Урок 79 (читання)
Тема. Повторення вивчених букв. Робота з дитячою книжкою. М. Стеценко
«Гіркий апельсин»
Мета: повторити і закріпити знання про вивчені букви; вдосконалювати навички
читання, збагачувати словниковий запас; розвивати пізнавальні та творчі
здібності школярів, усне мовлення, увагу, спостережливість; виховувати у дітей
бережливе ставлення до пташок.
Обладнання: малюнки (метелик, комар, бджілка, синичка, джміль), книжка М. Стеценка «Гіркий
апельсин».
Хід уроку
I. Організаційний момент
Букв вже вивчено чимало.
Час згадати їх усі.
Тож урок я пропоную:
На повторення провести.
Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя,
готовність учнів до уроку.
II. Повторення вивченого матеріалу
1 «Назви букву»
Учні виходять до дошки, знаходять вивчені букви, називають їх, дають
характеристику звукам, які вони позначають на письмі.
2 Гра «Допиши букву»
На дошці записані елементи вивчених букв, учні дописують букву і називають
її.
3 Гра «Склади букву»
З лічильних паличок учні складають вивчені букви.
4 Гра «Добудуй будиночок»
На дошці — незакінчений малюнок будинку: стіни, дах.
— Домалюйте частини будинку, в назвах яких є звуки [р ], [р′].
5 Робота над словами
миска
Лиска
риска
іриска
омар
комар
|
крона
крок
урок
сирок
кулінар
самовар
|
Іванко
Іринка
Мирон
Каріна
Марко
Кирило
|
— Прочитайте слова, що починаються голосним
звуком.
— Зачитайте слова, що пишуться з великої
літери.
— Знайдіть і
зачитайте односкладові слова.
— Знайдіть і
зачитайте слово, що означає професію людини.
— Складіть
його звукову модель.
— Складіть
речення зі словом, що вам найбільше сподобалось.
Фізкультхвилинка
Що ж,
мабуть, прийшла пора
Трохи
відпочити,
Я вас хочу
на зарядку.
Друзі,
запросити.
Руки вгору піднімаєм,
Швидко вниз
їх опускаєм.
Нахил
вправо, нахил вліво —
Повторімо знову вміло.
III. Робота з дитячою книжкою. Оповідання «Синичка» з книги М. Стеценка «Гіркий
апельсин»
1
Розглядування малюнків
Гра «Хто
зайвий?»
Метелик,
комар, бджілка, синичка, джміль.
— Назвіть
зайвого. Обґрунтуйте свою відповідь.
— Давайте спробуємо описати синичку, даючи відповіді на питання.
2 Опис синички
— Яка за розміром синичка?
— Які у неї крильця?
— Якого кольору грудка?
— Яка у неї голівка?
3 Слухання вірша
Синиці голодом
намлілись —
Така зима,
така зима!...
Оце б у
вирій полетіти —
Так
батьківщини там нема.
Л. Костенко
— Що ви
дізналися про синичку?
4 Розглядування книжки
1) Розглядування обкладинки, читання назви книжки та імені автора.
2)
Розглядування змісту.
3) Перегляд книжки посторінково.
— Як ви
гадаєте, про що ця книжка і про кого?
5 Читання вчителем оповідання «Синичка» з подальшим обговоренням
— Про кого
це оповідання?
— Чому так
радів Яшко?
— Яку пораду
дала мама синові?
— Як вчинив
хлопчик?
— Що
примусило Яшка відпустити пташку?
— Кого вам
було жаль і чому?
— Як би ви
повелися на місці хлопчика?
— Яку
користь приносять пташки?
6 Робота над малюнками до оповідання «Синичка»
— Кого ви
бачите на малюнку?
— Де
знаходиться пташка?
— Як ви
гадаєте, чи добре пташці в клітці?
—
Пригадайте, чи подобалась пташка хлопчику?
— Чому в
хлопчика радісне обличчя?
— Чому
відчинені дверцята клітки?
— Чи
зрозумів свою помилку хлопчик?
IV. Підсумок
уроку
— З яким
оповіданням ви ознайомилися на уроці?
— Про що воно?
— Яку користь
приносять пташки?
— Як ми можемо допомогти зимуючим пташкам?
Немає коментарів:
Дописати коментар