пʼятниця, 7 вересня 2012 р.

Урок № 53 Задачі на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць. Розв’язання прикладів. Порівняння виразів і числа


Урок 53
Тема. Задачі на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць. Розв’язання прикладів. Порівняння виразів і числа
Мета:  продовжити роботу над формуванням в учнів вміння розв’язувати задачі на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати мислення учнів.
Обладнання:  предметні малюнки, таблиці умов задач, геометричний матеріал.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Усна лічба
Гра «Зажени курчат»
2. Кругові приклади
8 – 4
7 + 1
4 + 6
10 – 1
9 – 4
5 + 2
3. Самостійна робота. Контроль знань таблиці на додавання й віднімання чисел 1 і 2
Розв’язати приклади.
10 – 2 + 1
10 – 1 – 1
8 – 2 – 2
9 – 2 – 1
6 – 1 – 2
7 – 1 + 2
4. Фізкультхвилинка
II. Закріплення вивченого матеріалу
1. Каліграфічна хвилинка
Вгадати цифру й написати її рядок.
Ось ця цифра жартівливо
Вигинає лікоть вліво. (4)
2. Математичний диктант
• Записати число, яке передує числу 5.
• Зменшити його на 1.
• Записати число, яке є наступним для числа 7.
• Збільшити його на 2 одиниці.
• Знайти суму чисел 4 і 6.
• Знайти різницю чисел 6 і 2.
• Суму чисел 2 і 3 збільшити на 1.
• Р ізницю чисел 3 і 1 зменшити на 1.
Відповіді: 4, 3, 8, 10, 10, 4, 6, 1.
3. Усне опитування
— Що означає: збільшити число на кілька одиниць? Що означає: зменшити число на кілька одиниць?
— Перше число 5, друге число на 2 більше за нього. Знайдіть друге число.
— Перше число 8, друге на 3 менше від нього. Знайдіть друге число.
— Поясніть дію для таблички 1. Яку дію будемо виконувати на табличці 2?
Табличка 1
?, на... більше
Табличка 2
?, на... менше
4. Робота з підручником. Складання й розв’язання задач за малюнками. (С. 55, № 2)
На столі — 6 ф.
У пеналі — ?, на 1 менше.
5. Робота над задачами № 3
— Виділити умову задач. Назвати питання задач. Пояснити дію, яку
обрали для кожної задачі. Скласти приклад — розв’язання задач.
6. Фізкультхвилинка
7. Порівняння виразів і числа
Порівнюючи числа, учні користуються дужкою, обчислюють частину з прикладом, надписують відповідь над цим прикладом. Далі порівнюють відповідь і число в другій частині виразу.
8. Завдання на розвиток уваги
— Які фігури ви побачили на малюнку?
ІІІ. Підсумки уроку

Немає коментарів:

Дописати коментар