Урок 15
Тема. Склад числа 4. Чотирикутник. Розпізнавання геометричних фігур. Написання
цифр
Мета: формування в учнів вміння порівнювати числа; познайомити
з чотирикутником; вчити розпізнавати геометричні фігури й називати їх;
вдосконалювати навички усної лічби; розвивати спостережливість, увагу, логічне
мислення.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
Повторення вивченого.
• Лічба предметів за малюнками.
• Порівняння груп предметів.
На картках у вчителя — групи предметів. Діти повинні порахувати
кількість предметів на картці ліворуч і праворуч, назвати відповідне їм число,
порівняти ці числа.
• Робота з картками цифр. Викласти числа від 1 до 4, від 4 до 1.
• Розставити знаки між числами (індивідуальна робота на картках).
II. Вивчення нового матеріалу
1. Склад
числа 4. Робота з геометричним матеріалом
— Покладіть 1 кружечок червоного кольору, 1 — синього, 1 — зелений
і 1 — жовтий. Скільки всього кружечків вийшло? Як ми отримували четвірку? (1,
1, 1 і 1)
— Тепер візьміть 2 кружечки зеленого кольору і 2 — червоного.
Скільки всього кружечків? Як отримали 4? (2 і 2) Візьміть 1 кружечок
синього кольору і 3 кружечки жовтого. Скільки всього кружечків? Як отримали 4?
(1 і 3)
Отже, число 4 можна утворити, додавши до попереднього числа 3
одиниці, або за допомогою різних чисел:
2. Знайомство
з чотирикутником
— Усі фігури, що мають чотири сторони, називаються чотирикутником.
Деякі фігури з чотирикутників ви вже знаєте. (Вчитель показує чотирикутники,
діти називають знайомі з них.)
3. Практична
робота
Розфарбувати трикутники червоним кольором, а чотирикутники —
зеленим.
4. Фізкультхвилинка
Один — піднести руки вгору,
Два — нагнутися додолу.
Не згинайте, діти, ноги,
Не торкайтеся підлоги.
Три, чотири — прямо стати.
Будемо відпочивати.
5. Повторення
цифр. Письмо по піврядка цифр 1 і 3, 2 і 4
6. Веселі
задачі
• — Васю, ти чому сердитий?
— Слив
не можу полічити.
П’ять
було, одну я з’їв.
Скільки
мамі залишив?
• Ох, було ж у нас мороки:
Посварились
дві сороки.
На їх
шум ще дві примчало.
Скільки
разом сорок стало?
III. Підсумки уроку
Немає коментарів:
Дописати коментар