Урок
57
Тема. Складання
таблиць додавання й віднімання числа 4. Вправи на засвоєння таблиць додавання й
віднімання числа 4. Побудова відрізка заданої довжини
Мета: скласти таблицю додавання й віднімання 4;
вправляти учнів у
розв’язанні прикладів на додавання й віднімання чисел 3 і 4; вдосконалювати
навички усної лічби; розвивати мислення.
Обладнання: предметні малюнки, набори геометричного
матеріалу, цифр,
таблиця «Додавання й віднімання числа 4».
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Повторення
вивченого
1) Математичний диктант.
• З пари чисел запиши найбільше число: 4 і 1.
• З пари чисел 2 і 7 запиши найменше число.
• Запиши число, яке передує числу 8.
• Перший доданок 5, другий доданок 3, запиши суму
цих чисел.
• До задуманого числа додали 1 і дістали 4. Яке було
задумане число?
• Запиши число, менше від 7 на 1.
• Запиши «сусідів» числа 6.
• Зменшуване число 9, від’ємник 4. Запиши різницю
цих чисел.
Відповідь: 4, 2, 7, 8, 3, 6, 5, 7, 5.
2) Гра «Кіт-риболов».
Кіт Леопольд ловив рибу. В яке з відер кіт більше
наловив риби? (Поєднати рибку з кружечком-відповіддю в кота.)
1 + 5
4 + 4
10 – 2
6 + 2
9 – 3
5 + 3
3 + 3
10 – 4
7 – 1
6 8
II. Вивчення нового матеріалу
1. Повторення
складу числа 4
Заповнити віконця будиночка.
2. Складання
таблиці додавання й віднімання числа 4
(Вивчається на основі практичних дій з
геометричним матеріалом аналогічно до складання таблиці на додавання й
віднімання числа 3 (див. урок 54)).
3. Робота
з підручником (С. 59, № 1)
Читання таблиці додавання й віднімання числа 4.
4. Складанні
таблиці опорних сигналів
+ 4
+ 1 + 1 + 1 + 1
+ 1 + 3
+ 3 + 1
+ 2 + 2
– 4
– 1 – 1 – 1 – 1
– 1 – 3
– 3 – 1
– 2 – 2
4. Фізкультхвилинка
III. Закріплення вивченого матеріалу
1. Хвилинка
каліграфії
Вгадати цифру. Прописати її.
Шістку вмить переверни
вниз хвостом і нам скажи,
Нову
цифру як назвати? Чи не знаєте, малята?
2. Колективне
розв’язання прикладів (№ 2)
3. Складання
й розв’язання задачі (№ 3)
Розповісти умову задачі. Що означає число 7? Що
означає число 4? Яке
питання задачі? Як зміниться кількість іграшок, коли 4 подарують? Якщо їх стане менше, якою дією
будемо розв’язувати задачу? Складіть приклад-розв’язання.
4. Робота
з індивідуальною наочністю
Кожний учень отримує стрічку певної довжини.
Завдання: виміряти довжину стрічки. У зошиті накреслити такий
самий відрізок. (Що означає «такий самий»?)
IV. Підсумки уроку
Немає коментарів:
Дописати коментар