Урок 59 (читання)
Тема. Закріплення знань про вивчені букви
Мета: закріплювати вміння читати склади, слова, речення з вивченими буквами;
вдосконалювати навички звукового аналізу слів; вчити будувати звукові моделі;
ознайомити дітей з рухливими іграми; розвивати мовлення, мислення; виховувати в
дітей почуття дружби.
Обладнання: малюнки хмаринок з написаними словами (нива, вона, мама, мила, Ліна,
Аліна, малина), картки зі звуко-складовими моделями, фішки для моделей.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя, готовність
учнів до уроку.
II. Повторення вивченого матеріалу
На хмаринках записані слова: нива,
вона, мама, мила, Ліна, Аліна, малина.
1 Читання слів учнями
2 Читання підкреслених складів
— Назвіть звуки в прочитаних складах.
3 Читання слів, написаних з великої літери
— Чому ці слова пишуться з великої літери?
— Назвіть першу букву в цих словах.
4 Гра «Добери слово»
З-поміж слів, які записані на хмаринках,
необхідно дібрати слова до поданих звуко-складових моделей.
— Складіть речення з цими словами.
III. Актуалізація
опорних знань
1 Читання
лічилки учителем
Зайчик,
зайчик-побігайчик,
Виніс хліба
нам окрайчик,
Виніс свіжої
води.
Ой, виходь жмуритись ти.
— Поміркуйте
і скажіть, як називаються такі віршики?
— Коли ми
використовуємо лічилки?
— Які
лічилки ви знаєте?
— В які ігри ви любите гратися?
2 Розповіді дітей про улюблені ігри
IV. Повідомлення
теми і завдань уроку
— Ви —
школярі, а навчання — це наполеглива праця. Та у вільний час усі дітлахи
люблять погратися. Деяких ігор вас навчили дорослі, а деякі ви вигадуєте самі.
Про одну з дитячих ігор ви будете сьогодні читати, а наприкінці уроку на вас
чекає сюрприз.
V. Робота за Букварем
1 Розглядування ілюстрації (с. 41)
2 Бесіда
— Що роблять
діти?
— В яку гру
вони граються?
Фізкультхвилинка
Сірий котик міцно спав,
Навіть пісню не співав.
Та нарешті він проснувся
І довкола озирнувся.
Став смачненько потягатись
І чистенько умиватись.
Порозчісував він вуса
Довгі-довгі, русі-русі.
Зуби й кігті нагострив
І до комірчини він побрів.
Буде мишку полювати
І добро оберігати.
Й ми, як котик, відпочили,
Щоб зміцніли наші сили.
3 Читання слів до тексту
1) Читання підкреслених складів.
2) Читання трискладових слів.
3) Читання слів з наголосом на другому складі.
4) Читання слів зі складом ло.
4 Робота над текстом
1) Перегляд тексту
— Скільки речень у тексті?
— Прочитайте
перше слово кожного речення.
— Подивіться, які розділові знаки стоять у
кінці кожного речення.
Фізкультпауза (гімнастика для очей)
А тепер нове завдання —
Оченятам тренування:
Раз — дивлюсь удалечінь.
(Протягом 30 секунд дивитись на об’єкт удалині.)
Два — в долоньці відпочинь.
(Перевести погляд на долоньку.)
Вправа
повторюється 20 разів.
2)
Ознайомлення зі знаком питання
3)
Інтонаційне читання тексту вчителем
4) Читання
тексту учнями з дотриманням відповідної інтонації
5) Вибіркове
читання
— Прочитайте
речення, в кінці якого стоїть знак оклику.
— Прочитайте
речення, в кінці якого стоїть знак питання.
— Прочитайте
останнє речення.
VI. Розвиток
мовлення
1 Вивчення
лічилки напам’ять
2 Сюрприз:
розучування гри «Впізнай, чий голосок»
VII.
Підсумок уроку
Гра «Мікрофон по колу»
— Поділіться
своїми враженнями від сьогоднішнього уроку.
— Так про який сюрприз ішла сьогодні мова?
Немає коментарів:
Дописати коментар