четвер, 6 вересня 2012 р.

Урок № 90 Письмо великої букви Е. Закріплення правопису великих букв


Урок 90 (письмо)
Тема. Письмо великої букви Е. Закріплення правопису великих букв
Мета: вчити учнів правильно писати велику букву Е, удосконалювати навички списувати з друкованого тексту; розвивати мислення учнів, площу зорового сприймання; ви­ховувати охайність при письмі, дотримання норм каліграфічного письма.
Обладнання: зразки друкованих і рукописних букв, картка для утворення складів, картки для вправи «Чарівні квадрати», фішки для складання звукових моделей слів.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ви навчитесь писати велику букву Е, дізна­єтесь, з яких елементів вона складається, закріпите вміння писати букви.
III. Актуалізація опорних знань
1 Утворення складів типу злиття
— Утворіть склади і прочитайте їх.
2 Вправа «Чарівні квадрати»
— Прочитайте слова у рядках і стовпчиках.
Словникова робота
• Плов — страва з вареного рису і шматочків м’яса або риби.
• Вила — знаряддя праці з довгими зубами на держаку, викорис­товується для піднімання, розтрушування сіна та соломи.
• Вена — кровоносна судина, яка несе кров з різних частин тіла.
IV. Показ зразка рукописної літери у сітці зошита
— Подивіться: це велика рукописна буква Е.
— Чи схожа вона на друковану?
V. Аналіз графічної будови з переліком елементів
— Велика буква Е складається з двох лівих півовалів: верхньо­го меншого і нижнього більшого.
VI. Засвоєння конфігурації літери
Алгоритм написання великої букви Е
1 «Письмо» учнями у повітрі з орієнтацією на показ учителя (стоячи спиною до класу) під рахунок і-раз, і-два-і
2 Аналіз зразка букви в навчальному зошиті (з друкованою основою)
VII. Вправи з письма
1 Обведення елементів літери за поданим у зошиті пунктиром
Пальчикова гімнастика
• «Миємо руки»: ритмічно потираємо долоні, наче миємо руки.
Узяли пахуче мило,
Добре руки з ним помили.
«Струшуємо водичку з рук»: пальці стиснуті в кулачок, потім з силою випрямити їх, наче струшуючи водичку.
Полетіли від води
Бризки з рук туди-сюди.
«Витираємо руки»: енергійні рухи імітують почергове вити­рання кожної руки рушником.
Рушничок я свій беру,
Швидко ручки обітру.
2 Обведення літери за поданим у зошиті пунктиром
3 Звуко-буквений аналіз слів-відгадок з побудовою схем фішками і викладанням з букв розрізної азбуки
Дощ пройшов, через ставок
Перекинувся місток.
Кольорів у ньому сім,
Він подобається всім! (Веселка)
Тане сніжок.
Оживає лужок.
День прибуває.
Коли це буває? (Весна)
4 Письмо трьох літер (самостійно). Зіставлення написаних літер за зразком.Аналіз помилок
5 Дописування рядка літери
6 Складання речень за схемою
— Складіть за схемою речення про дерева.
(Виросло чудове дерево.
Стоїть високе дерево.
Лісничий посадив дерево.
Ялинка — вічнозелене дерево.)
7 Письмо речення У селі весна
Фізкультхвилинка
Гусениця в лісочку
Гріла спину на грибочку,
Сонце гаряче пекло,
Їй голівку напекло.
Їй зроблю, коли навчусь,
Із газети я картуз.
8 Читання та списування речень з рукописного тексту
9 Добирання імен, які починаються буквою Е
— Ви навчилися писати велику букву Е, отже, ви зможете на­писати імена, які починаються буквою Е. (Едуард, Еммануїл, Елла, Ельвіра)
VIII. Підсумок уроку
— Яку букву навчилися писати?
— Що ми ще робили сьогодні на уроці?


Немає коментарів:

Дописати коментар