пʼятниця, 7 вересня 2012 р.

Урок № 95 Закріплення знань про букви Д, д («де»), звуки [д], [д′]


Урок 95 (читання)
Тема. Закріплення знань про букви Д, д («де»), звуки [д], [д′]
Мета: узагальнити та закріпити знання учнів про звуки [д], [д′] та позначення їх буквою д («де»); закріпити вміння виділяти у словах звуки [д], [д′]; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів; збагачувати словниковий запас учнів, виробляти навички читання зв’язного тексту; розвивати навички виразного читання, фонематичний слух, зв’язне мовлення учнів; виховувати естетичні смаки, любов та дбайливе ставлення до природи, бажання працювати, стимулювати бажання пізнавати нове.
Обладнання: фішки для звукового аналізу слів, малюнки до гри «Добери слова», картки до гри, картка «Кут зору», «Не зіб’юсь», ілюстрації до словникової роботи, кросворд, зобра­ження доглянутого та засміченого парку.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1 Чистомовка
Зі сметаною в обід
Дерунів об’ївся дід.
Да-да-да, ді-ді-ді,
Дерунів об’ївся дід.
— Який звук повторювався?
— Дайте йому характеристику.
— У якому слові він відрізнявся від інших? (У слові дід він м’який.)
— Чому?
2 Словникова робота
Деруни — оладки з тертої картоплі
3 Звуковий аналіз слів (з твердим та м’яким звуком)
— Про кого йшлося в чистомовці? (Про діда)
— З яким дідом ми вже знайомі? (Дід-Буквоїд)
— А ось і його завдання! Зробити звуковий аналіз слів деруни, дід.
III. Повідомлення теми уроку та мотивація
навчальної діяльності учнів
— Сьогодні на уроці ми вирушимо в мандрівку до парку, але по­дорож не буде легкою. Нам треба буде виконувати завдання нашого давнього знайомого, а кого саме, ви здогадаєтесь, як тільки викона­єте його перші завдання.
IV. Робота над матеріалом уроку
1 Повторення вивченого на уроці читання напам’ять висловлювання
Буква д («де») на письмі може позначати два приголосних зву­ки: твердий [д] і м’який [д′].
2 Гра «Добери слова»
— Ми заговорили про діда, а наш старий товариш Дід-Буквоїд вже встиг «пообідати» — і дивіться, що він накоїв! Давайте це ви­правимо.
(Дід, диво, дудка, дорога)
— Чи були серед названих слів такі, що мали м’який звук [д′]? Доведіть свою думку.
3 Вправи на розвиток навичок читання
— Давайте покажемо нашому товаришу, як ми вже навчилися читати без помилок.
«Не зіб’юсь»    «Кут зору»
Фізкультхвилинка
Сильний вітер до землі
Гне дерева молоді.
А вони ростуть, міцніють,
Вгору тягнуться, радіють.
Вітер віє нам в лице;
Захиталось деревце.
Вітерець все тихше, тихше,
Деревце все вище, вище!
4 Гра «Впізнай звук» ([д] чи [д])
— Дідусь вирішив перевірити, чи розрізняєте ви, де твердий, а де м’який звук. Давайте доведемо, що ми все добре запам’ятали, і не піддамося на його пастки.
Намалюю дім, садок,
З димаря іде димок,
Ось доріжка, два дубки,
На дубочках голубки.
V. Робота в зошитах
— Давайте запишемо слова з віршика, в яких зустрічається твердий звук [д].
VI. Робота за Букварем (с. 68–69)
1 Робота над текстом «Парк на пустирі»
2 Бесіда
— Ми виконали всі завдання Діда-Буквоїда і дісталися до парку.
— Діти, а що ж таке парк?
1) Читання тексту вчителем
— Послухайте текст і дайте відповідь на таке запитання: «Хто запропонував посадити дерева на пустирі?»
ПАРК НА ПУСТИРІ
Недалеко від села пустир.
— Посадимо на пустирі дерева і квіти,— надумали діти.
Парк садили дорослі та малі. Усім керувала Олена Данилівна.
— Тут посадимо липи, клени, тополі,— мовила вона.
— А посередині парку — квіти,— порадила Даринка.
Дмитрик і Семенко носили від ставка воду. Діти поливали мо­лоді дерева та квіти.
2) Словникова робота
• Пустир — місцевість, на якій нічого не росте.
• Ставок — водоймище, де вода не має виходу (не розтікається).
• Сито — прилад для пересівання муки.
3) Напівголосне читання тексту учнями
4) Обговорення змісту за питаннями
— Де знаходився пустир?
— Що надумали діти?
— Хто садив парк?
— Хто керував усім?
— Які дерева посадили в парку?
— Хто запропонував посадити квіти?
— Де Даринка порадила посадити квіти?
— Як звали хлопчиків, які носили воду від ставка?
— Що ще робили діти в парку?
3 Розгадування кросворду
1) Вилітає з груби джин,
Сивий, бородатий,
Мчить у небо хутко він.
Спробуй наздогнати! (Дим)
2) Що то за гість, що темноту їсть? (День)
3) Нікого не ображають,
А всі їх штовхають. (Двері)
4) Вірно людям я служу,
Їм дерева стережу.
Дзьоб міцний і гострий маю,
Шкідників ним добуваю. (Дятел)
5) Добігла стрічка аж до річки.
А далі — скок! І на місток.
І знову знай собі біжить,
Туди, куди твій шлях лежить. (Дорога)
Фізкультхвилинка
Навколо дерев весело підемо.
Різні листочки дружно підберемо.
Відразу вгору піднімемо,
А потім їх підкинемо,
Нехай собі летять!
4 Розвиток мовлення. Бесіда за малюнками
Розгляд малюнків та їх порівняння (на одному зображено неза­смічений, чистий та доглянутий парк, а на іншому — навпаки: в пар­ку повсюди розкидане сміття, зламані гілки, обпалені дерева).
5 Заучування напам’ять скоромовки (с. 69)
— Зараз ми прочитаємо скоромовку, в якій розповідається про те, як діти носили воду в ситі, щоб полити дерева, і дізнаємося, вда­лося їм полити дерева чи ні.
Скоромовка
Ми носили воду в ситі,
Та дерева не политі.
Воду в ситі не носити,
Саду ситом не полити.
VII. Підсумок уроку
— Хто сьогодні завітав до нас на урок?
— Де ми з вами побували сьогодні на уроці?
— Що цікавого дізналися?
— Що найбільше сподобалось?
— Що робили на уроці?

презентація до уроку 95 by aleksandrovka1986

Немає коментарів:

Дописати коментар