Урок 63 (читання)
Тема. Закріплення знань про звуки [с], [с′]
Мета: закріплювати вміння учнів виділяти у словах звуки [с], [с′], викладати
звуко-складові моделі слів; формувати навички читання; розвивати фонематичний
слух, зв’язне мовлення, спостережливість; виховувати в дітей бажання
допомагати дорослим.
Обладнання: каса букв, предметні малюнки (гриби), складова таблиця, піраміда слів,
графічні моделі речень, фішки для звукових моделей.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Доброго ранку травам росистим,
Доброго ранку квітам барвистим.
Доброго ранку сонечку ясному,
Доброго ранку людям усім і всьому
прекрасному.
— Посміхніться і передайте часточку свого тепла одне одному.
Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя,
готовність учнів до уроку.
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Пригадування скоромовки, вивченої на попередньому уроці
— Який звук найчастіше зустрічається у скоромовці?
— Дайте характеристику цьому звуку.
— Якою буквою він позначається на письмі?
— Знайдіть його в касі.
2 Робота зі складовою таблицею
— Прочитайте надруковані склади.
— Які склади пропущені?
Читання складів по горизонталі, по вертикалі з нарощуванням темпу.
3 Робота над пірамідою слів
— Зачитайте слова, які різняться однією буквою.
— Зачитайте слова зі звуком [с] в середині слова.
III. Повідомлення теми і завдань уроку
— Сьогодні ви будете читати слова, речення з вивченою буквою с («ес»),
будувати звукові моделі слів та графічно зображувати речення. На вас чекатимуть
різноманітні завдання, хвилинка-цікавинка порадує захоплюючим пізнавальним
матеріалом, а я дізнаюсь, як учні мого класу допомагають дорослим.
IV. Робота за Букварем
1 Розглядування ілюстрації (с. 44)
— Кого ви бачите на малюнку?
— Що принесли діти?
— Що робить мама?
2 Бесіда про гриби. Гра «Гриб у кошик
покладу»
3 Читання слів до тексту
— Прочитайте підкреслені склади.
4 Опрацювання тексту «Мама і сини»
1) Розгляд тексту
— Скільки речень у тексті?
— Про що, на вашу думку, йтиметься в тексті?
— Назвіть пропущені слова.
2) Читання тексту вчителем
— Як звали хлопчиків?
3) Читання тексту учнями ланцюжком
4) Робота над змістом тексту
— Що робили хлопчики?
— Що робила мама?
— Скільки банок насолили?
— Що ви можете сказати про хлопчиків?
— А як ви допомагаєте дорослим?
Фізкультхвилинка
Ми йшли, йшли, йшли
І до лісу прийшли.
Там листочок, тут листочок,
Там грибочок, тут грибочок.
Назбирали повний кошик
І додому принесли.
5
Розглядування ілюстрації (с. 45)
— Ми ходили
до лісу?
— Що ми
збирали?
— Подивіться
на малюнок і скажіть, кого ми могли б там зустріти?
6 Робота над
текстом
1) Читання
тексту вчителем
— Про кого
цей текст?
2) Повторне
читання (читання хором, ланцюжком)
3) Вибіркове
читання
Знайдіть і
прочитайте:
— Де сосна?
— Що на
сосні?
— Хто носив
лісові горішки?
— Хто на волі?
4) Гра
«Відшукай букву»
5) Складання
звуко-складової моделі слова білочка
6) Складання
графічної моделі речення
— Знайдіть у
тексті речення про білочку і складіть його графічну модель.
7
Хвилинка-цікавинка
— Коли білка
стрибає з дерева на дерево, то їй допомагає довгий пухнастий хвіст. Він служить
їй кермом і парашутом, підтримує її в повітрі. Взимку білка накривається
хвостом, як ковдрою.
V. Підсумок уроку
— Про кого
ми читали тексти?
— Що вам
сподобалось в цих текстах?
— На кого ви
хотіли б бути схожими? Чому?
Немає коментарів:
Дописати коментар