Урок 57 (читання)
Тема. Закріплення знань про звукові значення
букви л («ел»).
Мета: закріпити звукове значення букви л «ел»; удосконалювати вміння
читати речення і зв’язні тексти з вивченими буквами; продовжувати роботу над
формуванням умінь зіставляти звукові моделі та малюнки; розвивати
аналітико-синтетичні вміння зі звуками і буквами; виховувати бережливе
ставлення до іграшок.
Обладнання: складова таблиця, піраміди слів, предметні малюнки (лис з лисенятком, лось
з лосенятком, лев з левенятком, пенал, клей, лялька, альбом), звукові моделі
(пенал, клей, лялька, альбом), індивідуальні предметні малюнки до гри
«Чистюлька», вірш Г. Бойка «Бруднуля», малюнки до загадок, піраміди слів.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Фронтальне опитування
— Яку букву вивчили на попередньому уроці?
— Знайдіть її в касі та покажіть.
— Який звук вона позначає?
— Наведіть
приклади слів з цим звуком.
— Пригадайте
скоромовку, яку вивчили на попередньому уроці.
На дошці з’являються малюнки: лис з лисенятком, лось з лосенятком, лев з
левенятком, а учні, дивлячись на них, промовляють скоромовку.
2 Аналітико-синтетичні вправи
1)
Утворення та читання складів
2)
Читання пірамід
3
Зіставлення звукових моделей та малюнків
На дошці — малюнки: пенал, клей, лялька, альбом і картки з відповідними
звуковими моделями.
— Назвіть слова, в яких ми чуємо звуки [л
], [л′].
III. Актуалізація опорних знань
— Подивіться
на дошку, знайдіть і назвіть зайвий предмет, доведіть свою думку.
Гра «Мікрофон по
колу»
— Назвіть
свою улюблену іграшку, розкажіть про неї.
— Як ви ставитесь до іграшок?
IV. Фізкультхвилинка
Притомилися, малята?
Час прийшов відпочивати.
Трава низенька-низенька,
Дерева високі-високі.
Вітер дерева колише-гойдає.
Пташки з вирію летять-прилітають,
А діти за парти тихенько сідають.
V. Повідомлення теми і завдань уроку
— А от про
те, як треба ставитись до іграшок, ми і поговоримо сьогодні на уроці. Ви
прочитаєте цікавий текст, пограєте у гру, послухаєте віршик і разом з’ясуємо,
ким краще бути — «чистюлькою» чи «бруднулею».
VI. Робота за Букварем (с. 40–41)
1
Розглядування ілюстрації (с. 40)
— Кого ви
бачите на малюнку?
— Що вони
роблять?
— Пригадайте, що потрібно взяти, щоб вимити
ляльку?
— Як
дівчатка ставляться до своїх іграшок?
2 Читання
слів до тексту
— Поясніть
написання слів Ліна, Ніла.
3 Робота над
текстом
1)
Самостійне читання тексту
2) Повторне
читання
— Скільки
речень у тексті?
— Які слова
пропущені в реченнях?
3) Читання
тексту ланцюжком
4) Аналіз
змісту тексту з елементами вибіркового читання
— Як звали
дівчаток?
— Що робили
Ніла і Ліна?
— Знайти і
прочитати, хто мив милом?
— Знайти і
прочитати, що робила Ніла.
5) Творча
робота
— Складіть
інші речення до тексту.
VII. Фізкульхвилинка (гімнастика для очей)
Оченята роблять вправи:
Вліво, вправо, вліво, вправо.
Потім вгору, потім вниз
Оченятами дивись! (Вправи виконувати протягом 2 хв.)
VIII. Закріплення набутих знань
1 Гра «Чистюлька»
В учнів — предметні малюнки: мило, лялька, гребінець, стілець, зубна щітка,
рушник, зубна паста, портфель, м’яч.
— Виберіть
предмети особистої гігієни.
2 Бесіда про необхідність дотримання особистої гігієни
3 Відгадування загадки
Чим більше миється, тим меншим стає. (Мило)
4 Читання вчителем вірша Г. Бойка
«Бруднуля»
Шапочка у глині,
Сажа на коліні,
Пальчики зелені,
Плаття у смажені.
У смажені навіть ніс,
На щоках сліди від сліз.
Отака Ганнуля,
Дівчинка-бруднуля.
Ранком вона встала —
Постіль не прибрала,
І надула губки:
Нащо чистить зубки? —
Умивалась нашвидку:
Бруд увесь на рушнику.
Отака Ганнуля.
Дівчинка-бруднуля.
|
Після дощику в дворі
Любо гратись дітворі,
Всі такі гарненькі,
Всі такі чистенькі.
Тільки де Ганнуля,
Дівчинка-бруднуля?
Вся замурзана, брудна,
Неохайна дуже —
Подивіться: ось вона
Влізла у калюжу.
Як у вашім першім класі
Ви зустрінете таку,
То скажіть їй хором:
— Сором!
Сором!
Сором!
|
5 Бесіда за
змістом вірша
— Чи
сподобалась вам дівчинка?
— Чому не
сподобалась?
— З якими
предметами особистої гігієни слід дружити, щоб не трапилось такого лиха, як з
дівчинкою Ганнулею?
IX. Підсумок уроку
— Про кого
ми читали текст?
— А про кого
ви слухали вірш?
— Кого з
дівчаток можна назвати чистюльками?
— На кого ви б хотіли бути схожими?
Немає коментарів:
Дописати коментар