Урок 101 (читання)
Тема. Повторення вивчених букв, їх звукових
значень. Читання тексту «У зоопарку». Урок-подорож
Мета: закріплювати знання про звукове значення букв,
удосконалювати вміння робити звуковий та звуко-складовий аналіз слів,
збагачувати словниковий запас учнів, виробляти
в
дітей навички читання зв’язного тексту; розвивати уяву, навички виразного
читання, увагу, мислення, фонематичний слух, пізнавальний інтерес,
спостережливість; виховувати любов до читання, шанобливе та бережливе
ставлення до природи, тварин, бажання працювати.
Обладнання:
предметні малюнки (лев, орел, мавпеня,
крокодил, вовк), складова таблиця, схема для читання слів.
Хід
уроку
I.
Організаційний момент
II.
Повідомлення теми уроку та мотивація
навчальної
діяльності учнів
— Сьогодні
урок у нас буде незвичайний — ми здійснимо мандрівку до зоопарку, дізнаємося,
які звірі там проживають, та водночас згадаємо всі букви, які ми вивчили.
III.
Основна частина
—
Сьогодні зранку я отримала листа від жителів зоопарку, у якому знаходяться
завдання. Виконавши їх, ми отримаємо перепустки до зоопарку і познайомимося з
його жителями. А от хто надіслав мені ці завдання, ви дізнаєтеся, відгадавши
загадки.
1 Робота над загадками (супроводжується
демонструванням предметних малюнків)
Пазуристий він, гривастий,
Як збирається напасти.
Рявкне — ох, і любий рев…
Відгадали? Так, це… (лев).
• На скелі він будує дім,
І не боїться жити в нім —
Два могутні крила
У господаря… (орла).
• Всіх він любить незрадливо.
Хто б до нього не ходив.
Здогадались? Це наш Гена,
Це наш Гена… (Крокодил).
На дереві грається,
Угору піднімається.
На хвостику гойдається.
І зветься це малятко
Веселе… (мавпенятко).
• Ходить хмуро між дубами,
Хижо клацає зубами.
Весь, як є,— жорстока лють,
Очі так її і ллють.
Зачаївся ось, примовк
Грізний звір цей, звісно,…
(вовк).
2 Робота в зошитах (друкування слів-відгадок)
3 Бесіда
— З чого складаються слова? (Зі звуків)
— Які дві групи звуків є в нашій мові? (Голосні та приголосні)
— Чим голосні звуки відрізняються від приголосних? (Голосні звуки
вимовляються без перешкод, а при вимові приголосних звуків є перешкоди: зуби,
губи, язик.)
— Наведіть приклади голосних та приголосних
звуків.
4 Завдання від Мавпеняти (гра «Хто більше?»)
— Доберіть слова зі звуками [з], [з′].
Фізкультхвилинка
Трішки ми попрацювали,
Сили наші підупали.
Треба нам би відпочити —
Свої сили відновити.
Руки вгору, руки в боки,
І ще декілька підскоків.
Руки вгору, руки вниз —
До навчання знов берись.
5 Завдання від Орла (утворення та читання
складів)
6 Завдання від Вовка (скласти і прочитати слова)
7 Завдання від Лева (творче завдання —
кросворд)
1-ша команда
По горизонталі:
3. Тварина з довгим хоботом і коротким хвостиком.
(Слон)
По вертикалі:
1. Пора року. (Весна)
2. Час, коли треба прокидатися. (Ранок)
По горизонталі:
1. Нагорода, подарунок. (Приз)
По вертикалі:
1. Професія людини, що випікає хліб. (Пекар)
2. Його відчуваєш носом. (Запах)
IV. Робота з Букварем (с. 72–73)
Робота
над текстом «У зоопарку»
1
Читання тексту вчителем
—
Кого зустріла Зіна в зоопарку?
2
Словникова робота
•
Відвідали — побували.
•
Кумедні — цікаві.
•
Позирали — дивилися.
•
Клекотати — видавати переривчастий звук (про деяких великих птахів).
3
Напівголосне читання тексту учнями
Фізкультхвилинка
Що ж, мабуть, прийшла пора
Трохи відпочити.
Хочу на фізкультхвилинку
Всіх вас запросити.
Раз — підняли руки вгору,
Два — нагнулися додолу.
Руки в боки.
|
Повернулись, повернулись
І вправо, і вліво,
Щоб нічого не боліло.
Раз, два, три, чотири!
Набираємося сили.
Повернись, повернись,
До сусіда посміхнись.
|
4 Вибіркове читання
5 Робота над виразністю
— Як потрібно читати останнє речення тексту? Чому?
V. Підсумок уроку
— З якою буквою ви ознайомилися?
— Які звуки вона може позначати на письмі?
— Чого навчилися?
— Що найбільше сподобалось?
Немає коментарів:
Дописати коментар