Урок 65 (читання)
Тема. Звук [к]. Позначення його буквами К,
к («ка»)
Мета: ознайомити учнів з буквою к («ка»), її звуковим значенням; формувати
вміння виконувати синтетичні та аналітичні дії зі звуками; вчити читати склади,
слова з новою буквою; розширювати уявлення про слова, що звучать однаково, але
мають різне значення; збагачувати словниковий запас дітей; розвивати мовлення,
мислення; виховувати бережливе ставлення до братів наших менших.
Обладнання: предметні малюнки, звуко-складові моделі та фішки до них, макет сонечка,
малюнок Колобка.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя,
готовність учнів до уроку.
II. Мотивація навчальної діяльності
1 Гра «Впізнай казку»
— До нас на урок завітав казковий персонаж. Він дуже полюбляв співати:
Я по засіку метений,
Я на сонці печений,
Я від діда утік, я від баби утік
І від тебе втечу!
—
Здогадались, хто це?
— Назвіть
героїв цієї казки.
— Як же
називається казка?
2 Складання
звуко-складової моделі слова колобок
— Що ви
можете сказати про перший і останній звук у цьому слові?
— Назвіть
його.
— Як ви гадаєте, який звук будемо вивчати
на уроці?
III. Повідомлення теми і завдань уроку
Звук [к] ми будемо вивчати
Його згадаємо не раз.
І букву, що його позначає,
Враз запам’ятає увесь клас.
Також читати будем, друзі,
Склади, слова, цікавий текст.
І скоромовку вивчим дружно,
Й моделі
слів складемо теж.
IV. Вивчення нового матеріалу
1 Ознайомлення з новим звуком
1) Виділення звука [к].
Клює курка крупку.
Крупка дрібненька, курка рябенька.
2) Вивчення скоромовки (з елементами ейдетики)
3) Артикуляція звука [к], віднесення його до приголосних
2 Аналітико-синтетичні вправи
1) Гра «Утвори склад»
— Утворіть всі можливі склади зі звуком [к].
2) Гра «Назви звуки»
— Учитель називає склад, учні називають звуки, які його утворили.
3) Гра «Мікрофон по
колу»
Учні добирають свої слова з новим звуком.
V. Фізкультхвилинка
Руки вгору
підіймаєм,
А тоді їх
опускаєм,
А тоді
скоріш, скоріш
Тупай, тупай веселіш.
VI. Ознайомлення з новою буквою
1 Розгляд букви. Аналіз її графічної будови. Добір предметів з навколишнього середовища,
схожих на букву к («ка»)
2 Місце букви в касі
3 Повторення правил сидіння за партою,
вимог щодо того, як тримати і розміщувати зошит під час письма
4 Друкування літер К, к у
зошитах
5 Читання складів з вивченою буквою
На дошці — малюнок сонечка, в середині
буква к («ка»), на промінцях — а, о, і, и, у. Під керівництвом учителя діти
читають прямі та обернені склади.
VII. Робота за Букварем (с. 46)
1 Складання
звуко-складових моделей слів: капелюшок, мишка з указанням місця
положення нового звука
2 Робота зі
складовою таблицею
— Назвіть
звуки, які позначають букви у червоних кружечках.
— Назвіть
звуки, які позначають букви в синіх кружечках.
— Прочитайте
надруковані склади.
— Які склади
пропущені?
Читання
складів по горизонталі, по вертикалі з нарощуванням темпу.
3 Добір слів
зі спільними частинками за звуковим складом
Учні разом з
вчителем пояснюють значення утворених слів. Звертається увага на слова: колос —
колосок, колосок — колоски.
4 Робота з
омонімами (без уживання терміна)
5 Читання
слова волошки, складання з ним речення
VIII. Фізкультхвилинка (вправа для очей)
А тепер нове
завдання —
Оченятам
тренування:
Раз —
дивлюсь удалечінь.
(30 секунд
дивитись на об’єкт удалині.)
Два — в
долоньці відпочинь.
(Перевести погляд на долоньку.)
Вправа повторюється 20 разів.
IX. Робота за Букварем (с. 47)
1 Читання слів у стовпчиках
2 Робота над текстом «Миколин
сокіл»
1) Читання
тексту вчителем
— Як звали сокола?
2) Хвилинка-цікавинка про сокола
3) Повторне читання тексту учнями
4) Аналіз змісту тексту
— У кого був
сокіл?
— На що сів
сокіл?
— Знайдіть і
зачитайте, як Микола кликав сокола.
— Продовжіть
речення «Миколка і сокіл — ...» (друзі).
X. Підсумок уроку
— З якими
новим звуком ви ознайомилися на уроці?
— Дайте
характеристику цьому звукові.
— Назвіть
букву, якою він позначається на письмі.
— Пригадайте
скоромовку, яку вивчили на уроці.
— Яке слово
має кілька значень?
— Що ви запам’ятали про сокола?
Немає коментарів:
Дописати коментар