Урок 47
Тема. Послідовність чисел від 0 до 10. Порівняння чисел у межах 10. Складання та розв’язання задач на знаходження
суми та остачі
Мета:
закріплювати вміння порівнювати числа, встановлювати порядок чисел; формувати
вміння розв’язувати задачі на знаходження суми та остачі; розвивати мислення
учнів.
Обладнання:
предметні малюнки, таблиці для усного рахунку, таблиця умов задач, картки для
індивідуальної роботи.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Робота з
натуральним рядом чисел
1 2 3 5 8 9
Вставити пропущені числа.
9 8 5 3 2 1
Назвати числа, які менше числа 6.
1 9 10 7 5 4 2 8 3 0
— Яке число передує числу 5? Числу 7? Числу 10? Числу 2?
— Яке число є наступним для числа 9? Для числа 1? Для числа 7?
— Назвіть «сусідів» числа 6, числа 9.
2. Самостійна
робота. Порівняти числа (у кожного учня — картка).
7 8
6 9
9 8
8 7
4 8
4 3
9 7
7 0
3. Фізкультхвилинка
II. Вивчення нового матеріалу
1. Обчислення
прикладів
Гра «Баскетбол»
Закиньте м’яч у відповідний кошик.
4 + 5 10 – 4 3 + 3 4 + 4
9 – 1 3 + 5 7 – 1 2 + 6
9 – 3 8 + 0
9 6 8
2. Розв’язання
задач
Робота з підручником (С. 49, № 1).
— Згадайте, з яких частин складається задача. Що містить умова
задачі? (Те, що відомо)
— Що означає питання? (Питання містить невідоме — те, що
потрібно визначити, знайти.)
— Розгляньте малюнок ліворуч. Скільки там овечок? Розгляньте
малюнок праворуч. Що відбулося? Якщо дві овечки пішли, стане менше чи більше?
Назвіть умову в цій задачі. Яке питання задачі? Якою дією будемо відповідати на
питання задачі? Чому? Складіть приклад.
5 – 2 = 3
3. Аналогічний
аналіз задачі на знаходження суми за таблицею на дошці
III. Підсумки уроку
Немає коментарів:
Дописати коментар