Урок 69 (читання)
Тема. Закріплення знань про звукові значення
вивчених букв
Мета: закріпити знання учнів про звукові значення вивчених букв; удосконалювати
читацькі навички, вміння роботи звуковий аналіз слів; розвивати усне мовлення
учнів; виховувати товариськість, бажання допомагати одне одному.
Обладнання: предметні малюнки (мило, кавун, мак, трактор, мотоцикл, автомобіль,
велосипед, літак), маршрутні листи, фішки для звукового аналізу, картки для
роботи в групах, хмаринки з написаними складами.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Подорож гарна чекає на нас.
Швидко сів на місця увесь клас.
Руки поклали рівненько. Ось так.
Спинки прямі, усміхається всяк.
Транспорт чекає. Не гаємо час.
Швидко рушає вперед перший клас.
— Але який транспорт чекає на нас,
залишилося загадкою. Давайте спробуємо назвати відомі вам види транспорту.
— Розгляньте малюнки. Який вид транспорту в цьому ряду зайвий? Чому?
Трактор, мотоцикл, автомобіль, велосипед,
літак.
— Кожен з вас, отримавши маршрутний лист, простим олівцем буде прокладати
свій шлях від однієї хмаринки до іншої, дотримуючись нумерації. Скільки
хмаринок — стільки й зупинок.
II. Основна частина
1 Розминка «Бліц-опитування»
— Щоб літак рушив з місця, потрібно:
• назвати перший звук у слові літак, дати
йому характеристику, назвати букву, якою він позначається на письмі;
• назвати букви, що позначають приголосні
звуки;
• назвати голосні звуки;
• скласти звукову модель слова літак.
2 Перша зупинка — «Складова»
— Прочитайте надруковані склади.
— Які склади пропущені?
— Читання складів рядочками, стовпчиками з нарощуванням темпу.
3 Друга зупинка — «Станція слів»
1) Вправа «Чарівні квадрати»
— Складіть слова по горизонталі та по
вертикалі.
2) Гра
«Впізнай з першого погляду»
м..м.., м..л.., в..н, с..сн.., н..с..л.., к..л..н..
— Назвіть односкладові, трискладові слова.
4 Зупинка
«Танцювальна»
Під музику
учні виконують танцювальні рухи.
5 Зупинка
«Загадкова»
Розгадування загадок. Складання звукових моделей слів-відгадок
Свіже повітря
в хату давно
Йшло скрізь відчинене
навстіж... (вікно).
• Сопе,
хропе, часом чхає.
Сюди, туди
зазирає.
На морозі
замерзає,
Бо він одягу
не має. (Ніс)
• Мию, мию,
без жалю,
Мию там, де
брудно,
Цю роботу я
люблю,
Та від неї
худну. (Мило)
• Стоїть півень на току
У червонім
ковпаку. (Мак)
• Круглий,
смугастий,
До того ж —
хвостатий,
Червоне
серце, зелений бік,
Має смачний солодкий сік. (Кавун)
6 Зупинка
«Речення». Робота в парах
Кожна пара отримує картку із завданням:
прочитати речення, скласти його графічну модель.
Фізкультхвилинка
Щось не
хочеться сидіти.
Треба трохи
відпочити.
Руки вгору,
руки вниз.
На сусіда
подивись.
Руки вгору,
руки в боки.
Вище руки
підніміть.
А тепер їх
опустіть.
Підстрибніть,
діти, кілька раз.
За роботу, все гаразд.
7 Зупинка «Текст»
— Щоб потрапити на цю станцію, вам потрібно
об’єднатися в групи.
Гра « Мікрофон по колу»
учні об’єднуються в групи, рахуючи: один,
два, три, чотири.
Кожна група отримує завдання.
1-ша картка. У мима ниси ваІн і ваСа. ваСа сивно носі.
ваІн вивло мівсо.
2-га картка. лоКо вини сіл. У сілі совикі нисос. А но
сиоки, ликана.
3-тя картка. Он лаАл і наЛі. ниВо ліма. У лилА монли.
У ниЛі намали.
4-та картка. У коМили сако. нВі сиков носі. А ваКла
носі ласино.
Презентація роботи груп.
8 Зупинка «Відгадай»
Ві3на Ві7
— Що спільного в цих ребусах?
— З одним зі
слів побудуйте речення.
III. Заключна частина
— Час
повертатися додому. Але небо вкрилося хмаринками. Наш літак не може
приземлитися. Розчистити небо зможете тоді, коли до кожного складу, що
написаний на хмаринці, додасте свій, щоб утворилося слово.
Учні виходять до дошки, знімають хмаринку, називають слово.
Наш урок
кінчати час.
Дітки — молодці всі в нас.
Немає коментарів:
Дописати коментар