вівторок, 4 вересня 2012 р.

Урок № 18 Робочий рядок та його складові частини. Письмо коротких паличок із заокругленнями зверху і знизу


Урок 18 (письмо)
Тема. Робочий рядок та його складові частини. Письмо коротких паличок із заокругленнями зверху і знизу
Мета: закріпити вміння учнів писати графічні елементи, орієнтуватися в сітці робочого зо­шита, правила посадки під час письма, тримання ручки, розміщення зошита на парті, виконувати складовий та звуковий аналіз слів, вміння складати речення за поданою схемою; працювати самостійно та колективно; розвивати вміння аналізувати елементи, з яких складається завдання; увагу, мовлення, дрібну моторику; виховувати охайність під час виконання письмових робіт, працелюбність.
Обладнання: плакат «Сиди рівно під час письма»; малюнки різних видів транспорту; ілюстрація до підготовчої письмової вправи.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
1 Закріплення правил письма
• Правила посадки за партою під час письма (за плакатом «Сиди правильно під час письма»);
• правил тримання ручки;
• правил розміщення зошита (звернути увагу на похилу лінію, зошит покласти так, щоб ця лінія була прямою).
2 Повторення назв ліній робочого зошита
3 Графічний диктант (у робочому зошиті в косу лінію, один учень працює на дошці, коментуючи написання елементів)
— Напишіть елементи, які я буду називати:
1) Коротка пряма лінія з заокругленням внизу праворуч.
2) Довга пряма лінія, яка починається із заокруглення угорі й за­кінчується заокругленням праворуч.
3) Мала дугоподібна лінія.
4) Довга пряма лінія, що заокруглюється знизу праворуч.
5) Довга горизонтальна лінія, що пишеться на нижній робочій лінії.
6) Довга пряма лінія, що починається з верхньої робочої лінії.
Учитель перевіряє написане на дошці, виправляє помилки. Учні звіря­ють написане з дошкою.
III. Повторення вивченого на попередніх уроках
1 Робота за матеріалом уроку читання
Завдання. Відгадати загадки. Розбити на склади слова-відгадки.
Учитель показує малюнки із зображенням відгадок.
Дім по вулиці повзе,
На роботу всіх везе.
Не на курячих ногах,
У гумових чобітках. (Автобус)
• У вагоні світло, чисто,
За вагоном — темнота…
Довго їдемо ми містом,
Раптом поїзд виліта
З підземелля на Дніпро.
Гарне в Києві… (метро).
• По полю бродить,
Зерно молотить,
Жне, косить,
Хліба не просить. (Комбайн)
• Я не їм вівса, ні сіна,
Дайте випити бензину —
Усіх коней обжену,
Куди хочеш побіжу. (Автомобіль)

Без рук, без ніг на животі ходить. (Корабель)
2 Звуковий аналіз (початковий рівень)
— Як одним словом можна назвати все, що відгадали? (Тран­спорт)
— Виконайте звуковий аналіз слова-відгадки (вказати скільки складів, який наголошений; позначити фішками голосні, приголо­сні звуки).
3 Складання речення про транспорт за поданою схемою



IV. Повідомлення теми і завдань уроку
— Сьогодні на уроці ми продовжуватимемо вчитися писати еле­менти рукописних літер.
V. Вивчення нового матеріалу
1 Вправи з ручкою
2 Підготовка до безвідривного письма
1) Підготовча письмова вправа
Рух кисті й пальців зверху вниз і знизу вгору за часовою стріл­кою і проти часової стрілки.
Ніби в танці балеринки,
Закрутилися пружинки.
Розкрутяться пружинки —
Зовсім це не балеринки.
2) Робота у прописах (с. 14)
— Заштрихуйте по пунктирах ялинки, намагайтеся не відрива­ти олівця від зошита.
3 Робота у прописах (с. 14)
1) Аналіз завдання першого рядка
— З яких елементів складається перше завдання? (З двох ко­ротких прямих ліній заокруглених унизу праворуч.)
— Серед написаних на дошці літер знайдіть ті, які мають у сво­єму складі ці два елементи. (Перший елемент — коротка пряма, продовжена до верхньої лінії робочого рядочка. Зустрічається при написанні рядкових літер и, й, м, у, ц, ш, щ.
Другий елемент зустрічається при написанні рядкових літер а, и, і, ї, й, л, м, н, ц, ч, ш, щ, я.)
Письмо під рахунок елементів у повітрі
Алгоритм написання (Перший рядок, с. 14)
— Працюємо під рахунок раз-і, два-і.
2) Самостійна робота на другому рядку
Фізкультхвилинка
Я печу, печу, печу
Діткам всім по калачу,
Зверху маком потрушу,
В піч гарячу посаджу.
Випікайтесь, калачі,
У натопленій печі!
Буду Васю, Олю, Нату
Калачами пригощати!
Г. Демченко
3) Аналіз завдання третього рядка
— Зверніть увагу на третій рядок.
— Чим він відрізняється від першого? (Другий елемент — до­вга пряма лінія, яка закінчується на нижній міжрядковій.)
Письмо елементів під рахунок у повітрі
Алгоритм написання (Третій рядок, с. 14)
— Працюємо під рахунок раз-і, два.
4) Самостійна робота на четвертому рядку
5) Аналіз завдання останнього рядка
— Зверніть, будь ласка, увагу на останнє завдання.
— Зробіть аналіз: зі скількох елементів складається, які ці еле­менти. (Коротка пряма лінія з заокругленням вгорі і внизу, довга пряма лінія, що пишеться до нижньої міжрядкової)
Письмо елементів під рахунок у повітрі
Алгоритм написання (П’ятий рядок, с. 14)
— Працюємо на рахунок і-раз-і, два.
VI. Підсумок уроку
— Написання яких елементів прописних літер повторювали на уроці?
— Що здалося вам найскладнішим?
— Знайдіть на сторінці рядок, який вам найбільш вдався.
— Намалюйте на полі біля цього рядка квіточку.


Немає коментарів:

Дописати коментар