Урок 70 (письмо)
Тема. Письмо слів і складів із вивченими буквами
Мета: повторити й закріпити навички написання вивчених букв, слів і речень з
ними; вдосконалювати навички звукового аналізу, вміння графічно зображувати
речення, списувати з друкованого шрифту; розвивати усне зв’язне мовлення,
збагачувати словниковий запас; розвивати дрібну моторику; виховувати у дітей
охайність, старанність, інтерес до навчання.
Обладнання: каса букв, картки з друкованими і рукописними буквами, фішки для звукових
моделей, фішки для графічних моделей речення, зошити із навчання грамоти,
плакат «Правильно сиди під час письма», аркуш паперу, олівець.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя,
готовність учнів до уроку.
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Хвилинка фантазії
На парті перед кожним учнем — аркуш паперу, олівець.
— Намалюйте, що утворює дощ на землі.
— Дайте назву малюнку. (Калюжі)
— Виділіть у цьому слові перший звук.
— Якою буквою він позначається на письмі?
— Напишіть її на дошці.
— Пригадайте, коли ми пишемо велику літеру.
2 Гра «Допиши букву»
На дошці написані елементи вивчених
рукописних літер. Учні дописують букву, називають її, а також називають звуки,
які вона позначає на письмі.
III.
Повідомлення теми і завдань уроку
— Сьогодні
на уроці ми повторимо вивчені букви та звуки, які вони позначають, згадаємо
правила вживання великої літери, будемо будувати графічні моделі речень.
Будемо розвивати мовлення, збагачуючи його новими словами. А також ви
зрозумієте, як важливо бути уважним, старанним, щоб правильно виконувати всі
завдання.
IV. Робота в зошиті (с. 44)
1 Гра «Добери малюнок»
— На скільки
груп можна поділити зображені предмети?
— Назвіть ці
групи.
— Назвіть представників групи тварин,
зображених на малюнку.
— Які з них
належать до свійських тварин?
— Яких
свійських тварин ви знаєте?
— Яку
користь вони приносять людям?
— Назвіть
зображені на малюнку транспортні засоби.
— Наведіть свої приклади.
2 Гра «Допиши пару»
До поданих великих літер учні дописують маленькі.
Фізкультхвилинка
Ми писали, ми трудились —
Наші руки вже втомились.
А щоб краще нам писати,
Варто пальці розім’яти.
Руки кілька раз струснемо
І писати знов почнемо.
Відпочивши, дружно враз
Приступив до праці клас.
V. Продовження
роботи в зошиті
1 Читання і написання анаграм масло — смола
2 Письмо слова сосна
— Скільки
складів у цьому слові?
— Переставте
склади місцями. Яке слово утворилося?
3 Письмо слова насос
— Яка з поданих моделей підходить до цього
слова?
4 Письмо
речення Сумно сому самому!
— Прочитайте
речення.
— Який
розділовий знак стоїть у кінці?
— Прочитайте
речення з відповідною інтонацією.
— Пригадайте
скоромовку про сома, вивчену на уроці читання.
Фізкультхвилинка (гімнастика для очей)
Широко розплющу очі,
Роздивлюся все охоче.
(Учні максимально широко розплющують очі.)
Потім мружусь, наче киця,
І заплющую очиці!
(Учні міцно заплющують очі.)
Вправа
повторюється 20 разів.
VI. Узагальнення вивченого матеріалу
Робота над текстом, поданим друкованим шрифтом (зошит, с. 44)
1 Читання тексту та аналіз прочитаного
— Скільки
речень у тексті?
— Про що ви дізналися з першого речення?
— У кого
сом?
— Що зробив
син із сомом?
— Знайдіть і
прочитайте речення, в якому про це говориться.
2 Підготовча
робота до списування тексту
— Назвіть
слова, записані з великої букви і поясніть її вживання.
— Зверніть
увагу на розділові знаки в кінці речень.
3 Самостійне
списування тексту
4 Побудова
графічних моделей речень (перша група — першого, друга — другого, третя —
третього)
VII.
Підсумок уроку
— Прочитайте
речення.
У ниЛі
нокві.
— У кожному
слові назвіть букви.
— Які з них
позначають голосні звуки, приголосні тверді, приголосні м’які?
— Поясніть
вживання великої літери.
— Яка з поданих схем є графічною моделлю
поданого речення?
Немає коментарів:
Дописати коментар