагає переходити дорогу? (показ вчителем знаку «Пішохідний перехід»)

-         Ми допомогли колобкові?

-         Відпустить його вовк?

Та й покотився... наш колобок! Котився, котився, що аж заморився та й вирішив відпочити!!

-         Ви, напевно, теж стомилися?

4. Руханка

5. Продовження читання казки вчителем

 

Біжить колобок …а, назустріч йому ведмідь.

— Колобок, колобок, я тебе з'їм!

— Не їж мене, ведмедику, я тобі пісеньки заспіваю.

— Пісеньку твою слухати я не хочу, ти краще пограйся зі мною!

 

-         Діти, допоможемо колобку? Пограємо в гру?

5.1. Гра «Кольори світлофора знай і правила їх запам’ятай»

Всі піднялись, повернулись обличчям до світлофора. На зелений колір - крокуй, на червоний - стій, жовтий - присісти.

5.2. Продовження читання казки

 

Відпустив ведмедик колобка та й побіг він дальше. Біжить та й біжить дорогою... Стрічається з лисичкою:

— Колобок, колобок, я тебе з'їм!

— Не їж мене, лисичко-сестричко, я тобі пісеньки заспіваю.

—Чула я вже багато пісеньок!

-         Ти краще з малюнками допоможи мені! А, то я не розумію, де правильно, а де – ні!

 

5.3. Робота за малюнками.

Відпустила лисичка нашого колобка.

- Як ви думаєте, щ було дальше з нашим колобком?

Він думав – думав і повернувся додому. Адже, скрізь добре, а дома – найкраще!!

Колобок вам каже «Дякую!!» , адже з вашою допомогою він виконав всі завдання і повернувся додому. Молодці.

5.4 Підведення підсумків виконаної роботи.

ІІІ. Заключна частина

6. 1. Гра «Продовжити речення»:

Червоний колір світлофора каже... (стій)

А жовтий -... ( ще не можна)

Зелений каже ... (їдь мерщій і рухається кожний)

6.2.Підсумкова бесіда

- Про що ми з вами сьогодні говорили?

- То, для чого нам потрібен світлофор?

- Нагадайте мені, скільки кольорів має світлофор?

- Яку казочку ми з вами читали?

- Вам сподобалось наше заняття?

- Що саме?

6. 4.  Прощання

Діти стають у коло,  беруться за руки і промовляють: «Я (ім’я)  бажаю собі і всім людям на землі щасливої дороги»

Ранкова зустріч НУШ 1 клас

 

Ранкова зустріч. «Знайомство»

 

 

 Орієнтовні дослідницькі/ проблемні запитання:

Навіщо мені ходити до школи? / Що я очікую від шкільного життя?

1. Розсадіть дітей в коло.

Поясніть учням умови: ведучий (вчитель) ставить запитання. Якщо відповідь на нього стверджувальна, то потрібно піднятися, назвати своє ім’я та відповісти на це запитання повним речення. Наприклад:

- Хто народився влітку?

- Я, Марійка, народилася влітку.

- Я, Остап, народився влітку і т.д.

Згодом ведучим може стати хтось із дітей.

Орієнтовні запитання:

Хто народився влітку?

Хто любить грати у футбол?

У кого вдома є собачка?

У кого є старший брат?

Хто грає на барабані?

2. Слухання пісень про школу:

Запропонуйте учням послухати пісню (пісні) про школу, дітей / дитинство, можна з одночасним виконанням певних рухів:

Знайомство-жарт з дітьми.  А тепер я хочу пригадати ваші імена. Я рахую до трьох, на рахунок «три» кожний викрикує своє ім’я. (намагаюся  відгадати, скільки Маш, Дім і т.д. у класі)

   - От тебе звуть Вася.        

   - Ні!

   - А як?

   - Маша!

   - Всі запам’ятали, що це не Вася, а Маша, і т.д.  (Сміються)

Правила роботи в групі.

1.     Говорити по черзі.

2.     Слухати інших.

3.     Радіємо успіхам.

Діти по черзі називають свої імена.

. Слухання та обговорення оповідання  Івана Франка «Грицева шкільна наука».

В дружньому колі діти уважно слухають вчителя, який читає оповідання,  під час показуючи малюнки, після чого обговорюють разом такі запитання:

1.     Що то була за школа?

2.     Як тоді вчилися діти?

3.     Чому вони немали часу вчитися?

 

Групове заняття

«Характеристика людей». Обирають кілька дітей, які стають поруч один з одним. Вони повинні мати щонайменше одну спільну ознаку (наприклад, темне волосся, однакові імена, однакові зачіски, однакові на зріст). Решта дітей, які стоять у колі, мають визначити цю характеристику. Той, хто здогадується, пропонує іншій дитині з кола, хто має таку саму характеристику, приєднатися до групи.

Наступний момент ранкової зустрічі - «хвилинка тиші». Діти приводять свої думки в порядок, налаштовуються на робочий день, збираються з думками, зосереджуються на подальшу роботу.

ІІІ. Щоденні новини.

  Сьогодні (понеділок)

Сьогодні (3вересня)

Погода

Рефлексія.  Відгадування загадок.

З допомогою вчителя учні відгадують загадки про школу:

 

 Великий будинок у місті стоїть,
Та завжди, як вулик бджолиний, шумить.
Як чаша, він повний знаннями,
Ласкавий будинок цей з нами.  
(Школа)

Чистенькі віконця
Сміються до сонця.
Діточки довкола.
Наша люба …
(Школа)

Коли хочеш ти читати,
То мене повинен знати.
А коли мене не знаєш,
То нічого не вгадаєш.
(Буква)

З нам подружить кожен з вас,
Як піде у перший клас.
Бо хоч завжди він мовчить,
Та читати вас навчить!
(Буквар)

Всім про все вона розкаже
І малюночки покаже.
Усіх розуму навчить,
Хоч сама завжди мовчить.
(Книга)

Він нам, як мама, дорогий,
Він хоче нас навчити.
Любити край чудовий свій
Це мудрий наш …
(Учитель)

Визначення настрою

Який у вас настрій? Чому?

Ранкова зустріч НУШ 1 клас "Батьківщина"

Ранкові зустрічі 1 клас

Тиждень 6. Я І МОЯ БАТЬКІВЩИНА

Мета: сформувати в дітей уявлення про те, що в кожної людини є найдорожче місце на землі — це місце, де вона народилася; учити розуміти поняття «Батьківщина»; розширити й поглибити знання учнів про Україну; ознайомити з народними та державними символами країни; розвивати в учнів бажання більше дізнатися про історію та традиції української землі; сприяти усвідомленню власної приналежності до рідної країни; виховувати почуття гордості, любові до рідного краю.

День 1. ЩО ТАКЕ БАТЬКІВЩИНА?

1. Вітання

— Діти, я пропоную вам утворити коло та взятися за руки.

— Що ви відчуваєте?

— Це підтримка ваших товаришів. Потисніть їм руки. Адже нам сьогодні необхідно показати, наскільки ми повинні бути згуртованими, дружними, тому що ми живемо в одній державі. Батьківщина в нас одна.

2. Обмін інформацією. Тема дня «Що таке Батьківщина?»

— Як називається країна, де ми живемо?

— Яку назву має народ нашої держави?

— Хто ж ми?

— Як ви розумієте вислів «Бути громадянином своєї країни»?

· Словник

Громадянин — це людина, яка постійно живе в державі, користується правами та виконує обов’язки, встановлені законами цієї держави.

— Яка мова є державною у нашій країні?

— Діти, а як ще можна назвати нашу Україну? (Батьківщина.)

— Як ви розумієте, що таке Батьківщина?

— Батьківщина — це найдорожче, що є в людини. Недарма це слово співзвучне зі словом «батьки». Кожен сприймає це поняття по-своєму: подвір’я дитинства, тепло лагідних материнських рук, схід сонця, сяйво зірок...

— А з чого для вас починається Батьківщина?

· Гра «Продовж речення»

□ Для мене Батьківщина починається з...

□ Моя Батьківщина — це...

— Наша Батьківщина зветься Україною. Україна — це безкраї лани пшениці, квітучі поля льону, вишневі сади. Це гори Карпати. Це широкий Дніпро-Славутич, що несе свої води в Чорне море. Україна — це той край, де ви живете і зростаєте. Україна славиться хлібом, пшеницею. В Україні є Чорне й Азовське моря, багато річок, де можна добре відпочити. Україна — мирна країна, її народи хочуть жити в дружбі й злагоді.

· Гра «Телевізор». Реклама України

— Зі мною у мережі Інтернет спілкуються хлопчик Майк та дівчинка Джуді, які живуть в Америці. Вони ніколи не були в Україні. Для того щоб їм захотілося приїхати до нас погостювати, розкажіть, що цікавого на них чекає в нашій державі. Прорекламуйте Україну.

□ В Україні ти побачиш...

□ Тільки в Україні ти скуштуєш...

□ Тільки в нас ти відчуєш...

□ Тебе вразить..., зачарує...

— Діти, а чи знаєте ви, як традиційно зустрічають гостей в Україні?

Хліб і сіль були завжди символами достатку й благополуччя, а солі до того ж приписували властивість оберегу. Зустріти гостя «хлібом-сіллю» означало закликати на нього Божу милість і додати свої побажання добра, миру. Втім, і гості могли принести в будинок хліб та сіль, висловлюючи особливу повагу до господаря, бажаючи йому процвітання, достатку. Зазвичай, «хліб-сіль» виносили на вишитому рушнику, що також уважають оберегом.

3. Групове заняття

· Робота в групах

— Для того щоб гідно зустріти гостей, потрібно підготуватися.

1-ша група. Прикрасити вінок квітами та стрічками. (Заготовки: квіти, листочки, стрічки, готовий шаблон віночка.)

2-га група. Оздобити рушник. (Заготовки: шаблон рушничка, геометричні фігури; орнамент із геометричних фігур.)

3-тя група. Виготовити кошик зі смачними подарунками. (Заготовки: шаблон кошика, фрукти, ягоди.)

4. Теми для щоденника вражень

□ Сьогодні я дізнався(лася)...

□ Моя Батьківщина — це...

□ Я передам привіт із України.