Урок 6 (письмо)
Тема. Сітка зошита, робочий рядок. Письмо горизонтальних прямих довгих та
коротких ліній
Мета: продовжувати ознайомлення учнів із різними видами ліній; вчити
орієнтуватися на сторінці зошита, добирати слова до поданих схем; закріплювати
вміння учнів правильно розміщувати на парті зошит під час письма та малювання,
рівно сидіти під час письма, правильно тримати ручку, олівець; розвивати дрібну
моторику; дати поняття: «робочий рядок», «верхня, нижня робочі лінії»; вчити
працювати самостійно, формувати позитивне ставлення до навчання; виховувати
бережливе ставлення до письмового приладдя; любов до школи.
Обладнання: аркуш із зображенням малюнків різними видами ліній (на кожного учня); зошит
з письма в косу лінію; два малюнки: зображення букв на площині сторінки та у
робочому рядку; плакат «Правильно сиди під час письма»; кольорові олівці;
музичний фрагмент до фізкультхвилинки.
Хід уроку
Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
1 Повторення правил про правильну посадку(за плакатом «Правильно сиди під час письма»)
2 Повторення вимог до розміщення зошита на парті, положення ручки в
рукахпід час письма
3 Робота за матеріалом уроку читання
— Про що ми говорили на уроці читання?
— Згадайте назви казок, про які йшла мова.
— Які назви казок складаються з одного, з двох, трьох слів?
— У назвах яких казок присутнє число?
— Згадайте назву казки, яка б відповідала
поданій схемі:
4 Повторення видів ліній
— Розгорніть зошит на с. 8. Давайте допоможемо пташеняті долетіти до
гнізда, а конику потрапити на квітку. (Обведення по пунктиру.)
5
Розглядування малюнків
— А тепер розгляньте малюнки, що лежать у вас на парті. Якими лініями вони
зображені?
6
Розфарбовування зображень
— Обведіть по лініях та розфарбуйте зображення.
III. Повідомлення теми і завдань уроку
— Зверніть, будь ласка, увагу на ті малюнки, що залишилися незафарбованими.
Якими лініями вони накреслені? (Прямими)
— Прямі лінії можуть бути горизонтальними, вертикальними, похилими.
Сьогодні на уроці ми ознайомимося з горизонтальними короткими та довгими
прямими лініями.
IV. Вивчення
нового матеріалу
1 Ознайомлення з сіткою робочого зошита
— У зошиті наші лінії живуть у певному місці. Давайте уважно роздивимося
сторінку нашого зошита.
Сітка робочого зошита
2 Ознайомлення з робочим рядком
— Я маю два малюнки: на першому — букви різного розміру, написані по всій
площині зошита; на другому — всі букви однакового розміру, написані у робочому
рядку.
— На якому малюнку вам легше прочитати запис? (На другому)
— Як ви вважаєте, чому? (Букви всі одного
розміру і написані в одному рядку.)
— З яких же
ліній утворився рядок? (Верхньої і нижньої робочої лінії)
— Чому вони
називаються «робочі»? (Ми будемо працювати саме на них.)
— Наш рядок
теж називається «робочим рядком». Здогадалися чому?
— Давайте ще
раз покажемо верхню та нижню робочі лінії, робочий рядок.
Практичне
завдання. Робота в сітці зошита
Виконання
вправ для розвитку окоміру та вільної орієнтації учнів у зошиті (в косу лінію).
1) Постав
крапки за зразком на нижній робочій лінії (рис. 5а).
2) Постав
крапки за зразком на верхній робочій лінії (рис. 5б).
3) Постав
крапки за зразком. Зверни увагу: вони знаходяться на середині робочого рядочка
(рис. 5в).
4) Постав крапки за зразком. Зверни увагу: вони знаходяться близько до
середини робочого рядка (рис. 5г).
— А зараз ми
будемо вчитися писати на верхніх та нижніх робочих лініях, утворюючи короткі
та довгі горизонтальні лінії.
Горизонтальними називаються лінії, що проводяться зліва направо (вчитель
демонструє на дошці).
3 Підготовка до роботи в зошиті
— Щоб красиво і правильно написати в зошиті, нам потрібно згадати вимоги до
посадки під час письма, правила тримання ручки та розміщення зошита.
Зошит свій я
розгортаю,
Навкосець
його кладу.
Ручку
правильно тримаю,—
Все у мене
до ладу.
Сяду прямо,
не зігнуся,
До роботи я
беруся.
4 Вправи з ручкою
5 Письмо горизонтальних ліній у повітрі на рахунок раз
6 Робота у прописах на с. 6 (чотири рядки)
1) Аналіз завдання першого рядка
— Що ви бачите у першому рядку? (Горизонтальні лінії)
— Зверніть увагу на те, що це короткі горизонтальні лінії.
— Згадайте, де можна побачити такі лінії у житті? (Дорожня розмітка)
— Утворіть свою дорожню розмітку на першому рядку вашого зошита.
2) Самостійна робота на другому рядку зошита
3) Аналіз завдання третього рядка
4)
Самостійна робота на четвертому рядку
4) Самостійна робота на четвертому рядку
Фізкультхвилинка
Під берези,
під дубки
Заховалися
грибки.
Поливали їх
дощі,
Щоб смачні
були борщі.
У червоних
шапочках
Мухомори в
крапочках.
Хай вони
собі стоять,
Ми не будем
їх чіпать,
Краще будем
танцювать.
Звучить музика, учні виконують довільні рухи.
V. Узагальнення вивченого матеріалу
1 Виконання
завдання на останньому рядку зошита
— Зверніть
увагу на останній рядок. Які лінії зображено? (Горизонтальні, короткі та
довгі)
— У якій
послідовності вони зображені? (Вони чергуються.)
— Виконайте
завдання останнього рідка самостійно
2
Розфарбовування
— Дістаньте малюнок, на якому різними видами ліній зображено предмети.
Розфарбуйте ті малюнки, предмети на яких зображені кривими лініями.
3 Вправа на безвідривне письмо (с. 8)
— Жуку
необхідно перелетіти через річку. Намалюйте, як летів жучок. Намагайтеся
провести лінію, не відриваючи олівця від сторінки.
VI. Підсумок
уроку
— З якими
лініями ви сьогодні ознайомилися?
— З якими ще
лініями ви зустрічалися сьогодні на уроці?
— Що вам
найбільш запам’яталося?
— Що
сподобалося?
— Які завдання вам здалися важкими?
Немає коментарів:
Дописати коментар