Урок 87 (читання)
Тема. Звук [е]. Позначення його літерами Е,
е
Мета: ознайомити учнів з літерою е, її звуковим значенням; розвивати
мислення, увагу інтелектуальні здібності учнів; виховувати гуманні почуття.
Обладнання: картки для індивідуальної роботи, фішки для звукової моделі слів, каса
букв.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1 Гра «Чарівні квадрати»
— Діти, поки я роздавала вам картки з
чарівними квадратами, букви зникли. Вставте їх назад так, щоб можна було прочитати
слова: сом, мак, оса; не лише рядочком, а й у стовпчик.
2 Гра «Спільний звук»
Учитель називає 4–8 слів, а учні — спільний звук.
• Порт, поле, липа, перо, лапа. ([п])
• Урок, туман, рука, курка, суп. ([у])
• Кіт, лист, тигр, торт. ([т])
• Екран, село, море, лелека. ([е])
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми вивчимо ще один голосний звук [е], що позначається
буквою е. (Демонстрування букви.)
IV. Вивчення нового матеріалу
1 Гра «Впіймай звук»
В такі яскраві ночі
Щось джерело шепоче
Й до ранку не засне.
Невтомне, наче серце,
Дзвени, брини, джерельце,
Та не забудь мене.
2 Утворення
складів типу злиття
— Я називатиму вам приголосні звуки, а ви
утворіть можливі склади зі звуком [е] та названим звуком.
[т], [р],
[м], [с], [т′], [л], [л′], [в]
3 Звуковий
аналіз слова Еверест
— Діти, чи
знаєте ви, як називається одна з найвищих гір на Землі? (Еверест) (Учитель
записує на дошці.)
— Що
цікавого у назві? (Три букви е)
— Складіть звукову модель слова Еверест.
Фізкультхвилинка
На стрункій високій ніжці,
Біля річки на лужку,
У хустинці-білосніжці
Стрів я квіточку таку:
Ясним оком жовтуватим
Усміхалася мені.
Я хотів її зірвати,
А бджола сказала: «Ні».
V. Робота за Букварем
1 Читання складів
— Які букви в рожевому кружечку? (Голосні: е, и, і, о)
— А у блакитному? (Приголосні: л, п, т)
— Прочитайте склади з буквами: л, п, т, е, и, і, о.
2 Читання слів «синтетичним» способом (Олена,
Оленка)
3 Добирання слів з буквою е
— У яких ще
іменах є буква е? (Семен, Тетяна, Катерина, Олексій, Едуард, Олександр, Ельвіра
та ін.)
4 Читання стовпчиків слів
Словникова робота
• Імена — (ім’я) особиста назва людини, яка дається їй після народження.
• Іменини — річниця від дня народження.
5 Читання назв розділових знаків
— Де
ставиться крапка? (У кінці речення)
— А тире? (У середині слова)
— А кома? (У
середині слова)
6 Читання слів море, океан, весло
— Знайдіть
зайве слово. (Весло) Чому воно зайве?
— Які букви
спільні у цих словах? (е, о)
Фізкультхвилинка
Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки.
Вище руки підніміть,
А тепер їх опустіть.
Плесніть, діти, кілька раз, —
За роботу, все гаразд.
7 Читання тексту «Мамині
іменини»
1) Бесіда за змістом тексту
— У кого
було свято? (У мами)
— Яке?
(Іменини)
— Хто
привітав маму? (Тато, Семенко і Оленка)
2) Вибіркове читання
— Прочитайте
речення, у якому написано:
• Що подарував тато.
• Хто приніс цукерки.
• Хто спік торт.
• Прочитайте останнє речення.
3) Розповіді учнів
— А ви вітаєте маму з днем народження?
— Як ви святкуєте мамині іменини?
— Що ви їй даруєте?
4) Читання
стовпчиків слів
Словникова
робота: веселка — райдуга.
5) Складання
речень зі словом веселка
— Складіть речення про веселку за поданою
схемою:
(Після дощу з’явилась гарна веселка. У небі
була різнокольорова веселка.)
6) Читання
слів-антонімів
— Ці слова
мають протилежне значення.
VI. Підсумок
уроку
— Яку букву
ви сьогодні вивчали?
— Який звук
вона позначає на письмі?
— Який знак
може стояти в кінці речення?
— А у середині?
Немає коментарів:
Дописати коментар