Урок 53 (читання)
Тема. Закріплення знань про букви В, в («ве»)
та їх звукове значення. Розвиток уміння читати склади, слова, текст
Мета: закріплювати звукове значення букв В, в («ве»);
удосконалювати вміння читати склади та слова, речення, тексти з вивченими
літерами; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати зв’язне мовлення,
мислення; виховувати шанобливе ставлення до хліба, повагу до праці хлібороба.
Обладнання: сигнальні картки, картки зі словами, зі звуко-складовою моделлю, фішки для
звукових моделей, макети квітів, малюнки до загадок.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя,
готовність учнів до уроку.
II. Повторення і закріплення вивченого матеріалу
1 Гра «Допиши букву»
На дошці надруковані частинки вивчених букв. Виходячи до дошки, учні
дописують букву, дають характеристику звуку, який вона позначає.
2 Гра «Збери квітку»
На пелюстках різних кольорів надруковані склади: ва, на, ма, во, мо, но,
ві, мі, ні, ми, ни, ви, ву, ну, му. Учні збирають квітку відповідно до кольору
серединки.
3 Читання складів
4 Заучування чистомовки
Ва-ва-ва — у нас корова нова.
Ву-ву-ву — дуже любить траву.
Во-во-во — молоко — во!
Ви-ви-ви — візьміть і ви.
Ві-ві-ві — у неї дзвоники нові.
5 Самостійна
робота
Завдання. Фішками викласти звукову модель одного слова з чистомовки зі звуком [в].
Взаємоперевірка.
Фізкультхвилинка
Що ж,
мабуть, прийшла пора
Трохи
відпочити,
Я вас хочу
на зарядку.
Друзі, запросити.
Руки вгору піднімаєм,
Швидко вниз
їх опускаєм.
Нахил
вправо, нахил вліво —
Повторімо знову вміло.
III. Мотивація навчальної діяльності
— Про кого йдеться в чистомовці?
— Що дає корівка?
— А що вона дуже любить?
— А де росте трава?
— А що ще може рости на полі?
— Як по-іншому можна назвати поле?
— Як ви вважаєте, про що ми будемо говорити сьогодні на уроці?
IV. Повідомлення теми і завдань уроку
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, як по-іншому можна назвати поле, як
називаються машини, що працюють на ньому, і хто так вправно ними керує.
V. Словникова робота
На дошці вчитель виставляє картки зі
словами: нива, лан, поле.
— Прочитайте слова.
— Хто зможе прочитати останнє слово?
Пояснення значень слів
Лан — безліса рівнина, велика ділянка
землі, що використовується під посіви.
Нива — ділянка чи смуга землі, на якій
ростуть хлібні культури або яка призначена для їхнього вирощування.
Поле — ділянка землі, що використовується
під посіви.
— Як ви гадаєте, чому про поле кажуть:
Узимку біле, навесні чорне,
Влітку зелене, восени стрижене?
VI. Робота за Букварем (с. 36–37)
1 Розгляд ілюстрації на с. 36. Словникова робота.Пояснення значення слів: комбайн,
комбайнер
Комбайн — складна машина, що одночасно
виконує роботу кількох машин.
Комбайнер — людина, що працює на комбайні.
2 Бесіда про працю хліборобів, шанобливе
ставлення до їх праці
3 Читання
слів до тексту
— Чому слово
Іван написане з великої літери?
— До якого слова підходить звуко-складова
модель?
Учитель
виставляє картку зі звуко-складовою моделлю до слова нива.
4 Робота над
текстом
1) Розгляд
запису тексту
Звертається
увага на предметні малюнки, риски, замість яких треба вставити відповідні
слова.
2) Читання
тексту вчителем
— Як звали
комбайнера?
3) Читання
тексту хором, ланцюжком
4) Вибіркове
читання
— Що на
ниві?
— Хто вивів
на ниву комбайн?
— Що вивів
на ниву Іван?
— Прочитайте
останнє речення.
VII. Фізкультхвилинка (гімнастика для очей)
Широко
розплющу очі,
Роздивлюся
все охоче.
(Учні
максимально широко розплющують очі.)
Потім мружусь,
наче киця,
І заплющую
очиці!
(Діти міцно заплющують очі.)
Вправа
повторюється 20 разів.
VIII. Продовження роботи з Букварем
1 Розгляд
ілюстрації на с. 37
— Кого
бачимо на малюнку?
— Чим вони
займаються?
2 Робота над
текстом
1) Робота в
парах. Читання тексту
2) Повторне
читання тексту ланцюжком
3) Аналіз
тексту з елементами вибіркового читання
— Скільки
речень у тексті?
— Як звали
дітей?
— Як звали
дівчинку, яка стоїть у воді?
—
Прочитайте, що говориться про Ніну?
— Знайдіть
та прочитайте речення, у якому говориться про Івана.
— Зачитайте
останнє речення.
4) Добирання речення до графічної моделі
Учитель на дошці записує графічну модель до четвертого речення, учні
сигнальними картками показують номер речення.
IX. Підсумок уроку
— Про що так
кажуть:
Узимку біле,
навесні чорне,
Влітку зелене, восени стрижене?
— Як ви гадаєте, чому про поле так кажуть?
— Як по-іншому називають поле?
Немає коментарів:
Дописати коментар