Урок 85 (читання)
Тема. Повторення та закріплення знань про вивчені
букви. Читання тексту «Котик і Півник»
Мета: повторити та закріпити знання учнів про вивчені букви; розвивати усне
мовлення, спостережливість, уяву та мислення учнів, виховувати бережливе
ставлення до природи.
Обладнання: зображення трьох шапок зі звуковими моделями, ребуси, картка «Кут зору»,
малюнки для складання розповіді, анаграми, маски котика, півника і лиски.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
— Діти, сьогодні у нас незвичайний урок. Жителі іншої планети попросили
провести їм екскурсію (оскільки наші гості уявні, то і подорож буде уявною).
III. Робота над матеріалом уроку
1 Гра «Плутанина»
— Спочатку нашим друзям про життя на Землі
почав розповідати хлопчик Вітя, але він трохи заплутався. Виправте його
помилки.
Геть усе, усе на світі
Переплутав хлопчик Вітя.
Каже: «Діти вчаться в полі,
А комбайн працює в школі.
Всіх людей стрижуть в лікарні,
І лікують в перукарні.
Ми книжки берем в аптеці,
Ліки — у бібліотеці».
От який Вітьок дивак!
Ти ж бо знаєш — це не так!
Діти, звісно, вчаться в... (школі),
А комбайн працює в... (полі).
Ми лікуємось в... (лікарні),
А стрижемось в... (перукарні).
Ліки беремо в... (аптеці),
А книжки — в... (бібліотеці).
2 Аналіз звукової моделі слова шапка
— Перед початком нашої подорожі необхідно
вдягти шапку-невидимку. Справжня — це та, під якою написана схема до слова
шапка.
3 Повторення
вивченого про звуки
— Молодці,
ви дуже швидко виконали завдання, але інопланетяни так і не зрозуміли, що
означають ці риски та крапки. Поясніть їм.
— Що на
схемі позначається рискою (–)? (Твердий приголосний)
— Які тверді
приголосні звуки ви знаєте? ([в], [к], [л], [м], [н], [п]...)
— Що на
схемі позначається крапкою ()? (голосний звук)
— Які
голосні звуки ви знаєте? ([а], [и], [о], [і], [у])
— Що на
схемі позначається двома рисками ()? (М’який приголосний звук)
— Які м’які приголосні звуки ви знаєте
([л′], [с′], [н′], [т′],...)
4 Відгадування загадки
— Молодці, одягаємо шапку і вирушаємо...
У густий, дрімучий, темний,
Споконвічний він росте,
Не проб’ється навіть сонце
Крізь гілля його густе.
Що це? (Ліс)
Словникова робота
• Дрімучий —
дуже густий та непрохідний ліс.
•
Споконвічний — який існує з найдавніших часів, постійний, вічний.
• Крізь
гілля — крізь гілки (віти) дерев.
5
Розгадування ребусів
— Подивіться, які дивні листочки на
деревах! Так це ж ребуси. Покажіть, як необхідно їх розв’язувати.
— Що
необхідно робити, щоб ліс залишався гарним?
Фізкультхвилинка
Ми садили ліс у полі —
І дубочки, і тополі,
І осику, і ліщину,
І червону горобину.
Виростай, наш ліс могучий,
Піднімайсь під самі тучі...
6 «Кут зору»
Лиш хоробрих
та завзятих,
Гір любителів
затятих,
Вирішили ми
зібрати,
Бо чекають
нас Карпати.
Йде в похід
наш 1-А,
Веселиться дітвора.
7 Читання
анаграм
— Ми
потрапили до зоопарку. Використовуючи підказки, назвіть тварин, які живуть у
зоопарку.
ЛСОН, ИЛС, КРКУА, ВВКО, ВРНОО, ВПАМА, ЛІВ
(Слон, лис,
курка, вовк, ворон, мавпа, віл)
— Які ще
звірі можуть жити в зоопарку?
Фізкультхвилинка
На болоті журавель
Цілий день збирав щавель.
Назбирав собі на борщ.
Та якраз вперіщив дощ,
І щавель знесла водиця,—
Без борщу лишилась птиця,
З того часу журавель
Сировим жує щавель.
8 Робота за Букварем
1) Читання тексту «Котик і Півник»
— І остання
наша зупинка — це театр. Розгорніть підручники. Прочитайте і скажіть, хто
ставив виставу.
2) Вибіркове читання
— Хто ставив
виставу?
— Прочитайте
імена дітей.
— Прочитайте
речення: кого грав Тимко у виставі.
—
Прочитайте, де стояла Лиска.
— Прочитайте слова Лисички.
— Прочитайте
слова Півника.
— Як ви
думаєте, куди пішов Півник?
9 Інсценізація казки «Котик і Півник»
Троє учнів
одягають маски Котика, Півника і Лиски.
• Котик
прощається з Півником і йде до лісу по дрова.
• Лиска
вмовляє Півника вийти на подвір’я.
• Півник
відповідає Лисичці та вказує на Кота.
IV. Підсумок уроку
— Мешканці іншої планети вдячні вам за допомогу, їм дуже сподобалась
подорож. Вони були вражені вашим розумом, уважністю та бережливим ставленням
до природи.
Немає коментарів:
Дописати коментар