Урок 36 (письмо)
Тема. Письмо великої букви О
Мета: ознайомити учнів із великою рукописною буквою О, вчити писати цю
букву, поєднувати її з вивченими літерами; закріплювати уміння переписувати цю
букву з рукописного та друкованого шрифту; удосконалювати навички звукового
аналізу слів; формувати елементи самоконтролю; виховувати спостережливість.
Обладнання: друкована і рукописна велика буква О, предметні малюнки, загадки,
лист, малюнок дерева із завданнями, різнокольорові листочки; посібник
(Македонова Л. А., Мачнева О. М. Навчання каліграфічного письма. 73 алгоритми
написання українських літер та графічних знаків: Посібник для учителів. —
Херсон, 2005).
Хід уроку
I. Організаційний момент
Учитель
Пролунав уже дзвінок,
Починається урок.
Що ми будемо робити?
Учні (разом)
Букви будемо учити
Один, два, три, чотири, п’ять —
Хочем все на світі знать.
II. Актуалізація опорних знань учнів
— Зранку мене зустрів листоноша, який передав вам лист. Але цей лист не
відомо від кого, і щоб дізнатись про це, потрібно відгадати загадку.
1 Загадка
В зеленім
лісі побував
Якийсь
художник — і по волі
Дерева
перефарбував
У
золотисто-жовтий колір.
— Ти хто
такий? — я здивувавсь.—
Чому тебе не
бачив досі?
— То
придивися, — хтось озвавсь,—
І ти тоді
побачиш… (осінь).
— То цей
лист нам написала Осінь. Послухайте його.
Любі діти!
Злий чаклун відібрав мої чарівні фарби, без яких я не можу розфарбувати землю.
Щоб їх повернути, мені потрібно виконати завдання. Але сама впоратись я не
можу і тому звертаюсь до вас за допомогою.
— Допоможемо Осені?
2 Перше
завдання
— Прочитайте
слова, які «заховалися» на дереві.
— Які з цих
букв ви вже навчилися писати?
— Ви впоралися із завданням і отримуєте першу винагороду (листочок жовтого
кольору).
Фізкультхвилинка
Руки вгору,
руки вниз,
На сусіда
подивись.
Руки в гору,
руки в боки,
Пострибай на
місці трохи.
Руки ззаду
покладемо,
Головою
повернемо.
Разом
присядемо
І за парти сядемо.
3 Друге завдання
— Послухайте вірш і скажіть, яка буква не виходила в Олі під час письма.
«Ох,—
зітхнула Оля тихо.—
Не виходить
буква, лихо.
Наче бублик,
ось яка.
Що за літера така?»
— З якої
літери починається ім’я цієї дівчинки?
— Які ще
імена дівчаток, що починаються буквою О, ви знаєте?
— Які імена
хлопчиків починаються з літери О?
— А хто
скаже, з якої букви пишуться імена.
— Ви добре попрацювали і за це ви отримуєте
другу винагороду (листочок червоного кольору).
III. Повідомлення теми і завдань уроку
— Давайте сьогодні навчимось писати велику букву О.
IV. Вивчення
нового матеріалу
— Розгляньте
велику рукописну літеру О. Чим вона подібна до друкованої? Чим відрізняється?
— Велика
буква О складається з одного елемента — овалу.
1 Робота в зошиті (с. 23)
— Пригадайте, як пишеться буквосполучення ао, пропишіть до кінця рядочка.
Пальчикова гімнастика
ПАВУК
Біжить по павутинню
Жвавенький павучок.
Ось мушку він побачив —
Потрапила в сачок!
Пальцями схрещених рук швидко «бігти» по столу, на останній рядок «схопити»
мушку.
СЕСТРИЧКИ
Посварились дві сестрички,
Розійшлися хто куди.
Ну, а потім помирились,
Обнялись — нема біди.
Розвести долоні, доторкуючись зап’ястями, потім переплести пальці.
2 Повторення
правил про те, як сидіти за партою, тримати ручку, розміщувати зошит
— Хто
нагадає, як треба сидіти за партою, тримати ручку і розміщувати зошит на
парті?
3 Робота у
зошитах з друкованою основою: написання букви О
1) Письмо великої букви О
— Велика
буква О складається з одного елемента — овалу.
Алгоритм написання великої букви О
— Пишемо під рахунок і-раз-і.
2) Письмо
буквосполучень О, Оа, Оу
V. Узагальнення вивченого матеріалу
Списування
друкованого речення (запис — на дошці)
— Ось вам
останнє завдання. Прочитайте речення. (Олег купив морозиво.)
— Про кого
воно? (Про Олега)
— Що сказано
про Олега?
— Скільки в
реченні слів?
— Якими літерами — друкованими чи рукописними — подано речення?
(Друкованими)
— Прочитайте
складами перше слово.
— Як його
слід писати?
— Прочитайте
друге слово.
— Скільки у
ньому букв?
— Назвіть
останнє слово.
— Які
голосні у ньому?
— Запишіть
речення.
— Діти, ось
ви отримали останній листочок з фарбою — зелений.
— Усі
завдання вже виконані! Ви допомогли Осені отримати свої чарівні фарби! І
нарешті вона розфарбує все навкруги.
VI. Підсумок уроку
— Чи
сподобався вам урок?
— Що
найбільше запам’яталося вам?
— Яку букву
вчилися писати?
— Назвіть слова, у яких зустрічається ця буква.
Немає коментарів:
Дописати коментар