Урок 67 (читання)
Тема. Закріплення знань про букви К, к («ка»),
їх звукове значення. Ознайомлення з рукописним шрифтом
Мета: закріплювати вміння учнів читати склади, слова, речення з новою буквою;
ознайомити з рукописним шрифтом; розвивати зв’язне мовлення, спостережливість;
виховувати старанність, інтерес до навчання, бережливе ставлення до природи.
Обладнання: предметні малюнки, звуко-складові моделі та фішки до них, фігурки півника
та двох мишеняток, складова таблиця, піраміди слів.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Пролунав і стих дзвінок.
Починається урок.
Всі за парти тихо всілись
І на мене подивились.
— Подаруйте, діти, мені свої гарні, милі, світлі усмішки — і почнемо урок.
Учитель перевіряє наявність на партах у
дітей необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Гра «Утвори слово»
к — ва — с
|
к — ла — с
|
ві — к — но
|
ві — но — к
|
— Яка буква спільна в усіх словах? Покажіть
її.
— Який звук
вона позначає на письмі? Наведіть приклади.
2 Повторення скоромовки, вивченої на попередньому уроці
3 Бесіда
—
Пригадайте, герої якої казки завітали до нас на минулому уроці? Які казки ви знаєте,
що дружать з буквою к («ка»)?
III. Повідомлення теми і завдань уроку
У назвах
казок різних буква «ка» є,
І ви щойно
всі їх згадали.
А ось
подивіться — завітали сюди
Герої казок цих цікавих.
— Назвіть,
хто саме завітав до нас на урок, з якої вони казки.
— Півник та
мишенята Круть і Верть приготували для вас різні завдання.
IV. Закріплення навичок читання складів та слів
1 Робота зі складовою таблицею
2 Читання пірамідок слів
— Які слова
на уроці ми вже читали?
Фізкультхвилинка
Рано півник уставав,
Голосок свій
подавав:
«Ку-ку-ріку,
ку-ку-ріку».
Раз знайшов
він колосок
І поклав
його в мішок.
До млина із
ним пішов
І на борошно
змолов.
І щоранку
залюбки
Випікав він
пиріжки.
Ой, які ж
вони смачні,
І рум’яні, й запашні!
V. Робота за Букварем (с. 48)
1 Читання
слів: вінок, віник, вікно
— Щоб
пояснити їх значення, зазирнемо до нашого «словничка-сундучка».
• Вінок —
квіти, листя, гілки, сплетені в коло, яким найчастіше прикрашають голову; ще —
покладають на могили, до пам’ятників.
• Віник — зв’язаний жмуток стеблин, лозин,
гілок для підмітання долівки, підлоги, обмітання чого-небудь.
• Вікно —
отвір у стіні приміщення для світла й повітря, а також рама з шибками, яка
закриває цей отвір.
— Чим ці
слова подібні?
— Чим
відрізняються?
— Складіть
речення зі словом: перший ряд — вінок, другий — віник, третій — вікно.
2 Читання
речень
— Назвіть
слова зі звуком [к] і вкажіть його місце в слові.
— Поясніть
вживання великої літери.
3
Ознайомлення з рукописним шрифтом
— Прочитайте
текст.
— Скільки у
ньому речень?
— Яке слово
пропущене у третьому реченні?
— З якою
інтонацією слід читати друге речення?
Фізкультхвилинка (гімнастика для очей)
Оченята
роблять вправи:
Вліво,
вправо, вліво, вправо.
Потім вгору,
потім вниз
Оченятами дивись! (Водимо очима протягом 2
хв.)
4 Бесіда про калину
— Що таке
калина?
— Що вам
відомо про цю рослину?
Калина —
кущова рослина з білими невеликими квіточками та гіркими чи кисло-солодкими
ягодами, зібраними в кетяг, а також — ягоди цієї рослини.
5 Опрацювання тексту «Калина»
1) Перегляд тексту учнями
— Прочитайте
назву тексту.
— Як ви
гадаєте, про що йтиметься в ньому?
— Скільки
речень у тексті? Чому ви так вважаєте?
2) Читання тексту
3) Робота над змістом
— Що коло
калини?
— Що на
калині?
— У кого
вінок?
6 Зіставлення
звукової моделі та малюнків
— Назвіть
предмети, зображені на малюнках.
— До якого
слова підходить подана звуко-складова модель?
На дошці —
модель до слова калина.
7 Розвиток зв’язного мовлення
— Розгляньте
малюнок на розвороті.
— Кого і що
ви на ньому побачили?
— Яке
речення з тексту підходить до цього малюнка?
— Складіть
свої речення.
Учні
складають свої речення і вибірково записують їх графічно.
VI. Підсумок уроку
— З якою
буквою були пов’язані всі завдання, отримані від наших героїв?
— Що ви запам’ятали про калину?
Немає коментарів:
Дописати коментар