Урок 102 (письмо)
Тема. Письмо вивчених букв, слів із вивченими літерами, речень за аналогією.
Творчі вправи
Мета: збагачувати словниковий запас дітей, повторити правила написання слів з
великою буквою; удосконалювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів,
складати речення, записувати слова і речення під диктовку, складати речення за
схемою; розвивати увагу під час списування з друкованого тексту, фонематичний
слух, образне мислення та мовлення; виховувати в дітей охайність при письмі.
Обладнання: схеми для читання складів та слів, плакат «Правильно сиди під час письма»,
картки для роботи по варіантам, схеми до речень.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
1 Бесіда
— Які бувають звуки? (Голосні і приголосні)
— Наведіть приклад голосних звуків.
— Наведіть приклад приголосних звуків.
— Чим позначаються звуки на письмі? (Буквами)
2 Утворення та читання складів
3 Утворення та читання слів
4 Повторення правил сидіння за партою,
вимог щодо того, як тримати ручку й розташовувати зошит під час письма
Правила сидіння за партою
— Сидіти треба зручно, ноги тримати на підлозі повною ступнею, спину
тримати прямо, голову нахилити трошки вліво і вниз
так,
щоб бачити написане в зошиті, лікті покласти на парту. Між партою і грудьми
повинна бути відстань на ширину долоні. (Розглядання плаката.)
Розміщення
зошита на парті
—
Розгорніть зошит, покладіть перед собою, лівою рукою притримуйте його.
(Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)
Як
тримати ручку під час письма
— Візьміть
ручку в праву руку. Підніміть її, ставлячи лікоть на парту. Ручку тримайте
тільки трьома пальцями — великим, вказівним, середнім, але писати допомагає
вся рука. Ручка більше спирається на середній палець, підтримується великим, а
зверху — вказівним. Усі три пальці знаходяться на відстані ширини вказівного
пальця від кінця ручки. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)
5
Каліграфічна хвилинка
1)
Запис під диктовку букв: а, у, м, в, н, р, і, т.
2)
Запис буквосполучень: ам, во, ні, ум, ни, ав, ім.
Звертається
увага на поєднання букв між собою.
3)
Запис слів: Анна, Аліна, Ніна, мама, Інна.
III.
Повідомлення теми та завдань уроку
—
Сьогодні на уроці ми закріпимо знання про раніше вивчені букви, згадаємо, як
вони пишуться, поєднуються між собою та виконаємо багато цікавих вправ.
IV. Робота над матеріалом уроку
1 Гра
«Кому — що?» (робота на картках)
— У кожного з вас на парті є картки, на
яких записані слова. Ви маєте поєднати стрілочками першу колонку слів з другою.
Варіант 1
|
Варіант 2
|
Борису
Зубру
Буслу
|
Сіно
Бабку
Жабу
Абетку
|
У тигра
У гуски
У корови
У лева
|
лапи
роги
кігті
грива
|
— Складіть з одним словосполученням речення
і запишіть його.
2
«Яке слово зайве?»
Коса,
косар, косити, квітка, косила.
— Яке з даних слів зайве? Чому?
3
Звуко-буквений розбір слова квітка (усно)
Фізкультхвилинка
Ми
писали, ми трудились,
Наші
рученьки втомились.
А
щоб гарно написати,
Треба
пальці розім’яти.
|
Руки
кілька раз тріпнемо
І
писати знов почнемо.
Відпочивши,
дружно враз
Приступив
до праці клас.
|
4
Робота на картках
Варіант 1
— Вставити потрібну букву.
Вар..а, мар..а, ко..ик, пло..ик, ро..ик, міс..ок, кві..и,
пас..а, міс..о.
Варіант 2
— З’єднати слова з тими буквами і буквосполученнями, яких
не вистачає у слові.
Роз..
Ва..а
Ваз..
|
ум
к
он
з
|
5 Скласти схеми до поданих речень
З дерев восени падав лист.
Тато та Петрик гуляли в парку.
Лиска хотіла викрасти півника.
V. Узагальнення
та систематизація вивченого
1 Робота за варіантами за картками
Варіант 1
—
Виписати слова з буквою «ес».
Іван, мама, сила, сіно, мило, слон, слова, вона, слива,
мова.
Варіант 2
—
Виписати слова з буквою «пе».
Липа, півник, млин, мавпа, сум, сапа, Панас, масив,
пісок,вулик.
Варіант 3
—
Виписати слова з буквою «ка».
Ліки, лісок, вода, санки, сніг, малина, сумка, синок,
син, вуси, мама.
Варіант 4
—
Виписати слова з буквою «де».
Весна, лід, ліс. Садівник, вода, дерево,
пенал, тварина.
Фізкультхвилинка
Ми в стрункі стаєм рядки,
Розправляєм гілочки.
|
(Руки витягнути перед собою.)
|
Ледь зіп’ялись з корінців,
Дістаємо промінців.
|
(Руки підняти вгору.)
|
Ми стискаєм їх вогонь
В зелені своїх долонь.
|
(Стиснути кулачки.)
|
Хилять свіжі вітерці
Вліво-вправо стовбурці.
|
(Нахили тулуба.)
|
Ще й верхівки кожен ряд
Нахиля вперед-назад.
|
(Вправи для шиї.)
|
2 Робота з деформованим текстом
ниПівки Ватинлен ат синаВали ростивили нипівки. тиКві росвили вісикра.
ниВо линеспри нипівки міма і вітато.
3 Добір речень до схем з тексту «Півники»
VI. Підсумок уроку
— Що
сьогодні робили на уроці?
— Що
вдалося зробити одразу?
— Під час виконання якого завдання виникли
труднощі?
Немає коментарів:
Дописати коментар