Урок 89 (читання)
Тема. Закріплення знань про звук [е]; букви Е,
е
Мета: закріпити знання учнів про букви Е, е; розвивати мислення,
фонетичний слух, навички звуко-буквеного аналізу; виховувати любов учнів до
рідного міста (села).
Обладнання: метелик, конверт із завданнями для роботи у парах, малюнок до кросворда,
зображення букв, мішечок, у середині якого пенал, ручка, олівець, мило,
серветка, вата, конверт, папір та перо, картки для індивідуальної роботи.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
— Діти, сьогодні до нас на урок прилетів метелик. Він приніс завдання, щоб
перевірити, як ви навчаєтесь у школі та чи добре ви знаєте букви.
III. Робота над матеріалом уроку
1 Гра «Буква заблукала»
На дошці — запис:
Голосні а, о, м, к, и.
Приголосні р, е, т, і, с.
Учні повинні визначити, які букви слід поміняти місцями.
2 Гра «Знайди букву»
— Наступне завдання — це малюнок, на якому заховались букви. Спробуйте їх
знайти!
(Е, И, К, А, Т, О, В, С, Н, Л)
— Назвіть
голосні. (е, а, и, о)
— Назвіть
приголосні. (в, к, л, с, н, т)
3 Складання
слів
— Які слова можна скласти, використовуючи
ці букви? (Літо, сито, сон, село, кит, слон, весло, лис, лист)
4 Розгадування кросворда (за предметними
малюнками)
— Яке слово утворилось? (Метелик)
5 Звуковий аналіз слів зі звуком [е]
Учитель читає загадки. Учні відгадують їх і за допомогою фішок будують
звукові моделі слів-відгадок.
• Хижий звір
у хащах спить,
Як зареве,
як загарчить —
Листя
осипається з дерев!
Хто ж це?
Відгадали?.. (Лев)
• В’ється,
стука молоток,
Поправляє
нам садок. (Дятел)
• Хто на своїй голові ліс носить? (Олень)
Фізкультхвилинка
Пташка високо літає,
Зайчик високо стрибає,
Тихо лис десь пробіжить,
Їжачок в траві сидить.
Десь в барлозі спить ведмідь,
Всіх звіряток цих любіть.
6 Гра
«З’єднай слова» (робота у парах)
— На кожній парті — конверт, у якому картки
зі складами. Утворіть з них слова.
(Село, літо, поле, море, роса)
— Який звук
спільний для всіх цих слів? ([о])
— Прочитайте
слова у яких є буква е.
7 Гра «Добери слово»
— Доберіть
слова, що починаються частиною теле-. (Телевізор, телефон, телеграма, телеграф,
телескоп, телебачення)
Словникова
робота
• Телеграф —
апарат, який приймає та передає повідомлення за допомогою дротів, радіо чи
оптичних засобів.
• Телеграма
— повідомлення, лист чи інформація, які передаються засобами телеграфного
зв’язку.
• Телескоп —
прилад для спостереження за небесними світилами.
8 Гра
«Чарівний мішечок»
— У мішечку
є предмети. Ви повинні відгадати, що це за предмети, лише за допомогою дотику та
сказати, чи є у цьому слові звук [е]. (Пенал, ручка, олівець, мило, серветка,
вата, конверт, папір та перо)
9 Самостійна
робота на картках (Гра «Чарівні клітинки»)
— Напишіть у порожні клітинки букви так,
щоб у рядочках і у стовпчиках можна було прочитати слова: роса, осел, село,
алое.
Фізкультхвилинка
Скаче дощик
по долині —
Зупинився на
стежині...
Із сонечком
подружився —
У веселку перелився.
Літній дощик молоденький —
Веселочка веселенька.
Ходять разом по діброві —
Мостять мости чорноброві.
IV. Робота за Букварем
1 Читання тексту «Село Веселе»
2 Аналіз тексту
— Де живуть
Оленка та Лесик?
— Що
знаходиться навколо села?
— Хто оре
поле?
— Хто
прилетів навесні у село?
— Де вони
намостили гніздо?
3 Вибіркове читання
Прочитайте
речення, у якому:
• Необхідно замість риски вставити слово живуть.
• Є назва села.
• Написано, де працює трактор.
• Написано, що робить Семен.
• Написано, хто прилетів у село навесні.
• Написано, де намостили гніздо лелеки.
• Чим подобається вам місто (село), у якому ви живете?
4 Робота над приказкою
1) Читання приказки.
2) Пояснення
її змісту.
V. Підсумок
уроку
— Молодці, метелик дуже задоволений вами, ви добре виконали всі його
завдання: ви довели, що добре мислите, гарно читаєте, а найбільше йому
сподобалось ваше ставлення до рідного міста (села).
!!!
ВідповістиВидалити