Урок 73 (читання)
Тема. Закріплення знань про букви П, п («пе»),
їх звукове значення
Мета: закріплювати вміння учнів читати склади, слова, речення з вивченою буквою,
складати звукові моделі слів; розвивати зв’язне діалогічне мовлення,
спостережливість; виховувати бережливе ставлення до дерев.
Обладнання: предметні малюнки (груша, помідор, слива, абрикос, вишня, яблуко),
звуко-складові моделі та фішки до них, складова таблиця, каса букв.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя,
готовність учнів до уроку.
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Фронтальне опитування
— Яку букву вивчали на минулому уроці?
— Знайдіть її в касі букв і покажіть.
— Які звуки вона позначає на письмі?
2 Гра «Впіймай слово»
Вранці тато з магазину
Приніс дітям пластиліну.
Здивувалася Поліна:
— І нащо мені ця глина?...
Пластилін пом’яв Павлусь,
До сестрички посміхнувсь —
І в руках у нього виник,
Мов живий, червоний... (півник).
І. Січовик
Учні
називають слова зі звуком [п], указують їх позицію у слові.
III. Повідомлення теми і завдань уроку
— Сьогодні
ми будемо читати склади, слова, речення з вивченою буквою.
Попрацюємо
над виразним читанням речень, складанням діалогів. Поміркуємо над вчинком
головного героя тексту, який прочитаємо на уроці.
IV. Закріплення навичок читання складів та слів
1 Робота зі складовою таблицею
— Прочитайте
записані склади.
— Які склади пропущено?
Читання складів горизонтально, вертикально з нарощуванням темпу.
2 Читання слів, поданих в
аналітико-синтетичній формі
— Яким
словам відповідають подані моделі?
На дошці — звукові моделі слів: сосна,
сопілка, півник.
Фізкультхвилинка
Руки вгору підіймаєм,
А тоді їх опускаєм,
А тоді скоріш, скоріш
Тупай, тупай веселіш.
V. Робота за Букварем (с. 52–53)
1 Читання
слів писав, списав, написав
— Що
цікавого ви помітили в цих словах?
2 Читання речень
— Які слова
писали Пилип і Панас?
— Що
написала Поліна?
— Чому слова
Поліна, Панас, Пилип написані з великої літери?
3 Робота над текстом «Сливи»
1)
Словникова робота
Читання слів
за променеподібною таблицею, слів у колонці.
2) Читання
тексту вчителем
— Про кого
цей текст?
3) Повторне
читання тексту учнями
4)
Відтворення змісту прочитаного з елементами вибіркового читання
— У кого
була повна миска слив?
— Яке слово
у тексті пропущено?
— У кого був
кошик?
— Зачитайте,
що зробив Павлик?
—
Проаналізуйте вчинок хлопчика.
Фізкультхвилинка (гімнастика для очей)
Сидять маленькі совенята.
Раз — розплющили оченята.
Подивилися навколо.
Потім — вгору і додолу.
Оченята — блим, блим, блим!
Відпочити треба їм!
Вправо, вліво оченята
Повертали совенята.
Совенята будуть спати,
А ми будемо читати.
4 Робота в
парах
Складання
діалогу між Поліною і Павликом.
5 Розглядання малюнка на с. 53, складання
речень до нього,побудова графічних моделей
6 Читання речень, поданих рукописним шрифтом
— Прочитайте
питальне речення.
— Дайте
відповідь на нього.
VI. Підсумок уроку
— Про кого
ми читали на уроці?
— Що
спільного у словах Пилип, Панас, Павлик, Полінка?
— Які
чарівні слова ви використовували у своїх діалогах?
— Що означає вислів бережливе ставлення до
дерев?
Дякую! Гарний урок!
ВідповістиВидалити