пʼятниця, 7 вересня 2012 р.

Урок № 42 Складання прикладів на віднімання з прикладів на додавання. Складання й розв’язання прикладів за малюнками. Написання цифр


Урок 42
Тема. Складання прикладів на віднімання з прикладів на додавання. Складання й розв’язання прикладів за малюнками. Написання цифр
Мета:  вдосконалювати вміння учнів складати приклади на віднімання та додавання, користуючись протилежними діями; вправляти учнів у складанні прикладів за малюнками; формувати графічні навички; розвивати мислення, увагу.
Обладнання:  предметні малюнки до теми, картки цифр, таблиця «Склад чисел».
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Усна лічба
Гра «Мовчанка»
Відповіді діти показують карткою з цифрою.
2. Робота з числами
Розставити числа по порядку. Назвати «сусідів» чисел, які покаже вчитель; назвати попереднє й наступне число відносно чисел, вказаних вчителем.
3. Робота з таблицею «Склад числа»
Назвати число, яке потрібно вставити в пусті сердечка.
II. Закріплення вивченого матеріалу
1. Складання прикладів на віднімання з прикладів на додавання за малюнками
Скільки ляльок стоїть ліворуч? Скільки ляльок стоїть праворуч? Скільки ляльок всього? Складіть приклад.
5 + 1 = 6
— Тепер подивіться на другий малюнок.
Скільки ляльок стояло на столі спочатку? Що сталося далі? Скільки ляльок залишилось стояти? Складіть приклад.
6 – 1 = 5
— Ми користувались тими ж числами, які брали, щоб скласти приклад на додавання. Отже, з прикладу на додавання можна скласти приклад на віднімання.
Порівняйте ці два приклади.
6 + 1 = 7
7 – 1 = 6
2. Складання прикладів за малюнками. Робота з підручником (С. 44, № 1, 2)
3. Фізкультхвилинка
Крильця пташки розправляють,
Їх до сонця піднімають.
Потім можна політати
І комашок поганяти.
На галявину злетілись,
Там зернят вони наїлись.
Потім знову полетіли,
У гніздечку хутко сіли.
(Руки розвести в сторони.)
(Руки вгору, потягнутись.)
(Покрутитись, рухи руками.)
(Вгору та вниз.)
(Присісти.)
(Нахили голови вперед — назад.)
(Рухи руками вгору та вниз.)
(Сісти на місця.)
4. Хвилинка письма
Написання цифр в зошитах (за вибором учителя).
5. Складання й розв’язання прикладів за малюнками
6. Весела задача
На дубі 6 гілок, на кожній гілці — по 2 яблука. Скільки всього яблук?
(На дубі яблука не ростуть.)
III. Підсумки уроку

Немає коментарів:

Дописати коментар