Урок 44
Тема. Послідовність чисел від 0 до 10. Віднімання рівних чисел. Складання прикладів на
віднімання з прикладів на додавання
Мета: закріплювати в учнів вміння й навички
складання прикладів на віднімання й додавання, вчити орієнтуватись у
ряду натуральних чисел, вдосконалювати
навички усної лічби; розвивати мислення учнів.
Обладнання: предметні малюнки, таблиці для усної лічби,
картки цифр.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Усна
лічба
Гра «Зайченята та ялинки»
На дошці — приклади:
5 + 5 7 + 3 9 + 1 6 + 4 8 + 2
Зайченята — сірі спинки заховались за ялинки,
А оцих зайчаток п’ять на галявині сидять.
Не ховаються в затінок, бо нема у них ялинок.
Нумо, діти, поможіть їм ялинки посадіть.
Учні розв’язують приклади і біля кожного зайця «садять» ялинку.
5 + 5
2. Самостійна
робота. Розв’язання прикладів (С. 46, № 3)
3. Фізкультхвилинка
4. Порядок
чисел 0–10
На дошці — картки з цифрами. Розставити числа в ряд.
10 4 6 2 7 3 9 0 5 8 1
Завдання:
— Яке число стоїть за числом 4?
— Яке число передує числу 9?
— Яке число має «сусідів» 5 і 7?
— Яке число на 1 більше від числа 4?
— Яке число на 1 менше від числа 9?
— Яких «сусідів» має число 3?
— Яке число найменше в цьому ряду чисел?
— Яке число — найбільше?
II. Вивчення нового матеріалу
1. Складання
прикладів за малюнком (№ 2)
2. Складання
прикладів на віднімання з прикладів на додавання (№ 4)
3. Розвиток
графічних навичок.
Гра «Оживи цифру»
Перед дітьми — картка, на якій намальований великий нуль. Діти
повинні домалювати до нуля елементи, щоб вийшла якась фігура або предмет чи
силует живої істоти.
4. Розв’язання
задачі
У живім куточку в школі є 3
рибки у воді.
Ще 2
рибки дасть Микола. Скільки буде риб тоді?
— Назвіть «сусідів» числа 5. Яке число більше 5 на 1? А менше 5 на
1? Яке
число наступне для 5? Яке число попереднє для числа 5?
III. Підсумки уроку
Немає коментарів:
Дописати коментар