Урок 77 (читання)
Тема. Закріплення знань про звукові значення
букви Р, р («ер»)
Мета: формувати навички читання слів і речень з вивченою буквою, вдосконалювати
навички побудови звуко-складових моделей; розвивати зв’язне мовлення,
спостережливість, мислення; виховувати дбайливе ставлення до хліба, важкої
праці хліборобів.
Обладнання: предметні малюнки до загадок, звуко-складові моделі та фішки до них,
сигнальні картки, променеподібні таблиці.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Учитель перевіряє наявність на партах у
дітей необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Бліц-опитування
— Яку букву вивчали на минулому уроці?
— Знайдіть її в касі букв і покажіть.
— Які звуки вона позначає на письмі?
— Наведіть приклади слів із нею.
2 Робота з сигнальними картками
У кожного учня — картки трьох кольорів. Колір відповідає позиції звука:
синій — на початку слова, жовтий — в середині, червоний — в кінці.
Орел, рубає, комар, кролик, бар, ріпка, огірок, капуста, морква, роса.
3 Повторення скоромовки, вивченої на
попередньому уроці
4 Читання слів за променеподібними
таблицями
III. Повідомлення теми і завдань уроку
— Сьогодні ви будете читати слова, речення з вивченими буквами, будувати
звуко-складові моделі, вивчите скоромовку. Дізнаєтеся, як раніше вирощували і
збирали пшеницю, просо, і разом пригадаємо, як потрібно ставитися до хліба.
IV. Робота за Букварем (с. 56)
1 Читання колонок слів хором, ланцюжком
— Прочитайте підкреслені склади.
— Прочитайте слова зі складом ра на початку слова.
— Прочитайте слово з буквою р («ер») у кінці слова.
— Порівняйте значення слів косар — косарі.
2 Гра «Слухняний ротик»
1) Читання скоромовки з нарощуванням темпу.
2) Заучування скоромовок напам’ять.
3) Промовляння скоромовки окремими учнями.
Фізкультхвилинка
Що ж, мабуть, прийшла пора
Трохи відпочити,
Я вас хочу на зарядку,
Друзі, запросити.
Руки вгору піднімаєм,
Швидко вниз їх опускаєм.
Нахил вправо, нахил вліво —
Повторімо знову вміло.
3 Гра «Слово в слові»
— Утворіть
із букв слова красиво нові слова. (Рак, рис, сир, роса, коса)
—
Прочитайте, скільки можна утворити нових слів із букв слова скоромовка (с.
56).
4
Розглядування ілюстрації на с. 57. Бесіда за малюнком
— Яку пору
року зображено? Обґрунтуйте свою відповідь.
— Кого ви
бачите на малюнку?
— Що вони
роблять?
— З
давніх-давен на Україні вирощували пшеницю, просо. Урожай косили косами, жали
серпами. Тепер цю роботу виконують комбайни.
— За
малюнком доберіть слова до поданих звуко-складових моделей.
5 Робота над
текстом «Косарі»
1) Читання
тексту вчителем
— Коли
відбуваються події, описані в тексті?
— Чому ви
так вважаєте?
Фізкультхвилинка (гімнастика для очей)
Оченята роблять вправи:
Вліво, вправо, вліво, вправо.
Потім вгору, потім вниз
Оченятами
дивись!
Ведемо очима
вліво-вправо, вгору-вниз протягом 2 хв.
2) Повторне
читання тексту учнями
3)
Відтворення змісту прочитаного з елементами вибіркового читання
— Де косарі?
— Що вони
косили?
— Що на
просі?
— Зачитайте, як у полі.
6 Читання скоромовок, поданих рукописним шрифтом
7 Гра «Ніч — день»
Учень читає текст вголос. За командою «ніч» учень заплющує очі і промовляє
ті слова, які він встиг побачити далі в реченні. За командою «день» наступний
учень продовжує читати.
V. Підсумок
уроку
— Який текст
ви читали на уроці?
— Хто такі
косарі?
— Назвіть
букву, яка позначає м’який приголосний у цьому слові.
— Наведіть
приклади слів, коли ця буква позначає твердий приголосний.
— Як ви розумієте вислів «бережливе
ставлення до хліба»?
Немає коментарів:
Дописати коментар