Урок 2
Тема. Лічба
предметів. Порівняння груп предметів за величиною
Мета: формувати в учнів навички лічби; вчити
порівнювати групи предметів; розвивати увагу, спостережливість.
Обладнання: набори геометричних фігур у кожної дитини й
вчителя, предметні малюнки фруктів та овочів, будинків.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
Повторення вивченого матеріалу
• На дошці виставлені малюнки іграшок: ведмедик, лялька, заєць,
вовк, собачка, кіт, Чебурашка, жабенятко, м’яч, мишка.
Завдання:
полічити іграшки, назвати іграшку під номером 4, 7, 2, 10. За яким номером іде
іграшка — заєць, жабенятко, ведмедик, мишка? Назвати сусідів собачки. який
номер за рахунком вони мають?
• Порахувати від 1 до 10 у прямому порядку, у зворотному порядку.
• На набірному полотні — силуети овочів (4 помідори, 3 огірки, 1
буряк). Скільки всього помідорів? Скільки огірків? Скільки бурячків? Скільки
всього овочів?
II. Вивчення нового матеріалу
1. Робота з
індивідуальним набором геометричних фігур
Завдання: викласти
4 квадрати і 5 трикутників. Визначити, чи однакова кількість фігур.
Запропонувати розкласти квадрати під трикутниками (один під одним). Як легше
визначити, однакова кількість чи неоднакова? Чого більше? На скільки більше?
Чого менше? На скільки? Що треба зробити, щоб кількість трикутників й
квадратиків стала однаковою?
2. Робота з
підручником (С. 4, № 2)
Порівняння предметів. (Коли зайвих предметів нема, тоді говорять,
що предметів у двох групах однакова кількість, коли ж є зайві предмети, тоді
говорять, що їх кількість неоднакова.)
3. Фізкультхвилинка
Один, два — руки вище, вище голова.
Три, чотири — руки тихо опустили.
П’ять, шість, сім — сісти тихо всім.
— Які числа ми називали під час виконання фізкультхвилинки?
4. Порівняння
будиночків за висотою
5. Вправа
на вироблення графічних навичок
Робота в зошиті. Написання крапок і рисок.
6. Розв’язання
веселих задач
— Мудра сова з лісової школи принесла для вас веселі задачі.
Спробуйте їх розв’язати.
• Півень залетів на тин,
А там півник ще один.
Скільки півників усіх?
Полічить-но швидше їх.
• Ось листок і грибок,
Ще листок і грибок.
Скільки є усіх листків?
Скільки всього є грибів?
ІV. Підсумки уроку
Наочності для проведення уроку. Для перегляду наочності натисніть на посилання.
Порівняйте дітей за зростом.
Визначте, що є зайвим.
Малюнок будинки
Наочності для проведення уроку. Для перегляду наочності натисніть на посилання.
Порівняйте дітей за зростом.
Визначте, що є зайвим.
Малюнок будинки
Малюнок ведмедик, лялька, вовчик, зайчик, котик, собачка, чебурашка, жабка, м'яч, мишка.
Малюнок грибочки, листочки.
Малюнок Лічба предметів. Порівняння груп предметів за величиною.
Малюнок півні, сова.
Малюнок помідори, огірки, буряк.
Малюнок трикутники, квадрати.
Малюнок фізкультхвилинка з дітками.
Малюнок грибочки, листочки.
Малюнок Лічба предметів. Порівняння груп предметів за величиною.
Малюнок півні, сова.
Малюнок помідори, огірки, буряк.
Малюнок трикутники, квадрати.
Малюнок фізкультхвилинка з дітками.
Немає коментарів:
Дописати коментар