Урок 1
Тема. Ознайомлення
з підручником. Предмет. Фігура. Лічба предметів
Мета: ознайомити учнів з підручником «Математика»;
з’ясувати, чи вміють діти лічити числа й називати їх; дати уявлення про
предмети, геометричні фігури; прищеплювати зацікавленість вивченням математики.
Обладнання: іграшки, набір геометричних фігур у вчителя й
кожного учня, предметні малюнки до теми.
Хід уроку
I. Організація роботи на уроці
II. Актуалізація знань учнів
1. Ознайомлення
учнів з підручником та бесіда про мету вивчення цього предмету
— Перед вами, діти, книга «Математика». Це підручник, який навчить
вас рахувати, розв’язувати різні задачі, приклади. Без математики не може обійтись жодна людина. Математика
потрібна нам всюди: в побуті, вдома, на роботі. Як ви думаєте, чи нам потрібно
порахувати в магазині, вдома? Наведіть приклади.
Щоб водити кораблі, у космос літати,
Треба добре в школі математику вивчати.
2. Знайомство
з учнями лісової школи
— А тепер розгляньте підручник. Що намальовано на обкладинці? Хто
прочитає назву підручника? Під час вивчення математики нам будуть допомагати
учні незвичайної школи — лісової. (Вчитель показує малюнки їжачка, білочки,
ведмедика, зайця, сови.) Вони багато чого нам розкажуть, а ще приготують
багато завдань для розв’язання.
III. Вивчення нового матеріалу
1. Лічба
предметів. Поняття предмет і фігура
— За допомогою чисел людина може порахувати всі предмети. А що ви
можете назвати предметами? (Відповіді дітей.)
— Перед вами — іграшки (на столі стоять різні іграшки),
фрукти, овочі, посуд. Це все можна назвати предметами. Спробуйте назвати
предмети, які ви бачите в нашому класі.
— А є ще фігури. Хто упізнав якусь з цих фігур? (Відповіді дітей.)
Як ми назвемо квадрат, трикутник, круг, чотирикутник та інші?
— Правильно, це фігури.
2. Робота з
лічильним матеріалом
— Покладіть на парту 3 кружечки, потім — 2 квадратики. Скільки у
вас всього вийшло фігур? Яких фігур більше? Викладіть всі фігури, порахуйте їх.
Скільки всього фігур?
3. Робота з
підручником
Розгляд першої сторінки підручника (С. 3).
Завдання:
• Полічити кружечки, потім — палички.
• Полічити бусинки, визначити кількість бусинок кожного кольору.
• Рахування олівців, паличок.
• Порівняння великих і маленьких кружечків.
4. Фізкультхвилинка
Прокинулись ведмедики,
До сонця потягнулись.
Швиденько повернулись.
Присіли 2–3 рази,
А потім підстрибнули,
Повільно походили
Й зарядку закінчили.
(руки підняти вгору)
(Потягнутись.)
(Виконати повороти тулуба.)
(присісти)
(підстрибнути)
(ходьба на місці)
ІV. Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота з
карткою «Шкільні речі»
Завдання: розфарбувати
ті речі, які учень бере з собою до школи.
2. Робота з
карткою «Геометричні фігури»
Завдання: полічити спочатку квадрати, потім — кружечки, потім —
трикутнички.
— Яких фігур більше? Яких фігур менше?
3. Робота в
зошиті
Креслення бордюрчика за зразком (на вибір вчителя).
V. Підсумки уроку
Наочності для проведення уроку. Для перегляду наочності натисніть на посилання.
Малюнок предмети та живі істоти.
Малюнок посуд, меблі.
Малюнок їжачок, сова, білка, ведмедик, зайчик.
Малюнок круги, квадрати.
Малюнок квітка, ручка, тарілка, дзиґа, ранець, іграшка, зошит, фарби, пензлик, чайник, книга.
Малюнок дошка, парта, зошит, ручка, ранець.
Малюнок зошит, ручка, ранець, пензлик, фарби, книга.
Малюнок м'яч, тарілка, друшляк, виноград, іграшка, слива, морква, чайник, лимон.
Малюнок треба добре в школі математику вивчати.
Малюнок фігури.
Малюнок квадрати, кола, трикутники.
Малюнок фізкультхвилинка з ведмедиком.
Малюнок предмети та живі істоти.
Малюнок посуд, меблі.
Малюнок їжачок, сова, білка, ведмедик, зайчик.
Малюнок круги, квадрати.
Малюнок квітка, ручка, тарілка, дзиґа, ранець, іграшка, зошит, фарби, пензлик, чайник, книга.
Малюнок дошка, парта, зошит, ручка, ранець.
Малюнок зошит, ручка, ранець, пензлик, фарби, книга.
Малюнок м'яч, тарілка, друшляк, виноград, іграшка, слива, морква, чайник, лимон.
Малюнок треба добре в школі математику вивчати.
Малюнок фігури.
Малюнок квадрати, кола, трикутники.
Малюнок фізкультхвилинка з ведмедиком.
Немає коментарів:
Дописати коментар