пʼятниця, 7 вересня 2012 р.

Урок № 93 Продовження засвоєння звуків [д], [д′], букв Д, д («де»)


Урок 93 (читання)
Тема. Продовження засвоєння звуків [д], [д′], букв Д, д («де»)
Мета: продовжити роботу над засвоєнням букв Д, д («де»), звуків [д], [д′]; удосконалювати вміння складати речення з поданими словами; розвивати мислення, увагу та мов­лення учнів; виховувати дбайливе ставлення до природи.
Обладнання: мікрофон, картки для складання звукових моделей, картки з буквами д, а, е, о, і, е, и.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчати букву д («де»), щоб краще читати буквосполучення, слова з цією буквою.
III. Актуалізація опорних знань
— Пригадайте, скільки звуків може позначати буква д («де»)?
— Які це звуки?
1 Виділення звуків зі скоромовки
Дим у Діми в домі — десь лунає гомін.
Ой, ходім туди, ходім, рятувати Дімин дім.
2 Впізнавання звуків [д], [д] у заданих учителем словах (на початку, в середині, у кінці слова). Виявлення слів, у яких відсутні ці звуки
— Діти, приготуйте долоні. Я буду називати слова. Якщо у них є звук [д] або [д′] на початку слова,— то плескає перший ряд, якщо у середині — другий ряд, якщо в кінці — третій ряд.
Дерево, лід, помідор, огірок, сад, диван, лист, будинок, мед, хліб, діжка, мак, одяг, жолудь, димар.
3 Складання звукових схем слів жолудь і димар
— Складіть звукові моделі слів жолудь і димар за допомогою карток.
4 Підбір слів з буквою д («де») (метод «Мікрофон»)
Учні передають мікрофон, називаючи слово з буквою д. Необ­хідно слідкувати за тим, щоб слова не повторювались.
5 Складання складів з буквою д («де»)
Учням роздаються картки з буквами д, а, о, у, е, і, и.
— Назвіть букви, що лежать перед вами. (д, а, о, у, е, і, и)
— Назвіть букви, які позначають голосні звуки. (а, о, у, е, і, и)
— Які звуки може позначати буква д («де»)? (Буква д («де») може позначати два звуки: твердий [д] і м’який [д′].)
— Утворіть склади з приголосного та голосного звуків. (да, до, ду, де, ді, ди)
— Скільки складів ви утворили? (6)
— Утворіть склади з голосного та приголосного (ад, од, уд, ед, ід, ид).
6 Читання слів з дошки
садівник                діти
Данило                  дерево
помідор                  диван
сад                          Олександр
7 Робота над словами
— Що спільного у всіх цих словах? (Буква д («де»))
— Яке слово найкоротше? (Сад)
— Яке слово найдовше? (Олександр)
— Прочитайте слова, у яких буква д («де») позначає м’який звук [д′]. (Діти, садівник)
— Прочитайте імена. (Данило, Олександр)
— Яке слово підходить до цієї звукової моделі?
(Данило)
Фізкультхвилинка
Дятел до дупла добрався,
довгоносик там сховався,
В дірку дятла дзьоб заліз —
доктор наш рятує ліс.
IV. Робота за Букварем
1 Читання стовпчиків слів
• Читання ланцюжком.
• Інтонаційно (голосно, тихо, весело, радісно, сумно, з хвилюван­ням, по секрету).
2 Словникова робота
1) З’ясування смислових відтінків слів сад, садок, садочок
— Прочитайте перший стовпчик. (Сад, садок)
— Що спільного у цих словах? Що відмінне?
• Сад — ділянка землі, на якій ростуть плодові дерева
• Садок — невеличкий сад.
— Доберіть ще слово (слова), яке є родичем слів сад та садок, яким би ви висловили приязне ставлення до саду? (Садочок)
— А які дерева можуть рости в саду?
2) Складання з поданими у стовпчику словами речень (4–5 до кожного слова)
• Складіть речення зі словом із стовпчика, яке означає дію;
• зі словом, яким ми називаємо кущ;
• зі словом, що означає професію.
3 Читання «плутанки»
У квіти посадили парку і дерева
— Які дерева можуть рос­ти у парку?
— Чому необхідно берегти дерева? Яку користь прино­сять дерева людям? (Завдяки деревам на Землі є кисень, без якого не було б життя. Деякі дерева дають людям плоди.)
Фізкультхвилинка
По дорозі йду додому,
Все з дитинства тут знайоме:
Деревина-дуб стоїть,
В небо сивий дим летить,
У дворі гуляють діти,
В дім дверцята неприкриті:
Дім запрошує ласкаво:
Тут і деруни, і кава,
Добрі люди проживають,
Про добробут вони дбають.
4 Вступна бесіда з використанням ілюстрації Букваря
— Хто зображений на малюнку в Букварі? (Хлопчик, який грає на дудочці)
— Як ви гадаєте, яка музика лунає? (Радісна, весела, гарна, ча­руюча, гучна...)
— Прочитаємо, що написав автор про хлопчика?
5 Читання речення вчителем
6 Читання речення учнями
• Вибіркове (за завданням учителя);
• самостійне напівголосне читання.
V. Підсумок уроку
— Сьогодні на уроці ви добре попрацювали: читали склади і сло­ва з буквою д («де»); швидко і правильно відповідали на запитання та виконували завдання; довели, що знаєте, як дбати про природу, а саме — дерева.

презентація до уроку 93 by aleksandrovka1986

Немає коментарів:

Дописати коментар