Урок 83 (читання)
Тема. Закріплення знань про букви Т, т («те»), їх звукове значення. Робота з
дитячою книжкою. О. Кізим «Маленька читаночка»
Мета: закріпити знання учнів про звукове значення букв Т, т («те»);
розвивати мислення, пам’ять, увагу учнів; виховувати доброзичливість, повагу до
однокласників.
Обладнання: малюнок до гри «Які букви сховались», зображення тигра, кота, собаки,
троянди, маку, тюльпана, листа, олівця, будинку, картки до гри «Поверни букву
на місце», картки для індивідуальної роботи учнів, книжка О. В. Кізима
«Маленька читаночка».
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
1 Гра «Які букви сховались»
— Діти, сьогодні Пізнайко надіслав нам фото країни, де живуть букви.
Допоможіть йому знайти букви на фото.
— Які голосні букви є на фото? (а, і, о)
— А
приголосні? (п, в, т, к)
— Яка буква
сховалася за маленьким деревцем? (т «те»)
III.
Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні
ми продовжимо вивчати букву т («те»), читатимемо слова та речення з нею.
IV. Робота над матеріалом уроку
1 Гра «Добери малюнок до букви»
— Але перед
цим доведіть мені, що ви знаєте, у яких словах є буква т. Із малюнків на дошці
виберіть ті, у яких є буква т («те»). (Тигр, кіт, собака, троянда, мак,
тюльпан, лист, олівець, будинок)
2 Добір слів
— А у яких ще словах є буква т («те»)?
(Ластівка, театр, сітка, стілець, тато, тісто, стіл, тарілка)
3 Гра «Поверни букву на місце»
— Молодці,
ви добре знаєте слова з цією буквою, а чи зможете ви знайти місце у слові для
букви? Я показуватиму вам слово без букви т («те»). Ваше завдання — правильно
назвати слово вже з цією буквою і сказати, де вона має стояти: на початку, в
середині, в кінці слова.
ки..,
..аксі, лі..о, кі.., ..ри
(кит, таксі, літо, кіт, три)
Фізкультхвилинка
Три лисички, три сестрички
Миють лапки, миють личка.
Не виводить тато-лис
Їх невмитими у ліс.
4 Самостійна робота учнів на картках
— Нагадайте, які звуки позначає буква т («те») на письмі.
— У кожного з вас є картка із завданням. Ви маєте поєднати малюнок зі
звуковою схемою.
Взаємоперевірка
з дошки в парах (двоє учнів із різних варіантів пояснюють виконання завдання,
учитель поєднує малюнок зі схемою на дошці.)
V. Робота за Букварем
1 Читання слів авто, таксі, літак
— Як ці слова назвати одним словом? (Транспорт)
2 Робота над скоромовкою
1) Читання вчителем
2) Словникова робота
• Коток — машина з масивним циліндром, що обертається, для вирівнювання
ґрунту.
• Тік —
спеціально підготовлений майданчик для молотьби, очищення і просушування
зерна.
3) Читання «дощиком» (учні читають разом, кожен — у своєму темпі)
4) Читання окремими учнями
3 Читання
колонок слів
Фізкультхвилинка
Потемніли крони сосен,
Тихо сіються дощі,
Оголила тепла осінь
І дерева, і кущі.
VI. Робота з
дитячою книжкою
1 Читання
учителем тексту «До баби по
сіль»
— Розгорніть
книжку, яку ви отримали сьогодні, на сторінці 41 (4 та 1).
— Унизу
знайдіть текст «До баби по сіль». Це не просто назва тексту, це — назва гри.
Послухайте і скажіть, як грати в гру «До баби по сіль». Доки я читаю, ви
слідкуєте. (Учитель читає текст.)
2 Бесіда за
змістом тексту
— Які
правила гри ?
3 Вибіркове
читання тексту (читання діалогу: учні читають слова,які необхідно сказати)
4 Гра «До баби по сіль» (учні грають у гру)
5 Підсумок
гри
— Хто не
боїться псів?
— Що слід
пам’ятати під час гри?
VII.
Підсумок уроку
— Що ви
робили сьогодні на уроці?
— Що
найбільше сподобалося на уроці?
— Яка буква гостювала у нас?
Нащо виставляти, якщо не можна скористуватися іншим людям?
ВідповістиВидалити