пʼятниця, 7 вересня 2012 р.

Урок № 58 Вправи на засвоєння таблиць додавання й віднімання числа 4. Задачі на знаходження суми й остачі. Кругові приклади


Урок 58
Тема. Вправи на засвоєння таблиць додавання й віднімання числа 4. Задачі на знаходження суми й остачі. Кругові приклади
Мета: закріплювати знання таблиць додавання й віднімання числа 4; вправляти учнів у розв’язанні задач на знаходження суми й остачі; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати мислення учнів.
Обладнання:  схеми задач, предметні малюнки, опорні сигнали, геометричний матеріал.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Повторення
Усна лічба. Обчислити й розфарбувати квітку: 5 — червоний, 9 — синій, 8 — жовтий. (Індивідуальна робота з карткою.) Діти, які виконали завдання, піднімають картку і показують її вчителеві.
7 + 2      9 – 4      6 + 2
6 + 3      5 + 3
5 + 4      9 – 1
2. Кругові приклади
5 + 4
9 – 3
4 – 4
6 – 2
0 + 7
7 – 2
II. Закріплення вивченого матеріалу
1. Каліграфічна хвилинка
Прописування цифри, що означає число, яке менше 6, але більше 4.
2. Розв’язання задачі
• Робота за малюнком підручника (С. 60, № 1).
— Скільки всього було ялинок? (6)
— Скільки ялинок уже купили мишенята? (2)
— Скільки ялинок купує мишеня? (1)
— Що невідоме? (Скільки ялинок залишилось?)
— Яка умова задачі? (Було 6 ялинок. Продали 3.)
— Яке запитання задачі? (Скільки ялинок залишилось?)
— Що означає число 6?
— Що означає число 3?
— Складіть схему за умовою задачі.
Схема 1
Було —
Взяли —
Залишилось — ?
Схема 2
Було —
Подарували —
Всього — ?
Схема 3
Було — ?
Подарували —
Всього —
3. Фізкультхвилинка
4. Читання задачі № 4, розв’язання, запис прикладу
5. Робота з геометричним матеріалом
Знайти й назвати зайву фігуру.
III. Підсумки уроку

Немає коментарів:

Дописати коментар